Skocz do zawartości

Podsterowny STI 2007


Sims

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm - czyli co: mam zmienić olej w skrzyni 75W140? ( :shock: )

 

Jakieś konkretne marki?

 

Zawsze zalewamy ten co od lat fabryka zaleca i się sprawdza czyli Shell xxxx .

 

Maniek ja tez tak zalewałem, tak samo swojego, ale zalałem teraz Motul 75W140 i jest dobrze :!: Ja sam tego nie wymysliłem tylko zespół SPRT do których mam zaufanie i wiedzą co robia i mówią, a napewno nie brak im doświadczenia jeśli chodzi o sport, a własnie tu lezy problem jak uzywasz samochodu do amatorskich zabaw przy śmietniku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jestem przed wymianą oleju w skrzyni i dyfrze w moim "potworku" :wink: Polecacie zalć go 75W140 czy fabryką - 75W90 :?: Nie ukrywam, że wraz z przyjściem pierwszego śniegu nastaną "ciężkie" czasy dla mojego Subaraczka... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kuzi4, po pierwsze do adamusmaxa na pw z takimi pytaniami. :twisted:

Po wtóre, nie pisz posta pod postem, a po trzecie lej to co piszą w instrukcji. Nie sądzę byś miał przy upalaniu problemy z DCCD w swojej imprezie. :mrgreen:

Jak widzisz ten temat tyczy się raczej podsterowności w nowych STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kuzi4, po pierwsze do adamusmaxa na pw z takimi pytaniami. :twisted:

Po wtóre, nie pisz posta pod postem, a po trzecie lej to co piszą w instrukcji. Nie sądzę byś miał przy upalaniu problemy z DCCD w swojej imprezie. :mrgreen:

Jak widzisz ten temat tyczy się raczej podsterowności w nowych STI. :roll:

 

Jasna sprawa, dostosuję się...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - czyli co: mam zmienić olej w skrzyni 75W140? ( :shock: )

 

Jakieś konkretne marki?

 

Panowie nie dajcie sie ogłupiac :mrgreen: tym , że jak do dyfra cos tam wlejecie to samochód zacznie skrecac :wink: Pisałem wczesniej , że jeżdziłem ostatnio N12 z SPRT i jak wszystkie STI w niektórych sytuacjach płuży przodem :!: Nie wiem czym był zalany dyfer ale napewno czyms odpowiednio wytrzymałym. Występowało to i na początku i na koncu tej 20 minutowej przejażdzki. Robienie wody z mózgu "szczególnie podatnym" na to forumowiczom po za kosztami nic im nie zmieni. LK te płuzenie może tylko potwierdzić. Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - czyli co: mam zmienić olej w skrzyni 75W140? ( :shock: )

 

Jakieś konkretne marki?

 

Zawsze zalewamy ten co od lat fabryka zaleca i się sprawdza czyli Shell xxxx .

 

Maniek ja tez tak zalewałem, tak samo swojego, ale zalałem teraz Motul 75W140 i jest dobrze :!: Ja sam tego nie wymysliłem tylko zespół SPRT do których mam zaufanie i wiedzą co robia i mówią, a napewno nie brak im doświadczenia jeśli chodzi o sport, a własnie tu lezy problem jak uzywasz samochodu do amatorskich zabaw przy śmietniku :mrgreen:

 

a na fabrycznym było żle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - czyli co: mam zmienić olej w skrzyni 75W140? ( :shock: )

 

Jakieś konkretne marki?

 

Zawsze zalewamy ten co od lat fabryka zaleca i się sprawdza czyli Shell xxxx .

 

Maniek ja tez tak zalewałem, tak samo swojego, ale zalałem teraz Motul 75W140 i jest dobrze :!: Ja sam tego nie wymysliłem tylko zespół SPRT do których mam zaufanie i wiedzą co robia i mówią, a napewno nie brak im doświadczenia jeśli chodzi o sport, a własnie tu lezy problem jak uzywasz samochodu do amatorskich zabaw przy śmietniku :mrgreen:

 

a na fabrycznym było żle ??

 

tak było źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - czyli co: mam zmienić olej w skrzyni 75W140? ( :shock: )

 

Jakieś konkretne marki?

 

Panowie nie dajcie sie ogłupiac :mrgreen: tym , że jak do dyfra cos tam wlejecie to samochód zacznie skrecac :wink: Pisałem wczesniej , że jeżdziłem ostatnio N12 z SPRT i jak wszystkie STI w niektórych sytuacjach płuży przodem :!: Nie wiem czym był zalany dyfer ale napewno czyms odpowiednio wytrzymałym. Występowało to i na początku i na koncu tej 20 minutowej przejażdzki. Robienie wody z mózgu "szczególnie podatnym" na to forumowiczom po za kosztami nic im nie zmieni. LK te płuzenie może tylko potwierdzić. Pozdr.AK

 

Po pirwsze moge tylko podejżewac że SPRT jest zalany seryjnym olejem, bo niby po co mieli zmieniac :mrgreen: , płuzy to płuży Leszek z pewnościa da sobie z tym rade :wink: po za tym to nie jego auto więc ma to głęboko w dupie , i nie bedzie do niego dokładał, bo jak sie juz pare razy zepsuł to ladował w serwisie na Conrada, i nie grzebali sami.

Po drugie czy masz Andrzeju lepszy pomysł na to aby problem zlikwidowac :?:

Po trzecie Andrzej Lenczowski sam stwierdził że jest cos nie tak, i tak jak pisałem wymieniłem tylko olej i problem ustał, specjalnie pojechałem do Kielc i prawie w tych samych warunkach testowałem , różnica jest znaczna, tzn. po kilkugodzinnym upalaniu auto dalej skreca jak powinno :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit ale to była rajdówka LK z kłowa skrzynia i dyframi , Tein-em , klatka i fotelami takimi , że nie mogłem wejść do środka , więc płużyła w pewnych momentach jak kazde inne STI. Napisałem .że SPRT bo oni to chyba robia i olej do wszystkich rajdowych N12 jest taki sam.....dobry jakis :mrgreen:

AK

ps. OS ma 15 - 20 km a potem auto stoi z pietnascie minut albo wiecej i ma czas ostygnąc ten olej w dyfrze.Pytasz co zrobic .... :?: MY 08 podobno nie płuży :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie mogłem wejść do środka

może jakaś dietka by sie sprzydała :wink: :mrgreen: mi zresztą tez :wink:

 

olej do wszystkich rajdowych N12 jest taki sam.....dobry jakis

 

jest wlewany Castrol SAF-XJ 75W140

 

MY 08 podobno nie płuży :mrgreen:

 

a to już zamawiam w takim razie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...