Jump to content

poradnik

kolbak

Recommended Posts

Koledzy,mam kilka pytań:

1. czy istnieje jakiś poradnik, książka serwisowa (online, e-book) do OBK H6?

2. czy w garażowych warunkach mogę sam wymienić olej w tylnym moście, czy jest to jakaś skomplikowana operacja, czy kwestia spuszczenia oleju i wlania, jak to praktycznie wykonać, gdzie śruba upustowa, którędy wlać, jaki polecacie olej i jaką objętość?

3. podobnie,mam pytanie o olej w skrzyni AT biegów, jak wymienić (czy jest gdzieś opis jak to zrobić, krok po kroku, ilustracje, schematy).

4. co sądzicie o tej pozycji http://www.ksiazki-napraw.pl/naprawa/6087492/

Ps. chciałbym sam spróbować swych sił i mieć satysfakcje, że zrobiłem to sam.

Proszę o rady. :smile:

2 - nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie na tylnym dyfrze są 2 śruby [tak dokładnie to jest ich oczywiście więcej, ale 2 służą do wymiany oleju ;) ], jedna wyżej druga niżej. Odkręcasz obie, olej sie wyleje. Potem zakręcasz tą dolną, a przez otwór po tej górnej nalewasz oleju. Nalewasz dokładnie tyle ile się da nalać, więcej sie nie da bo i tak sie wyleje [powinno wejść chyba ok 0.8 litra].

Jaki olej ? Ten sam co do manualnej skrzyni biegów, a wg tego co twierdzą niektórzy, do Subaru jedyny słuszny olej to Shell Gear Oil - a jaki dokładnie to poszukaj na forum, bo są dwa, jeden chyba GL-3 (?) do starszych subaru, oraz GL-5 do wszystkich nowszych - ale głowy sobie nie dam uciąć...

Ja bym do tylnego mostu zalał gęstszy olejk niż do skrzynki.

Jakieś uzasadnienie? Nie mam pewności jak jest w nowych autach, ale w starszych przedni i tylny dyfer zalewane są tym samym, czyli 75W/90 (oczywiście mowa o tych z manualną skrzynią).

marek790, nie zauważyłem głośniejszej pracy, zalane mam tak jak jest podane w instrukcji. Jeżeli nikt nie potwierdza z własnego doświadczenia czegoś takiego, to nie snujmy domysłów, zazwyczaj producent wie co zalewać do auta.

... Gdzieś wyczytałęm, ze tylni most jest głośniejszy i temu taki olej

Jeżeli tylni most jest głośniejszy, to zaczyna umierać. Wtedy gęsty olej, trociny i na Allegro.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...