Jump to content

WAZNE: sprawa Frycza

Than_Junior

Recommended Posts

Jak juz pewnie wiekszosc czytala/slyszala, podczas ostatniego odcinka rajdu Subaru ktos rozrzucil na drodze kolczatki, ktore przebily opony dwom zalogom.

Wbrew pierwszym informacjom, nie byly to zespawane naboje, lecz profesjonalnie przygotowane kolczatki uzywane celowo do zatrzymania samochodu. Takich przedmiotow uzywa prawdopodobnie ktoras z dwoch sil: policja albo mafia.

Nie znaczy to, ze ktoras z nich maczala w tym palce, bo w to chyba kazdy watpi, jednak jakies bardziej konkretne informacje moglyby pomoc w znalezieniu sprawcy. Co prawda sedziowie oficjalnie sprawe zamkneli, ale organizatorzy i zawodnicy wciaz analizuja onboardy z roznych wozow. Prawdopodobnie sprawa trafi tez na policje.

Prosba teraz do Was: jesli macie jakiekolwiek informacje nt. prawdopodobnego pochodzenia "kolczatek", podzielcie sie nimi. Tych, ktorzy pisza tez na innych forach, prosze o poruszenie tam tego samego tematu.

Jest to powazna sprawa - to nie "belka" rzucona pod kola, ale starannie przygotowana akcja. Te przedmioty byly rozrzucone w takim miejscu, ze nie bylo ich wczesniej widac i nie bylo gdzie uciekac, jak wynika z relacji Frycza. Przy predkosci rozwijanej w tym zakrecie, dwie pekniete opony mogly doprowadzic do tragedii. Nie wspominam juz o tym, ze te, badz co badz sporych rozmiarow przedmioty, wylatujac z nadkoli i rozszarpanych opon, mogly poleciec nawet do kilkuset metrow dalej i trafic ktoregos kibica.

byc moze nie uda sie znalezc sprawcy, ale nalezy pokazac swiatu, ze spolecznosc rajdowa nie przechodzi obok tego obojetnie. Oby to zniechecilo potencjalnych zamachowcow od powtarzania tego typu przestepstw.

PS zdjecie widnieje na autoklubie, w miare mozliwosci zdobede je w wiekszej rozdzielczosci.

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witek możesz mieć rację, bo do kiboli raczej pasowałoby rzucanie wszystkiego co pod ręką, niż dokładne przygotowywanie jakiś "pułapek" :???: Ale trudno mi uwierzyć, że to jakaś zorganizowana akcja, a napewno nie chciałbym żeby taką była :roll: [/b]

panowie i than spokojnie spokojnie.nie twierdze ze ktos kolczaek nie rzucal ale spokojnie z tymi opiniami pare oesow sie nie odbylo wiec zamieszanie w klasyfikacji generalnej bylo by jak diabli.ogladalem wczoraj onboardy,frycza,grzyba i kuchara i NIGDZIE nie bylo kolczatek.

jakos dziwnie boufier nie zlapal kapcia.srawa mocno naciagana.nie wydawal bym wyrokow bez sprawdzenia.

jeden problem tak na prawde byl taki ze niestety organizacja rajdu byla do bani.brak zabezpieczenia totalny (sam parokrotnie staranowal bym ludzi) paletajacy sie ludzie i psy na odcinkach byla norma.sam ze strachu przed szczytem poprostu trabilem zamiast sie skupic na torze.do parku zamknietego przyjechalismy o 15 i siedzielismy do 23 to jakas paranoja.zadnej zasranej wody nawet nie bylo do picia a ze 200 sob czekalo jak bydlo przed chala.no i kolejna paranoja tlum dziennikarzy ktorzy nie mieli dostepu do internetu bo:...przestal dzialac niewiemy dlaczego,poinformowala pancia z za lady

brak zabezpieczenia totalny (sam parokrotnie staranowal bym ludzi) paletajacy sie ludzie i psy na odcinkach byla norma.sam ze strachu przed szczytem poprostu trabilem zamiast sie skupic na torze.

:shock:

dość profesjonalnie zorganizowana, akcja o której pisze TJ, a kibole jakoś nie pasują do siebie...

:roll:

Kibicom i zawodnikom życzę w przyszłości odwrotnej sytuacji - czyli bardziej profesjonalnych organizatorów i mniej profesjonalnych "kiboli".

