Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, llkuba napisał:

 

Sprawdź sobie lodówki Whirlpool-a (przykładowa):

 

https://www.neonet.pl/lodowki-i-zamrazarki/whirlpool-w5711ew1.html?gclid=CjwKCAjwruSHBhAtEiwA_qCppior-JCtzGcn-zrhORk229up209uD-aySyFkWSSW0sNt3mMdTcDV-RoCIWwQAvD_BwE

 

Rodzice mają z 20 lat, siostra 10 lat, ja od około 5 lat. Lodówki tej marki są spoko.

 

U nas tez lodówa whirlpool pracuje 8lat bez problemow.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 22:08, niebieskiultras napisał:

Miał ktoś z was styczność z produktami haier?

 

Czytam opinie i są skrajnie różne.

 

Chińczyki. Mam ich lodówkę już chyba trzeci rok. Problemów zero, cicha, genialnym rozwiązaniem są indywidualne szuflady w zamrażarce zamiast wielkich drzwiczek. Funkcja szybkiego mrożenia działa super, nad szufladami jest dodatkowa tacka z nawiewem, wysypuję tam różne owoce z ogrodu do mrożenia. Szuflada z kontrolą wilgotności też działa OK, warzywa w niej trzymają się nieźle.
 

Nie wiem jaki to dokładnie model, ale wszystko ma pewnie te same bebechy, tylko inne numery na różne rynki.

 

EDIT: Sprawdziłem i mam tę. Generalnie sprzęty do domu kupuję metodą "pasuje do szafek, a jak się zepsuje to kupię jeszcze trzy i dalej będzie taniej niż Miele". :)

 

 

Lodówka HAIER A3FE635CMJ - Ceneo.pl

 

 

 

 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 minuty temu, piwozniak napisał:

Ktos tu kiedys zastanawial sie nad pralko-suszarka, zatem oszczedzajac komus kopania w internetach, jedyne modele pralko-suszarek z pompa ciepla ktore znalazlem to Electrolux EW9W161B (i jakies AEG - ale to w zasadzie to samo).

 

:)

 

Jest jeszcze haier " technologia pompy ciepła" i wbrew pozorom rachunki za wode są nieznacznie wyższe jak przy samej pralce a sama pralko-suszarka ma wysokie kategorie energooszczędności Wg nowych norm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalsze doniesienia z placu boju...

 

Jakbyscie kupowali kuchnie w IKEA to zdecydowanie kupcie tez tam i zmywarke :)

Zaoszczedzicie sobie sporo straconego czasu i 250 zlociszy :)

 

Ja mialem tak zrobic, ale jak zamawialem kuchnie, akurat tej zmywarki ktorej chcialem nie mieli wiec zamowilem sobie w innym miejscu i ...

Po pierwsze nie da sie jej podniesc pod sam blat (szafki ikea maja 80 cm + 8 cm cokol, wiec 88 cm od podlogi do blatu). Standardowe zmywarki da sie podniesc na nozkach do o ile sie nie myle 86 cm ... Wiec potrzeba cos pod te nozki podlozyc, niby nie problem ale upierdliwe. 

A gorszy problem to taki ze jak zamontujesz zmywarke tak jak ma byc (czyli gora zmywarki pod sam blat), to za cholere nie otworzysz drzwi bo front bedzie zaczepial o cokol.

 

Rozwiazaniem jest jakis wichajster za jedyne 250 zl, taki plywajacy zawias, ale no wlasnie....stracony czas, komplikacja i niepotrzebne doktoryzowanie sie..

 

 

A teraz przejdzmy do lodowek :)

Na poczatku chcialem sobie wstawic side by side, nawet mam wode podciagnieta za lodowke, ale jak ostatni kretyn nie przewidzialem ze drzwi musza otwierac sie o wiecej niz 90* 

 

A to dlatego ze na drzwiczkach zamrazalki sa polki ktorych nie da sie wyjac (przynajmniej w tych markach ktore ogladalem)

 

Dobra to pomysl zmarl smiercia nagla i nienaturalna, pora przejsc do planu B...

Plan B

Znalazlem naprawde fajna opcje:

https://www.bosch-home.pl/lista-produktow/chlodzenie-i-zamrazanie/chlodziarko-zamrazarki/chlodziarko-zamrazarki?f_width_sa=860.0

Ale okazuje sie ze jest cholernie gleboka wiec odpada...

 

Plan C

 

Cos o szerokosci przynajmniej 70 cm...

 

Tu wybor jest wiekszy ale nie do konca.

Zalezalo mi na tym zeby nie byla wysoka, czyli 180-190 cm max (nad lodowka mam czujke do alarmu, a juz nie mam checi jej przenosic).

W zasadzie lista sie szybko zaweza. 

