Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywam proszku firmy Somat, jest bardzo dobry. Kupuje tez Frosch'a do mycia i do prania. Tabletki Finish mam tylko jako rezerwe, jak zabraknie proszku, uzywam ich wiec dwa, trzy razy w roku. Poniewaz uzywam programu ECO/Auto temperatura mycia jest juz zredukowana. 

 

D0087FD8-6781-47E1-A923-150E450157FA.thumb.jpeg.92b645b5ce83ad5df30eab6b23bed3bf.jpeg

 

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Baltyku plynie, a stamtad przez Nord Stream II na Wschod i na Zachod ;)


PS: Za gotowanie trza sie wziac, kartofle strugac i gotowac, bo moja przyjdzie glodna z roboty i zrobi awanture, ze na znowu Forum siedze, zamiast gotowac, prac i prasowac :OO:

 

A bylo kupic Thermomixa jak w innym temacie i bym se siedzial z piwkiem przy komputerze, klikal w klawiature i od czasu do czasu dosypal czegos do garnka i obiad bylby gotowy ;)

 

 

 

 

Edytowane przez Christoph
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Christoph napisał:

Uzywam proszku firmy Somat, jest bardzo dobry. Kupuje tez Frosch'a do mycia i do prania. Tabletki Finish mam tylko jako rezerwe, jak zabraknie proszku, uzywam ich wiec dwa, trzy razy w roku. Poniewaz uzywam programu ECO/Auto temperatura mycia jest juz zredukowana. 

 

D0087FD8-6781-47E1-A923-150E450157FA.thumb.jpeg.92b645b5ce83ad5df30eab6b23bed3bf.jpeg

 

No srednio na jeza, bo w Auto moze byc i 65* :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, a użytkuje ktoś może agd Miele w kuchni? Mam do marki sentyment odkąd pralkę kiedyś serwisując otworzyłem i zobaczyłem środek: przpaść w porównaniu do przeciętnego agd jeśli chodzi o solidność. Także pralnio-suszarnia już tej marki czeka na nowy dom i kombinuję czy nie iść fullmiele i nie wyposażyć też kuchni, tylko zastanawiam się czy te ceny sprzętu kuchennego też uzasadniają wyższą jakość, bo są sporo wyższe niż jakby to w reklamie ujęto "zwykłe agd" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, eurojanek napisał:

Szanowni, a użytkuje ktoś może agd Miele w kuchni? Mam do marki sentyment odkąd pralkę kiedyś serwisując otworzyłem i zobaczyłem środek: przpaść w porównaniu do przeciętnego agd jeśli chodzi o solidność. Także pralnio-suszarnia już tej marki czeka na nowy dom i kombinuję czy nie iść fullmiele i nie wyposażyć też kuchni, tylko zastanawiam się czy te ceny sprzętu kuchennego też uzasadniają wyższą jakość, bo są sporo wyższe niż jakby to w reklamie ujęto "zwykłe agd" :)

 

Nie mam doświadczenia z Miele, ale uraczę cię frazesem - "warto pójść do sklepu i podotykać toto"

Zobaczyć jakie blachy  użyte do produkcji, gdzie to produkowane i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eurojanek, mamy, działa, nie wiem jak długo będzie ;) Funkcjonalność zadowoli raczej każdego. Trochę trzeba "ogarnąć" bardziej rozbudowane urządzenia. Ale "idzie" się przyzwyczaić. Wykonanie, jakość materiałów jest ponadstandardowa, to widać. Cena także, to czuć w portfelu.

 

Czy taka cena jest uzasadniona? Wg mnie nie, ale może się nie znam ;) Zapewne płaci się spory haracz ;) 

 

Aha, można przedłużyć gwarancję do 10 lat za przyzwoitą cenę 1899 PLN. Dla drobnych urządzeń się nie opłaca, ale dla droższych jak najbardziej. Jak się płaci 10% ceny urządzenia za dodatkowe 8 lat gwarancji to może ta trwałość nie jest taka zła.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny Miele, to ja bym troche inaczej do tego podszedl. Wiecie jaki byl kiedy stosunek ceny pralki, czy piekarnika do zarobkow?

