Jump to content

Miejsce na Wasze propozycje


Subaryta

Recommended Posts

Zgodnie z obietnicą proszę o Wasze propozycje co do działania forum, co Was wkurza, co przeszkadza i w czym mogę pomóc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć. Będzie krótko. Mam (miałem) kilka różnych wozów : Tico, Escort, Vectra i wchodziłem na tamte fora bo miałem rózne problemy techniczne których nawet firmowe serwisy nie umiały rozwiązac a tam znalazłem rozwiązania. I to jest b. ważne bo nie każdy ma forsę aby serwisować samochody w ASO. Ceny są z sufitu a jakość często podła - tyle że dają gwarancję. Tyle wstępu. Popyt na Subaru zaczął się po obniżeniu cła i dobrze. Jest jednak wielu właścicieli tych samochodów którzy zarażeni wirusem SUBARU kupili używane wozy i teraz mają rożne problemy techniczne a zaporą są ceny usług w ASO (i koszt części) więc chcieliby znależć odpowiedż właśnie na tym forum. Także Ci trochę bogatsi co kupili wozy u dilerów chcieliby je jakoś upgraidować i własnie tu powinni znależc jakąś pomoc. Nie każdy zna angielski i jest biegły (i ma czas) na szukanie w internecie. Brak jakiś instrukcji obsługi, instrukcji serwisowych a nawet zwykłych danych technicznych poszczególnych modeli (szczególnie tych starszych) Subaru dostępnych w j. polskim. Dlatego mam propozycję. Forum jest SUUper i naprawdę jest jedyne w swoim rodzaju dlatego należy je zostawić bez żadnych zmian. Dodać tylko podtematy (można je nazwać jak chcecie) w Dziale Technicznym dla poszczególnych modeli SUBARU. Tam właśnie początkujący i bardzo często niezamożny i nietechniczny "suberman" mógłby znaleźć odpowiedź na swe proste i czasem nawet głupawe pytania. Gwarantuję swoją głową - a naprawdę cenię ją bardzo - że wielu z tych nowicjuszy zasili grono najpierw czytelników a potem aktywnych uczestników pozostałych tematów. I na koniec nie ma co chować głowy w piasek wielu ludzi gazuje swe furki (ja osobiście wolę zagazowaną Imprezę bo rozumiem brak kasy właściciela) niż niezagazowanego mercedesa (bo ich właścicieli nie kumam) dlatego tez wskazanym byłoby wydzielenie tego tematu np. Subaru a gaz (bez odpowiedzialności Dyrekcji za rady i porady tam przedstawiane choć w Niemczech ostatnio bardzo są reklamowane zagazowane np. Forestery. Jeszcze raz chylę czoła przed Wami Mamutami Subermenami bo wiem że narody które nie dbaja o swoją historię i tradycję przemijają. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Czasem zaglądam ale wszystkiego tam nie ma. Szukajka nie jest najlepsza a poza tym dużo jest blekotu i offtopowania a chodzi mi o czyste forum techniczne pod surowym nadzorem moderatora. Czasem dla laika trudno oddzielić ziarno od plew a rzeczy techniczne to czasem życie a prawie zawsze kasa. Powinni pytać nowicjusze i laicy a odpowiadać fachowcy krótko i na temat. To naprawdę wciąga. Człowiek uczy się powoli ale jak widzi przychylną atmosferę (niekoniecznie prowadzenie za rączkę) to sie pozytywnie ustawia do forum i własnie o to mi chodzi. Forum muszi byc przyjazne dla ludzi i chyba o to chodzi dyrekcji. Jak kogoś interesuje tylko wymiana żarówki to też niech to ma ale jak przypadkiem przeczyta o tej Waszej akcji związanej z tym chorym chłopcem to napewno zrozumie że Wasze FORUM (boje się powiedzieć nasze) to naprawde jest COŚ. Ten którego nie wciągnie Subaru to sie wkrótce przesiądzie na jakiegoś Evo lub nie daj boże beemkę i pies go trącał ale zobaczcie ilu jest forumowiczów którzy nie mają Subaraka a tylko o nim myślą. Chylę czoła przed ludźmi bezkompromisowymi ale czasem lepiej trochę ustapić bo kropla drąży kamień. Nie sztuka polec ale sztuka kogoś nawrócić na Subaru a poza Warszawą to jest naprawdę rzadkość. :lol:

Link to comment
Share on other sites

sławek1350, Obawiam się, że czasem można więcej kasy stracić polegając tylko na wiedzy z forum iż od fachowca. Zresztą zdalna naprawa auta to kiepski pomysł. Forum (a dokładniej jego dział techniczny) pomoże zrozumieć pewne kwestie, ale recept na wszystkie bolączki bym tu nie szukał :) A ludzie będą odpowiadać tak jak uważają za stosowne, nie ma tutaj zatrudnionego wszechwiedzącego inżyniera-robota co beznamiętnie i z nieskończoną cierpliwością na pytanie każde odpowie. A w FAQ nigdy wszystkiego nie będzie, wszystkiego nie ma nawet na całym forum. Jeżeli czegoś Ci brakuje i masz jakieś konkretne propozycje do FAQ to można się tam dopisać a potem doklei się to w stosownej formie do tej prymitywnej skarbnicy.