W tych rozmiarach nie ma lodowek do ktorych mozna podlaczyc wode. Sa z dystrybutorami ale trzeba do nich wlewac wode recznie wiec imho to mija sie z celem.

Tak wiec okazuje sie ze w zasadzie tylko pare modeli z LG pasuje. Spoko, moze byc.

Lodowka zakupiona, montuje kuchnie, pasuje mi przelozyc drzwi coby sie otwieraly w druga strone.

W instrukcji lakoniczna informacja ze nie moge tego zrobic sam jak chce miec "gwarancje na drzwi". Dzwonie do LG, jasne technik przyjedzie, przelozy, za darmoche nawet ale czas realizacji takiej jakze skomplikowanej operacji do 14 dni (oczywiscie roboczych).

Tak wiec juz nie mam gwarancji na drzwi a ich przelozenie jest w zasadzie banalnie proste.

 

Okazuje sie tez ze musze ja wypoziomowac, ale potrzebuje pochylic ja lekko do przodu. I tu mamy kolejny zonkers bo z tylu nie ma zadnych nozek do poziomowania tylko kolka, a z przodu nozki sa wkrecone na maksa, czyli jakis smartass z LG wymyslil ze mozna lodowki poziomowac ale tylko w jednym kierunku a jak by ktos chcial w druga strone to juz sie nie dodaje i error.

 

Wiec jak na razie to tyle, moze sie komus przyda mala relacja z placu boju

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, piwozniak napisał:

Jakbyscie kupowali kuchnie w IKEA to zdecydowanie kupcie....

kupcie parę drobiazgów na zapas bo IKEA lubi co parę lat coś zmienic w modułach wymiarowych i nawet jak wam się zapragnie zmienic same fronty to dupa zbita. Mam :tymczasową" kuchnię z IKEA bo na końcu budowy skończył sie budżet. Wyszła na tyle fajnie, że po 8 latach dalej nie ma potrzeby zmieniać. No ale pech chciał, że wyrwałem szufladę - tzn oderwałem front od prowadnic wyłamując zaczepy. Chciałem kupić po prostu nową szufladę i przykręcić stary front ale nowe szuflady maja inną szerokość o 2cm i wysokość też o jakies drobiazgi. Na pewno w każdym razie nie będą pasować.

Ale tu duży plus dla IKEI - okazuje się, że po sprawdzeniu karty lojalnościowej doszli po liście zakupów jakie skłądowe tej kuchni kupowaliśmy ponad 8  lat temu i namierzyli te elementy zaczepów. Okazało się, że już ich nie robią bo się system w całości nieco zmienił ale same zaczepy jeszcze w niewielkiej ilości leżą w magazynie w Szwecji i nam je przyślą prosto do domu - gratis. Jedynie potrwa to ok. 3 tygodni ale i tak wielki plus.

 

Godzinę temu, piwozniak napisał:

szafki ikea maja 80 cm + 8 cm cokol

na pewno? może znów zmienili bo jak kupowaliśmy to było dwie wersje 8 i 16cm a szafki chyba ciut mniej niz 88. Wzieliśmy cokoły 16cm ale były badziewne i po paru latach podeszły pare razy wodą, spuchły etc. Chciałem kupic nowe to mi powiedzieli, że już sie zmienił typoszereg i teraz tylko cokoły 12cm. trzeba było dorabiac na wymiar.

 

Godzinę temu, piwozniak napisał:

A gorszy problem to taki ze jak zamontujesz zmywarke tak jak ma byc (czyli gora zmywarki pod sam blat), to za cholere nie otworzysz drzwi bo front bedzie zaczepial o cokol.

a to ciekawe - czyżby cofneli się w rozwoju? Wszystkie sprzęty mam kupowane oddzielnie i nie było żadnego powodu z zamontowaniem zmywarki w zabudowie - po zmianie zmywarki też bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, STIFF napisał:

kupcie parę drobiazgów na zapas bo IKEA lubi co parę lat coś zmienic w modułach wymiarowych i nawet jak wam się zapragnie zmienic same fronty to dupa zbita. Mam :tymczasową" kuchnię z IKEA bo na końcu budowy skończył sie budżet. Wyszła na tyle fajnie, że po 8 latach dalej nie ma potrzeby zmieniać. No ale pech chciał, że wyrwałem szufladę - tzn oderwałem front od prowadnic wyłamując zaczepy. Chciałem kupić po prostu nową szufladę i przykręcić stary front ale nowe szuflady maja inną szerokość o 2cm i wysokość też o jakies drobiazgi. Na pewno w każdym razie nie będą pasować.

