Skocz do zawartości

Forester XT cieknie


Maciok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jestem świeży na forum, witajcie. 

Dopiero przymierzam się do zakupu Forka, mam właśnie egzemplarz na oku ale widzę że trochę cieknie, czy możecie mi podpowiedzieć

czy taki wyciek może być kosztowny w usunięciu?

Rocznik 2016, przebieg około 200K

Pozdrawiam

 

IMG_0813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maciok napisał(a):

Cześć

Jestem świeży na forum, witajcie. 

Dopiero przymierzam się do zakupu Forka, mam właśnie egzemplarz na oku ale widzę że trochę cieknie, czy możecie mi podpowiedzieć

czy taki wyciek może być kosztowny w usunięciu?

Rocznik 2016, przebieg około 200K

Pozdrawiam

 

 


Najczęściej cieknie pod konwerterem z dekla napędu pompy oleju w skrzyni. Jeśli olej spływa z łączenia silnika ze skrzynią, to jest ta usterka. Oczywiście może również cieknąć z korka spustu oleju z przedniego mostu. Trzeba wjechać na kanał i sprawdzić źródło wycieku. Na zdjęciu jest skrzynia bez wycieku. Wrzucam tylko dla zobrazowania problemu.
rwsUUj1KhTPYdBRcLrN35eweVoiJuRUvSLCfmWm94qwcyr3L0YblrFi4aXsqLBE6yWVVEMfGrkwbOclP71JVJBSzEnmTLcXOoUCu-JPokRHGKNr8mFbgRc9a3JuiZ75vDgz5B8Gh4lgV5pShNa2MM1cPLpsHRX5d84dX-4bPVxsdovH19AFBvldTYXYMVMzKMilWlYAPBpSmaj-AA2eSWMKZQrIZ7RBEeb4PcbhK1pKwGtoQC9CslYJONrx0UkZnBYSrjObode55_jxWkwmC904FiL9V6anxCJ1oXOY5-Fb2jIbHxzSTEahpPl9daDNjWq1mIYiqAf1zqu5jecMZ7XvEcV5DOYZdctQPKstXuGJYmqZUKYL3d1hO3nw_FTHZJGcFFBStHDl3MIqhCU5jqXF73cJledUlU1xiyCFLmT1oi4g9jvrx35YdRiceDVNhxFHkR2qwA7cP1E-rdyhIjGCFHBsztD8L36gqS6Tw2isbR8ScNztNDZTDxrE0VDv6v-YDUEpLBAZAidFQGHPCQXBysgemQ9RTgzsA-mddtbUOwqzNsaV8ysUf_3BUcC0f80XCOJaEdRtwsWDSNHOTKG_tWCAEQiqxGplfP4JOsZijSneIoahwIKVA7YV8cqufrz6wHlNPPpz-Q4p87j4nRC1LiHVDdd_RJC4VgKY3ak0riJuE9BCo2jSVaezMe4FrIMYBIj2OfEjHbvd0CMKUmd2xpa5DfprdYl6Zbfmkz2vXVoAw-hFn-pNdvQznkLtoqH7JWqIJ7wDD8d6PFhHx88Fw8cJV2IzCbgDK12j8l2Hk5xBVthvtLQWgNfuT0T8Ey48FPyCZHcG-ZH2KTmMpjNFXfaGgCssBLb8BlV776j4v7TFAdUF6uKK4jJTYYIzjc6R8KqcAaS7jO6Jtp3Z0pxtZcZzdP5moQ9L_n5cVtgfc=w547-h969-s-no?authuser=0

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, gdyby to było na łączeniu silnika ze skrzynią (takie mam wrażenia) w jakich kwotach mogłaby się zamknąć naprawa?

Zrzucenie skrzyni? Uszczelnienie napędu pompy..? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciok napisał(a):

Dzięki, gdyby to było na łączeniu silnika ze skrzynią (takie mam wrażenia) w jakich kwotach mogłaby się zamknąć naprawa?

Zrzucenie skrzyni? Uszczelnienie napędu pompy..? 

Mało który XT nie ma tego wycieku (lub nie będzie miał). ASO podaje od 3-5tyś i 3 dni. Zrobione na wieczność. 

Edytowane przez SEBA_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SEBA_M napisał(a):

Mało który XT nie ma tego wycieku (lub nie będzie miał). ASO podaje od 3-5tyś i 3 dni. Zrobione na wieczność. 

Czy to znaczy, że jeśli mam wpis w książce serwisowej o "uszczelnieniu skrzyni CVT", to mam zrobione i spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sartek napisał(a):

Czy to znaczy, że jeśli mam wpis w książce serwisowej o "uszczelnieniu skrzyni CVT", to mam zrobione i spokój?

Jak nie cieknie to po co szukać problemu???

Tak bym interpretował....

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maciok napisał(a):

Dzięki, gdyby to było na łączeniu silnika ze skrzynią (takie mam wrażenia) w jakich kwotach mogłaby się zamknąć naprawa?

Zrzucenie skrzyni? Uszczelnienie napędu pompy..? 

 

Myślę, że do 1,5tyś zł. Samochód podstawiasz o 8 rano i na drugi dzień o 8 jest do odebrania. Musi odstać, żeby dobrze złapało uszczelnienie. Kontakt do ASO ITS odnośnie szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...