Link to comment
Share on other sites

Największym problemem jest zwykle (przynajmniej dla mnie) - odnalezienie w szukajce konkretnych tematów lub postów dot. danego problemu. Co z tym zrobić nie wiem. Myślałem o swego rodzaju kompendium wiedzy ale byłaby to książką mająca kilkaset stron. Myślę, że jakaś mala reorganizacja działów tak aby łatwiej można było się odnaleźć w tym wszystkim :)

 

Aaa i poprawić w końcu rangi - mianowicie "znaczki" zamiast polskich liter. Ogólnie można je w ogóle wyłączyć, rangę i tak każdy może wpisać sam :)

Link to comment
Share on other sites

Tak na szbko bo dzialy organizacyjny i OT widoczne tylko dla zalogowanych osob i przeniesienie "moja skrzynka" w bardziej widoczne miejsce, albo od razu lepiej "nie masz nowych PW" lub "masz X nowych PW".

Link to comment
Share on other sites

Porady na forum uważam za b. wazne gdyz mam nadzieję że nie stoi za nimi kasa. Nikt nie chce mnie oszukac i zarobic na mnie co się często zdarza w ASO. Oczywiście podchodzę do tematu z pewną nieufnością i konsultuję sprawy w różnych miejscach zanim podejmę decyzję. Proszę zwrócić uwagę na temat LPG. Nie istnieje on praktycznie w żadnym ASO, jest kupa gazowników których powinno wysłać się na Marsa i niech tam gazują Łunochody a tu w tym temacie tak wiele wspniałych i życzliwych porad i to jest właśnie tak cenne w tym forum. Jestem pewien że Dyrekcja tą b. ważną specyfikę forum widzi i uważam że docenia bo jak straci swój życzliwy stosunek do forumowiczów to będzie się musiała zająć sprzedażą tojotek o chyba nie o to jej chodzi . Dlatego rozumiem że chce rozszerzyć rynek (i dobrze) ale musi pamiętać że takich samochodów które mają swój specyficzny klimat jest naprawdę niewiele (mini, jagi ). :grin:

Link to comment
Share on other sites

Może nie o forum, ale dobrze by było gdyby prv.subaru.pl w końcu ożyło. Podobno to Flipper wiedział o co chodzi, a widziałem że się pokazał ostatnio na forum, da się coś zrobić :?:

Link to comment
Share on other sites

dobrze by było gdyby prv.subaru.pl w końcu ożyło

 

Żyje, tylko dość dziwnie :twisted:. Otóż nie da się zalogować z poziomu przeglądarki tj. adresu poczta.subaru.pl, da się natomiast z dowolnego programu pocztowego / gmaila itp., do którego wpiszesz adresy serwera SMTP i POP3 @prv.subaru.pl plus konto użytkownika i hasło.

Link to comment
Share on other sites

To to ja akurat wiem :mrgreen: Tyle że jak wszystko tam wpisze klikne OK czy coś tam pokazuje mi się że zapisano na prv.subaru.pl a na starego maila nic nie dochodzi, i praktycznie nie mam żadnego konta :cry:

Link to comment
Share on other sites

To to ja akurat wiem :mrgreen: Tyle że jak wszystko tam wpisze klikne OK czy coś tam pokazuje mi się że zapisano na prv.subaru.pl a na starego maila nic nie dochodzi, i praktycznie nie mam żadnego konta :cry:

Ja od 8 miesięcy czekam nz e-maila potwierdzającego.

To jest dopiero niezła reklama dla SIP.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję więcej tolerancji dla "młodych" stażem. Nie każdy jest fanem kompów i dlatego nie każdy ma tą łatwość poruszania się po forum. Jeżeli ktoś napisał nie w tym temacie co trzeba to może przenieść go a nie zamykać. Nowicjusza łatwo zrazić a przecież chcemy aby forum rosło w siłe (nie tylko ilościowo). Może po jakimś czasie nieaktywności np 2 lata kasować człeka ? :smile:

Link to comment
Share on other sites

No tak zaraz to strzelać nie trzeba ale po co tyle martwych dusz. Jak kto chce tylko poczytać to nie musi się rejestrować. Czasem jak kogoś szukasz z okolicy ( a w zachodniopomorskim to jest naprawdę trudne) to dookoła same martwe dusze. :sad:

Link to comment
Share on other sites

No tak zaraz to strzelać nie trzeba ale po co tyle martwych dusz.

 

Moderatornia utrzymuje, że wciąż nad tym pracuje i systematycznie urządza polowanka na tych już martwych :wink:

Link to comment
Share on other sites

faktycznie pracuje nad tym Jacek-Subaryta, ale robota jest typowo reczna, a ze botow poinstalowalo sie sporo to zanim porzadek w bazie nastapi, to chwila czasu jeszcze zejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Tak, jesteśmy właśnie w trakcie podpisywania kontraktu z Koreą Północną na broń masowego rażenia :mrgreen:

Wymiana tych paintballowych gadgetow z czerwoną farbą na cos konkretniejszego???

Link to comment
Share on other sites

tak, trwa przetarg na osinowe kołki, srebrne kule i wianki czosnku :lol: na razie wygrywa dostawca z Rumunii :wink: w kwesti przetargu na wódę święconą w czolowce oferentow jest dostawca lokalny- podobnież moze nawet banderole zalatwic :wink:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...