Skocz do zawartości

Forester SJ ustawienie Carplay, Androida w radiu samochodowym - czy możliwe?


wujaszek_misza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mój tata ma takiego forka w wersji chyba Platinum, są tam w radiu jakieś starlinki :-). Potrzebuję pomocy w konfiguracji radia. Czy jest możliwe, aby nawigacja z telefonu wyświetlana była na wyświetlaczu radia? Jak to sprawdzić?

 

Jak ktoś chętny to poproszę o nr tel na priv, to zadzwonię do takiej dobrej duszy. 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Radio ściągnięte ze Stanów z nowszych modeli wrx-a, pasuje i obsługuje AA i CarPlay.
2. Chińczyk na androidzie.
3. Radio typu Sony/Alpine z AA i CarPlay.

 

Z fabrycznego radia nic nie wyciągniesz. Więcej info tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujaszek_misza napisał(a):

Cześć, mój tata ma takiego forka w wersji chyba Platinum, są tam w radiu jakieś starlinki :-). Potrzebuję pomocy w konfiguracji radia. Czy jest możliwe, aby nawigacja z telefonu wyświetlana była na wyświetlaczu radia? Jak to sprawdzić?

 

Jak ktoś chętny to poproszę o nr tel na priv, to zadzwonię do takiej dobrej duszy. 

 

Pzdr

No niestety nic nie zrobisz w tej kwestii, ostatni telefon jaki mi działał z tym radiem i wyświetlał navi w mirrorlink to był LG G3 i to przed aktualizacją androida, nie pamiętam już niestety ile wersjii androida musiałby sie Twój tata cofnąć by to działało ale gdzieś minimum do 2016 roku. Poza tym o ile pamiętam z nawigacji chyba tylko Sygic współpracował z tym systemem. Tak więc, lipa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poniżej wygląda mega ciekawie, ma za to mega nieciekawą cenę no i nie umiem sobie do końca wyobrazić, jak by to się wpasowało estetycznie w deskę SJ'a.

https://allegro.pl/oferta/alpine-ilx-f905d-radio-carplay-android-auto-vw-t6-11911436278?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd-top_pla_pmax&ev_campaign_id=17958848607&gclid=CjwKCAjwzuqgBhAcEiwAdj5dRtT1HXdlE_N8gJBykHkYMpIPPmHrAtiFdVvGE84fOGlvQRqac3vY5BoCW98QAvD_BwE

 

No dobra, znalazłem fotkę, nie jest dobrze...

 

Alpine forester.jpg

Edytowane przez sartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sartek napisał(a):

No nie jest dobrze:mrgreen:, prawie jak w nowych Mercedesach:facepalm: opcji innych producentów jest sporo, kwestia potrzeb i zasobności portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, adamW202 napisał(a):

opcji innych producentów jest sporo, kwestia potrzeb i zasobności portfela

Okazuje się, że wcale nie... ja mam następujące wymagania: AndroidAuto, dobrej jakości audio, dobrej jakości ekran, estetyczny wygląd.

Jeszcze nie znalazłem niczego, co by mi podpasowało, może oprócz subarowskiego radia za Stanów z WRX-a, które jest trudno dostępne i wychodzi cholernie drogo.

 

To powyższe radio Alpine spełnia trzy z czterech kryteriów ;)

Edytowane przez sartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sartek napisał(a):

Okazuje się, że wcale nie... ja mam następujące wymagania: AndroidAuto, dobrej jakości audio, dobrej jakości ekran, estetyczny wygląd.

Jeszcze nie znalazłem niczego, co by mi podpasowało, może oprócz subarowskiego radia za Stanów z WRX-a, które jest trudno dostępne i wychodzi cholernie drogo.

 

To powyższe radio Alpine spełnia trzy z czterech kryteriów ;)

Kenwood jeszcze robi całkiem niezły sprzęt, oczywiście trzeba zaopatrzyć się w nową ramkę na radio 2 din ...ale tanio też nie będzie, bo za samo radio około 3tys. Myślę, że paru innych producentów też by sie znalazło...czy trzeba przerabiać okablowanie nie wiem, pewnie troche tak.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa ramka to oczywistość, potrzebne jest jeszcze jakieś dodatkowe cudo, żeby nowe radio współpracowało z HK, które mam w aucie. Problem z radiami Sony/Kenwood/Alpine jest taki, że IMHO mają bardzo źle wyglądające wyświetlacze, psuje mi to całą estetykę tego rozwiązania.
Dopiero w powyższym Alpine znalazłem zadowalający mnie wyświetlacz, no ale całościowo wygląda to źle... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sartek napisał(a):

Nowa ramka to oczywistość, potrzebne jest jeszcze jakieś dodatkowe cudo, żeby nowe radio współpracowało z HK, które mam w aucie. Problem z radiami Sony/Kenwood/Alpine jest taki, że IMHO mają bardzo źle wyglądające wyświetlacze, psuje mi to całą estetykę tego rozwiązania.
Dopiero w powyższym Alpine znalazłem zadowalający mnie wyświetlacz, no ale całościowo wygląda to źle... :D

Jak babcia mawiała: z której strony nie spojrzysz to i tak z tyłu dupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SEBA_M napisał(a):

Kurcze, jakie małe spalanie!!!!

Odkąd zrobiło się cieplej, w Poznaniu udaje mi się zejść do takich wyników. Ostatnio 12.8 z całego baku. Zimą było 14-15 i nie chciało być mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sartek napisał(a):

Odkąd zrobiło się cieplej, w Poznaniu udaje mi się zejść do takich wyników. Ostatnio 12.8 z całego baku. Zimą było 14-15 i nie chciało być mniej...

To zdjęcie tego Alpine to Twoje? Masz Forka z kierownicą po prawej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, adamW202 napisał(a):

To zdjęcie tego Alpine to Twoje? Masz Forka z kierownicą po prawej stronie?

Nie, zdjęcie jest z netu, konkretnie ze strony Alpine. Faktem jest natomiast, że z poprzedniego baku miałem podobne spalanie. Dzisiaj rano sprawdziłem aktualne i jest 16.4, także ten ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sartek napisał(a):

Nie, zdjęcie jest z netu, konkretnie ze strony Alpine. Faktem jest natomiast, że z poprzedniego baku miałem podobne spalanie. Dzisiaj rano sprawdziłem aktualne i jest 16.4, także ten ;)

Wczoraj spadło mi do 13:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sartek napisał(a):

Widziałem to już u kogoś założone, nie pamiętam u kogo. Poszukaj na Aledrogo bo tam też takie widziałem w sprzedaży, pewnie jakieś opinie sie znajdą i może lepszy opis, można też w niezależnych krajowych sklepach internetowych takie znaleźć bo widziałem parę dni temu a w tym przypadku można zadzwonic i sie dopytać, może wiedzą jak to współpracuje i czy w ogóle z HK.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć, czy to radio Alpine ILX-F905D bądź ILX-705D https://www.alpine.com.pl/p/Products/SingleView/ilx-705d będą pasować p&p do SJ 2013 2.0 n/a?

 

Nigdy takich podmianek nie robiłem i zastanawiam się czy to zlecić komuś kto ogarnia czy próbować samemu. Z elektryką mam tyle wspólnego ze w domu zakładałem wszystkie gniazdka i montowałem lampy :p 

 

Dzięki !

Edytowane przez Sochar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...