Ale tu duży plus dla IKEI - okazuje się, że po sprawdzeniu karty lojalnościowej doszli po liście zakupów jakie skłądowe tej kuchni kupowaliśmy ponad 8  lat temu i namierzyli te elementy zaczepów. Okazało się, że już ich nie robią bo się system w całości nieco zmienił ale same zaczepy jeszcze w niewielkiej ilości leżą w magazynie w Szwecji i nam je przyślą prosto do domu - gratis. Jedynie potrwa to ok. 3 tygodni ale i tak wielki plus.

 

Byc moze ze nawet nie musiales kupowac tego w IKEA, bo wiekszosc ich osprzetu pochodzi z bluma, przynajmniej prowadnice i duperele do szuflad.

Sprzet dosyc popularny i w miare mozliwy do zlokalizowania.

 

36 minut temu, STIFF napisał:

na pewno? może znów zmienili bo jak kupowaliśmy to było dwie wersje 8 i 16cm a szafki chyba ciut mniej niz 88. Wzieliśmy cokoły 16cm ale były badziewne i po paru latach podeszły pare razy wodą, spuchły etc. Chciałem kupic nowe to mi powiedzieli, że już sie zmienił typoszereg i teraz tylko cokoły 12cm. trzeba było dorabiac na wymiar.

 

Na 100%. Przynajmniej w moim przypadku. 80 cm szafka + 8 cm cokol. Moze maja rozne konfiguracje ale u mnie tak to jest.

37 minut temu, STIFF napisał:

A to ciekawe - czyżby cofneli się w rozwoju? Wszystkie sprzęty mam kupowane oddzielnie i nie było żadnego powodu z zamontowaniem zmywarki w zabudowie - po zmianie zmywarki też bez problemu.

 

Moja siostra tez ma starsza kuchnie z ikea i nawet z nia konsultowalem :)

Kiedys nie bylo problemu teraz niestety jest. Czy to jest cofniecie w rozwoju to nie wiem, bo wydaje sie logicznym wyborem wiecej miejsca na graty za cene pustego miejsca pod szafka. Wlasnie po to maja ten dzynkswajs plywajaco-zawiasowy. Wiec temat do przejscia ale mysle ze zdecydowanie powinni o tym informowac klientow bardziej na etapie planowania/zakupu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Powoli przymierzam się do wymiany lodówki. Budżet do 2000pln. Czy dwa agregaty mają sens? Jakie nowe quirks&features są godne polecenia we współczesnych lodówkach.

Lodówka (około 60cm szer) z zamrażalnikiem (raczej na dole).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, piwozniak napisał:

Ziom, jakbys wszelako pomyslal o 70 cm to sluze doswiadczeniem :) 

Nie ma sie rozpisywac jak nie wchodzi w gre :)

 

Da się naciągnąć do 70 cm może więc nawijaj. Swoja droga jak zacząłem patrzeć na ceny to budżet też chyba trzeba nieco zwiększyć...powiedzmy do 2800pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to sie rozwijam :)

 

Ogolnie, IMHO, 70 cm lodowki sa praktyczniejsze bo masz wiecej miejsca a nie musisz siegac tak wysoko, szczegolnie jak masz dzieciaki itd...

Zreszta mozesz sobie nad nia szafke zrobic i tez masz latwiej..

 

1. Bosch KGV58VLEAS jest OK, ale cena 2600

 

Ja kupilem LG, i tu masz tylko dwa modele:

GBF567PZCMB - 2,900.00

lub
GBB566PZHMN - 2,400.00

 

Ja kupilem ten tanszy bo doszedlem do wniosku ze kostkarka w drzwiach w lodowce bez podlaczonej wody to upierdliwosc bo po pierwsze zabiera miejsce w srodku i na drzwiach, to po drugie za cholere nie bedzie mi sie chcialo dolewac wody.

I myslalem ze to jest jedyna roznica w tych modelach.

Teraz jakbym kupowal,  to raczej celowalbym w ten drozszy model bo jak sie okazuje oprocz kostkarki ma dodtakowy pojemnik w srodku (co prawda kosztem polki) ale wolabym miec dodatkowy pojemnik. Dodatkowo ma fajniejsze uchwyty czego tez nie dopatrzylem a roznica jest spora bo wkurzaja mnie te zaglebienia na lapki w drzwiach.

 

Oba modele mozesz podlaczyc do sieci wifi i sobie zdalnie ustawiac jakies duperele o ile to ma dla Ciebie jakies znaczenie.

 

Reasumujac jak Ci zalezy na kasie to GBB566PZHMN, jak chcesz troche fajniejsza lodowke to GBF567PZCMB, Jak lubisz Boscha to KGV58VLEAS ale raczej bym doradzal GBB566PZHMN bo Bosch ma tyz jedna skrzynke w srodku ale nie ma No-Frost wiec bedziesz musial ja raz na jakis czas odmrozic, co jak dla mnie jest upierdliwe.