 

Teraz - podobnie jak zarcie, aby taniej aby wiecej, ciecie kosztow na wszystkim w srodku... na tym tle Miele sie wyroznia solidnoscia.

 

I jeszcze taka ciekawa propozycja - Ikea - Sprzet jak wszedzie (sami tego nie robia), ale na wiekszosc jest 5 lat gwarancji :) Warto pomyslec.

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, piwozniak napisał:

Co do ceny Miele, to ja bym troche inaczej do tego podszedl. Wiecie jaki byl kiedy stosunek ceny pralki, czy piekarnika do zarobkow?

 

Teraz - podobnie jak zarcie, aby taniej aby wiecej, ciecie kosztow na wszystkim w srodku... na tym tle Miele sie wyroznia solidnoscia.

 

I jeszcze taka ciekawa propozycja - Ikea - Sprzet jak wszedzie (sami tego nie robia), ale na wiekszosc jest 5 lat gwarancji :) Warto pomyslec.

 

 

 

Mój doradca AGD, czyli hurtownia, w której kupiłem dziesiątki sprzętu adradzała mi Miele, twierdząc, że to już nie to co kiedyś i cena nie adekwatna do legendarnej trwałości, która podobno mocno spadła w ostatnich latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blixten napisał:

Mój doradca AGD, czyli hurtownia, w której kupiłem dziesiątki sprzętu adradzała mi Miele, twierdząc, że to już nie to co kiedyś i cena nie adekwatna do legendarnej trwałości, która podobno mocno spadła w ostatnich latach. 

...czy to nie jest czasami hurtownia, która w wyniku zakupu przez ciebie sprzętu niezwodnego przez ładnych kilka lat na tobie najzwyczajniej nie zarobi? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem trochę sprzętów  (lodówka, zmywarka, pralka) i mam na główne podzespoły 10 lat.

Miele był pierwszym wyborem ale niestety wymiarami się nie mieścił w istniejące wnęki.

Podstawowe modele raczej bym odpuścił - ideą przewodnią tej marki jest raczej korzystanie z ich pełnego asortymentu,  coś jak marka Tchibo - idziesz po kawę a  kupujesz ich gacie.

Nie wiem z czego je robią ale jakościowo top.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Neutrino33 napisał:

...czy to nie jest czasami hurtownia, która w wyniku zakupu przez ciebie sprzętu niezwodnego przez ładnych kilka lat na tobie najzwyczajniej nie zarobi? <_<

Na bank nie mają prowizji od wciskania ludziom konkretnych marek (Chociaż zdarzyło się raz, że dość długo próbowano mnie przekonać, że nie ma lepszej lodówki niż Hitachi). Przez lata kupiłem tam sprzęt różnych marek działający do dziś (sporo Siemensa i Boscha) i jak do tej pory zawiódł jedynie …. Electrolux. Tego producenta padła mi wcześniej zmywarka, a niedawno suszarka bębnowa. 
Dwa razy to prawie jak reguła ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piwozniak napisał:

Co do ceny Miele, to ja bym troche inaczej do tego podszedl. Wiecie jaki byl kiedy stosunek ceny pralki, czy piekarnika do zarobkow?

 

Teraz - podobnie jak zarcie, aby taniej aby wiecej, ciecie kosztow na wszystkim w srodku... na tym tle Miele sie wyroznia solidnoscia.

 

I jeszcze taka ciekawa propozycja - Ikea - Sprzet jak wszedzie (sami tego nie robia), ale na wiekszosc jest 5 lat gwarancji :) Warto pomyslec.

