Jump to content

Wymiana przedniej szyby w GT 99

kaczluk

Recommended Posts

Niestety wczoraj wieczorem na parkingu, jakies DRESY zbily mi przednia szybe w samochodzie. Oczywiscie nie moge ich winic, bo to przeciez nie ich wina ze nie maja nic lepszego do roboty :evil:

Ale do tematu, szyba caly czas jest w jednym kawalku ale jest popekana ze strony kierowcy i definitywnie nadaje sie do wymiany. Zastanawiam sie czy wymiana szyby w SI GT 99 jest bardzo skaplikowana i czy dam rade zrobic wymiane we wlasnym zakresie i jak sie do tego zabrac. Wymienialem juz kiedys sam przednia szybe w Fiacie CC i bylo to raczej latwe bo szyba trzymala sie tylko na uszczelce i przy uzyciu sznurka udalo sie ja umiejscowic. Ale co do subaru to nie mam pojecia. Pomozcie.... :smile:

Szyby w SI są wklejane, a nie tak jak w CC - mocowane na uszczelkach. Starą szybę należy wyciąć - podczas tej operacji niszczy się nieodwracalnie gumowy klin znajdujący się u góry szyby. Jeśli "wycinacz" jest nieostrożny, może także dziabnąć Ci struną po desce rozdzielczej.

Jeśli przypadkiem jesteś w Polsce - zrobisz najlepiej, jak pojedziesz z szybą do JAAN. Mają w pasztetowej cenie szyby do SI własnej produkcji (pod nazwą Nord Glass) i profesjonalnie wytną starą i wkleją nową szybę. Jeśli nie kupisz klina w ASO, to dobiorą jakiś podobny z własnego magazynu.

Inne "zamienniki" szyb dla SI robi np. Pilkington.

Czy w Londynie nie ma juz firm, które takie szyby wymieniają?Ja osobiście jeżdżąc z prędkościami takimi jak Ty (patrz Twój avatar) nie zadałbym nawet takiego pytania na forum w trosce o swoje i innych bezpieczeństwo.

moj avatar jest przerobiony w photoshopie :grin: zdjecie musialem wykadrowac tak zeby nie bylo widac obrotomierza ktory byl na 0 rpm :grin:

w londynie firmy sa ale cenia sie na £600 co pozostawia niesmak jesli sie wie ze moznaby kupic szybe taniej, tylko kwestia montazu pozostaje problemem

niestety dobrze 600 funtow, czyli suma pieniedzy taka sama jak w Polsce tylko tam w zlotowkach a tu w funtach :grin:

Tutaj generalnie produkty mozna kupic stosunkowo niedrogo (np szyba) ale robocizna kosztuje koszmarnie

czyli suma pieniedzy taka sama jak w Polsce tylko tam w zlotowkach a tu w funtach

Wymiana z szybą będize znacznie droższa niż 600PLN. Szyba oryginał do GT ponad 2k PLN, podróba pewnie z 1000.

Wymiana z szybą będize znacznie droższa niż 600PLN. Szyba oryginał do GT ponad 2k PLN, podróba pewnie z 1000.

Za wymianę szyby przedniej (Nord Glass) w lipcu zeszłego roku w JAAN zapłaciłem w sumie niecałe 600 zł. Wieczorem odszukam odpowiedni paragon.

OK, wielkie dzieki wszystkim, poszukam moze jeszcze gdzies indziej, podzwonie po mniejszych sklepikach i moze cos znajde. czasami male sklepy maja lepsze ceny bo nie maja takich duzych kosztow wlasnych jak wielkie korporacje,

a gdyby ktos mialby jeszcze jakies sugestie, bylbym wdzieczny, ............... a dresow nienawidze :evil:

u mnie ostatnio byla wklejana szyba (nie byle jaka pilkington) ale niestety panowie nie wkleili jej dobrze i przy duzej predkosci wpada powietrze do srodka, oraz nieraz na myjni cos podkapuje

da sie to poprawic - uszczelnic, czy raczej trzeba wyciac i wkleic ponownie, tym razem wlasciwie :?:

na www.auto-szyby.pl znalazlem,ze maja:

Rodzaj/ Produkt/ Eurocode/ Wymiar

Czołowa SUBARU IMPREZA BREAK 00- WS L GN 7927AGN 1468x885

Czołowa SUBARU IMPREZA SED / BREAK 93-00 WS L BL 7915ABL 1405x939

Czołowa SUBARU IMPREZA SED / BREAK 93-00 WS L GN 7915AGN 1405x939

Czołowa SUBARU IMPREZA SED 00- WS L GN 7926AGN 1468x860

- uszczelnic, czy raczej trzeba wyciac i wkleic ponownie, tym razem wlasciwie :?:
Zależy. Miejsce gdzie leci. Wielkość nie szczelności. Profesjonalizm wykonania...

dokladnie leci w lewym gornym rogu, tylko pod duzym cisnieniem z myjki, lub slychac powietrze przy wiekszej predkosci

zastanawiam sie czy zadzialac samemu z jakims sylikonem, czy od razu jechac zeby to wycieli i wkleili pozadnie

skaza jest b mala

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...