 

:)

 

 

 

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, piwozniak napisał:

Dobra, to sie rozwijam :)

 

Ogolnie, IMHO, 70 cm lodowki sa praktyczniejsze bo masz wiecej miejsca a nie musisz siegac tak wysoko, szczegolnie jak masz dzieciaki itd...

Zreszta mozesz sobie nad nia szafke zrobic i tez masz latwiej..

 

1. Bosch KGV58VLEAS jest OK, ale cena 2600

 

Ja kupilem LG, i tu masz tylko dwa modele:

GBF567PZCMB - 2,900.00

lub
GBB566PZHMN - 2,400.00

 

Ja kupilem ten tanszy bo doszedlem do wniosku ze kostkarka w drzwiach w lodowce bez podlaczonej wody to upierdliwosc bo po pierwsze zabiera miejsce w srodku i na drzwiach, to po drugie za cholere nie bedzie mi sie chcialo dolewac wody.

I myslalem ze to jest jedyna roznica w tych modelach.

Teraz jakbym kupowal,  to raczej celowalbym w ten drozszy model bo jak sie okazuje oprocz kostkarki ma dodtakowy pojemnik w srodku (co prawda kosztem polki) ale wolabym miec dodatkowy pojemnik. Dodatkowo ma fajniejsze uchwyty czego tez nie dopatrzylem a roznica jest spora bo wkurzaja mnie te zaglebienia na lapki w drzwiach.

 

Oba modele mozesz podlaczyc do sieci wifi i sobie zdalnie ustawiac jakies duperele o ile to ma dla Ciebie jakies znaczenie.

 

Reasumujac jak Ci zalezy na kasie to GBB566PZHMN, jak chcesz troche fajniejsza lodowke to GBF567PZCMB, Jak lubisz Boscha to KGV58VLEAS ale raczej bym doradzal GBB566PZHMN bo Bosch ma tyz jedna skrzynke w srodku ale nie ma No-Frost wiec bedziesz musial ja raz na jakis czas odmrozic, co jak dla mnie jest upierdliwe.

 

:)

 

 

 

Dzięki!

No-frost bezwzględnie musi być. Wi-fi raczej nie no chyba, że będzie już wbudowany ale nie jest to "ficzer" jakiego potrzebuję. Kostkarka też raczej nie...aczkolwiek musze przyjrzeć się temu o czym piszesz z tym dodatkowym pojemnikiem. Dla mnie najważniejsze jest dużo miejsca (chłodziarka i zamrażalnik), bezobsługowość (No Frost itd.), niezawodność - rzecz jasna, energooszczędność, co do reszty bajerów to nie mam pojęcia ale liczę, że osoby, które dokonały zakupu lodówki w ostatnich latach coś będą miały do powiedzenia w tym temacie z racji własnych doświadczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Neutrino33 napisał:

No-frost bezwzględnie musi być.

Przemyśl ten temat. Miałem pełnego no-frosta, teraz z no-frost tylko w zamrażarce. I jestem bardziej zadowolony z tej drugiej - jedzenie tak nie schnie, no-frost w chłodziarce strasznie suszy jedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, piwozniak napisał:

GBB566PZHMN

LG GBF567PZCMB jest spoko. Cicha i bezproblemowa. Co prawda na jedna cecha niepokoiła na początku - latem mocno ciepłe robią się boczne ścianki, tak do samej uszczelki drzwiowej, u mnie stoi we wnęce z mebli i ma mało miejsca na wentylację. Ale dwa letnie sezony przeżyła i żadnych niepokojących objawów nie stwierdziliśmy. 

Fajny patent kostkarka w zamrażalniku, proste urządzenie a działa i robi robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzeje kotleta i oznajmie ze ugialem sie pod naciskiem zony i zakupilismy odkurzacz-robota czy jak tam to gizmo sie nazywa.

No i cholera jest super.

 

Mam swira na punkcie siersci na podlodze, a mamy psa i dwa koty i te dziady sie lenia na potege.

Jakby bylo malo ciemna podloga, cholera KAZDY wlos widac, KAZDY.

 

Wczesniej zasuwalem z odkurzaczem 2x dziennie.

Bylem przekonany ze te wynalazki to raczej taka popierdola co cos tam odkurzy, polowe zostawi i jeszcze trzeba po nich odkurzac, a tu nie. Kompletne zdziwienie.

 

Troche zabawy z ustawieniem tego zeby samo wszystko robilo na 2 pietrach, ale mysle ze warto bylo.

 

 

Edytowane przez piwozniak
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości i dla porządku melduję, że moje poszukiwania lodówki zakończyły się zakupem BOSCH KGN49MIEB. Jak na razie jestem zadowolony...żona na początek trochę marudziła na hałas (40dB ...zmierzone nawet 45dB), ale po ustawieniu na ECO, a może to kwestia "dotarcia" sprzętu, lodóweczka stała się cichsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...