Znaczy, cobyśmy mieli Bałtyk taki ciepły jak piwo, a piwo takie zimne, jak Bałtyk, to zakasujemy te Kanary... :mrgreen:

można także włączyć miejscowych, po rajdzie moja ekipa wyicągała płotki zabezpieczenia z rzeki i oczywiście podczas rajdu nasłuchali sie od tubylców jak to k...wa pni nie lubia rajdów :???:

co do kibicow to tu sie dziwie bo do nas nieznanych badz co badz kierowcy i pilota przylazilo mase dzieciakow i STARSZYCH i brali autografy i generalnie raczej cieszyli sie ze rajd jest i raczej bylo to dla wsi swietem.co do peknietych kol.zastanowcie sie nad takim scenariuszem:

jedzie boufier i kapcia nie lapie.rozumiem ze mafia go lubi.

nastepnie jedzie grzyb,kuchar i frycz.najwieksza afere robi frycz bo kapec oznaczal dla niego duza strate.kuchar tez lapie kapcia ale nie robi afery.no ale dalej.jada nastepne zalogi i dziwnie nie lapia kapci w tym samym miejscu.czyli mafia skrzetnie podstawila pod kolo frycza kolczatke i potem skrzetnie zabrala>>> nie. nagle sie okazuje ze jeden z mechanikow poszedl na oes i....znalazl kolczatke na oesie.znaczy sie cud sie stal bo 50 kolejnych aut nie wpada na kolczatke...znaczy sie przefruneli czy jak ?. inna wersja to taka ze mechanik znalazl kolczatke wielkosci imadla w oponie....no ale jak znalazl skoro opona explodowala...hehe sami widzicie.tak wiec drodzy forumowicze nistety nasze rajdowe CELEBRITIS zamiast skupiac sie na jechaniu knowa opowiesci o podstepach i zamachach.wstyd. jedno wam powiem juz jako kierowca.jesli byl bym czlonkiem FIA to za balagan i amatorke w przygotowaniu POLSKE do WRC moze bym zglosil za jakies 20 lat.

no i fakt ze przyjezdza francuzina i loi polskich matadorow ktorzy znaja kazdy centymetr polskich OSow to dopiero wstyd

"Kibicowanie" rodem z piłki nożnej przychodzi do rajdów. Ciekawe kiedy kibole będą się naparzać na OS'ach.
Niestety do tego jest coraz bliżej...Były już takie przypadki na OS-ach a osobiście byłem świadkiem czegoś podobnego w drodze powrotnej w piątek. Jechałem grzecznie w kolumnie samochodzików i nagle wszyscy stanęli bo trzy samochody wcześniej jeden tuningowiec innemu tuningowcowi prawdopodobnie zajechał drogę. Z autek wyskoczyło kilkunastu gentelmanów i jak zaczęli rozdzielać dwóch od których się to zaczęło to wtedy zrobił się młyn. Były tam bodajże dwa Civic-i (może na tamtejszym forum ktoś coś naklikał na ten temat) i jakaś Astra. WRC w Polsce to chyba jednak Science Fiction...Niestety.

Vert z całym szacunkiem, ale to nie mechanik poszedł i znalazł to dziwo w ilości kilku sztuk na jezdni, tylko jedną taką sztuczkę wyjęli z koła Frycza po zjeździe do parku serwisowego, to niby co??? Sam mechanik ją wbił?

Myślałem że kto jak kto, ale Ty akurat podejdziesz do zagadnienia inaczej, w końcu również zacząłeś być kierowcą. Uważam że to co się stało jest czystym kure.......em i nic więcej, i mówię to jako obecny kibic, a niegdyś zawodnik.

jesli to było przez kogoś pospawane ręcznie,to ja z tego nie moge, tyle trudu sobie zadać żeby takie coś zrobić. realne wytłumaczenie to takie że ktoś ma centralnie zrytą banię.

organizacja rajdu byla do bani

byłem 500km od rajdu,w domu,czytając Internet miałem takie same wrażenie, na odległość :???:

jesli macie jakiekolwiek informacje nt. prawdopodobnego pochodzenia "kolczatek", podzielcie sie nimi. .

Bedonc w tem rejonie na delegacji, przelatywałem przez jezdnie na trasie rajdu i potnąwszy sie wypierdzieliły mię sie na droge wszyskie spinacze biurowe. Przepraszam jeźli sworzyłam zagrożenie - tako mam prace.

matka wysoce nierozważna

vert, moze poprostu komus zależalo na tym, zeby akurat te konkretne zalogi wyleciały :?:

mnie szlag trafil jak sie o tym dowiedziałem :!:

jakbym takiego sq.....na dorwał na odcinku jak to rozrzuca, to by po niego musieli karetkę na OS wysylać, zeby mu te kolce z dupy powyciągać :!:

...pokornie moge pasek przyjąć :oops: ...

oczywiscie wszyscy macie racje.ale nie byliscie pozniej w parku zamknietym,nie ogladaliscie onboardow,nie widzieliscie klotni miedzy zawodnikami a sedziami,nie bylo tam was.nikogo nie bronie natomiast tu nie chodzilo do konca o kolczatke....

oczywiscie jesli zlapali by kogos za reke powiesil bym czlowieka na galezi.tyle ze tych ,,zamachow,, na naszych kierowcow z czuba cos za duzo jak dla mnie.