Skocz do zawartości

Subaru Forester 2020 2,5L - Check Engine


kazik113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych członków forum czy miał już ktoś podobny problem z Foresterem. Subaru Forester 2020 2,5L sprowadzony z USA, przebieg 35 tyś km. Kilka dni temu wskoczył mi Check Engine, gdy go skasuje wskakuje praktycznie od razu po uruchomieniu. Jak sprawdziłem przez OBDII bluetooth wskakują poniższe błędy:

- P26A3

- P26A5

- B14A1(00) - nie wiem czy ten błąd jest powiązany bo błąd pochodzi z AC.

 

Kontaktowałem się z Subaru Kocar. Niestety pierw usłyszałem, że diagnostyka błędu będzie kosztować około 1000 - 1500 zł. Gdzie ostatecznie usłyszałem, że nie będą za bardzo wstanie pomóc, ponieważ samochód jest sprowadzony z USA. I w sumie nie wiedzą czy ich komputer się połączy z samochodem.

 

Byłem również u jednego mechanika w Poznaniu, który stwierdził, że błąd jest wywołany przez czujnik zmiennej fazy rozrządu. Jeden z czujników był uszkodzony przy wypadku ale został wymieniony na nowy.

 

Dlatego, też chciałbym się poradzić czy miał już ktoś podobny problem i czy może on być związany z czujnikiem zmiennej fazy rozrządu? Mam wątpliwości ponieważ, jak sprawdzam sam oba kody błedu P26A3 oraz P26A5 wychodzi, że jest problem z zaworem termoregulacyjnym tzw. TCV. Na forach z USA widziałem, że jest to dość częst przypadłość Foresterów z USA. Bo ten zawór był montowany tylko w egzemplarzach sprzedawanych w USA. Z tego co udało mi się sprawdzić zawór występuje jedynie w orginale i koszt to ponad 3 tyś. zł. Jeżeli jest to rzeczywiście TCV, czy można z tym tymczasowo jeździć bez obawy o kolejne usterki? Bo czas oczekiwania na części to kilka tygodni.

 

Dodatkowo czy możecie polecić jakiś warsztat w Poznainiu, gdzie będą potrafić zdiagnozować problem, żeby nie wymieniać działających części.

 

Dajcie proszę znać jeżeli zapomniałem o jakiś istotnych szczegółach.

 

Pozdrawiam,
Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...