 

Z ikeą jest tylko jedno ale jeśli chodzi o zmywarki - są dostosowane do cokołów / frontów z kuchni Ikea - trzeba pamiętać o adapterach w przypadku montażu do innych kuchni. Z Miele pełna zgoda, sądzę że ich pralka za 3 tys to nie będzie to Miele  które mamy na myśli - pewnie jakiś model za 10tys trzeba by znaleźć ;). Ja teraz na etapie urządzania nowej kuchni poleciałem bez sentymentów, poszukałem sprzętu który ma rzeczy które są mi potrzebne, trochę też na design ( piekarnik) dopasowałem do budżetu - nie wiązałem się z konkretną marką - nie ma teraz świętości - moja 13 letnia zmywarka Bosch na mieszkaniu w stosunku do Boscha które kupili znajomi w ostatnich 2-3 latach to przepaść jeśli chodzi o bezawaryjność - więc uznałem, że i tak będzie trzeba pewnie za kilka lat zmieniać

 

 

Edytowane przez Łukasz Zioła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, takie czasy..

 

Nad poprzednią zmywarką się doktoryzowałem (stalowe wnętrze, jakieś zeolity, itp.) i kupiłem jakiegoś Boscha - po paru latach (bardziej 3 niż 8) puściła jakaś uszczelka i woda sobie kapała do wanienki z pływakiem (zabezpieczenie przed zalaniem) co raz na jakiś czas powodowało błąd i wyłączenie zmywarki.

Pomagało wysunięcie zmywarki spod blatu i przechylenie jej na bok lub do tyłu - woda się wylewała z wanienki, podłogę się wycierało i na dwa miesiące był problem z głowy.

Niestety, po kilku razach okazało się, że gdy przechylało się na zły bok to zalewało elektronikę i był cały moduł do wymiany (plus oczywiście ta nieszczęsna uszczelka, która była w jakimś megaupierdliwym miejscu) :facepalm:

Naprawa nieopłacalna, więc przy kolejnej już się nie doktoryzowałem - w wyszukiwarce wpisałem szerokość, kolor i posortowałem od najtańszych :biglol:

Wyskoczyły dwie prawie takie same Indesit więc wziąłem tę droższą o kilka zeta (w tańszej nie było wyświetlacza).

O dziwo do dzisiaj działa w miarę bezproblemowo - serwis jeszcze do niej nie przyjeżdżał ;)

Aha, i mimo, że były najtańsze to wnętrze nie jest plastikowe :D

 

Edytowane przez czekker
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piwozniak napisał:

I jeszcze taka ciekawa propozycja - Ikea - Sprzet jak wszedzie (sami tego nie robia), ale na wiekszosc jest 5 lat gwarancji :) Warto pomyslec.

 

Byłem zaskoczony, gdyż mają produkty opisane jako IKEA, a w środku jest oryginał producenta np. BLUM-a.

 

Utrusta 400 zł

https://www.ikea.com/pl/pl/p/utrusta-otwieracz-elektryczny-70227236/

 

Blum 700 zł

https://www.meble.pl/p34632,servo-drive-kompletny-zestaw-do-1-szuflady-sortownika-uno.html

 

Identyczne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, subleo napisał:

 

Byłem zaskoczony, gdyż mają produkty opisane jako IKEA, a w środku jest oryginał producenta np. BLUM-a.

 

Utrusta 400 zł

https://www.ikea.com/pl/pl/p/utrusta-otwieracz-elektryczny-70227236/

 

Blum 700 zł

https://www.meble.pl/p34632,servo-drive-kompletny-zestaw-do-1-szuflady-sortownika-uno.html

 

Identyczne produkty.

 

Ja ostatnio sporo siedze w okuciach meblowych bo buduje taki konfigurator meblowy i zdecydowanie potwierdzam ze Ikea nie wszedzie oczywiscie, ale np w okuciach kuchennych uzywa bluma, jak na razie jedyna zmiana od bluma kupionego w innym miejscu jest.... plastikowa `zaslepka, zamiast szarej z napisem blum jest biala plaska :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, subleo napisał:

Byłem zaskoczony, gdyż mają produkty opisane jako IKEA, a w środku jest oryginał producenta np. BLUM-a.

 

Pewnie nie zawsze producentowi opłaca się robić tańszy, gorszy wyrób do niebrandowanego towaru

Tym bardziej, że przy długich gwaranacjach, jakie daje IKEA mogliby popłynąć na zaniżonej jakości  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...