Skocz do zawartości

LIV sedan, jak podnieść tył.


_ONE_

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie zawieszenia przedniego i tylnego (amorki i sprężyny), tył siedzi nisko, dla mnie zbyt nisko.

Sprężyny tylne Lesjofors 4288313 od wersji 150qni, bo do 165 nie ma. Jakoś nie widzi mi się podnosić na podkładkach.

Nie mam gazu. Ktoś, gdzieś widział jakieś sprężyny do sedana, którymi mogę go podnieść kilka centów do góry?

Z tego co widziałem w BP nie ma problemu z wyższymi sprężynami, ale w BL posucha.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tył nie jest zbyt "miękki" względem przodu to śmiało ładuj podkładki.

Sam byłem sceptycznie nastawiony do takich patentów, ale kiedyś we Forku miałem Ironman'y i niby stał wysoko, ale miało to też sporą wadę w postaci małego skoku negatywnego amorków (chociaż Ironmany były nie tyle za długie, co za twarde)

Obecnie w BP mam z tyłu podkładki i jest wszystko w porządku (przed montażem podkładek wyglądało to dokładnie jak u Ciebie - 2, albo 3 cm zrobiły robotę)

Założyłbym inne fedry, ale to jest trochę loteria, bo może być zaś za wysoko, a przy podkładkach jeszcze przed założeniem wiesz jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, conradek napisał(a):

Te podkładki poliuretanowe się nadają? :rolleyes: czerwone widziałem gdzieś na aukcji

Założyłem białe podkładki 1cm. Jest lepiej, tylko że ja mam LPG i 40l. Gazu trochę waży a ty piszesz że nie masz LPG. Trochę to mocno siedzi. Też mam 165qm. Też sedan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2022 o 09:56, _ONE_ napisał(a):

Sprężyny tylne Lesjofors 4288313

 

Model  4288313 jest odpowiednikiem sprężyny OEM. Jeśli chciałeś auto podnieść to trzeba było założyć 4288331 - wzmocniony model (teoretycznie do kombi).

 

P.S. z tego co wiem, kombi czy sedan oraz 150 czy 165 kucy to - nie ma żadnego znaczenia, sprężyna podejdzie, tam samo amor.

Edytowane przez frisco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, frisco napisał(a):

 

Model  4288313 jest odpowiednikiem sprężyny OEM. Jeśli chciałeś auto podnieść to trzeba było założyć 4288331 - wzmocniony model (teoretycznie do kombi).

 

P.S. z tego co wiem, kombi czy sedan oraz 150 czy 165 kucy to - nie ma żadnego znaczenia, sprężyna podejdzie, tam samo amor.

 

Auto siedzi zbyt nisko, na starych oryginalnych sprężynach i amorkach było bardzo podobnie (jeszcze trochę niżej) .

Podnosić nie chciałem, liczyłem, że po wymianie naturalnie pójdzie do góry.

Różnica pomiędzy 150 i 165 jednak jakaś tam jest, było ją widać choćby w katalogu Lesjofors (Kilen), po vinie 4288313 do 165 nie pasowało a do 150 i 138 już tak.

Suplex miał podobnie, kontaktowałem się bezpośrednio z producentem.

Tak czy siak muszę podnieść, bo przód jest już na Bilstein B6 i trzeba to jakoś wyrównać, 3 centy będzie idealnie.

 

Co do 4288331 od kombi nie jestem pewny, bo rozkład masy pewnie jest inny. Masz pewność, że będzie ok?

 

Kontaktowałem się z Pospring w Poznaniu i mogą zrobić, na podstawie starej, z grubszego pręta lub wyższe, 280zł brutto za szt.

Rozważam w ostateczności podkładki. Napisałem pw do kolegi @WOJO, kiedyś miał podkładki pomiędzy sprężynę, a górny talerzyk, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _ONE_ napisał(a):

choćby w katalogu Lesjofors (Kilen), po vinie 4288313 do 165 nie pasowało

Godzinę temu, _ONE_ napisał(a):

bo przód jest już na Bilstein

 

Jak w katalogu OEM sprawdzisz to to nie jest amor, który pasuje do twojego auta. Ale jakimś cudem jednak pasuje, skoro na nim jeździsz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, frisco napisał(a):

 

Jak w katalogu OEM sprawdzisz to to nie jest amor, który pasuje do twojego auta. Ale jakimś cudem jednak pasuje, skoro na nim jeździsz....

Spec B nie wychodził fabrycznie na Bilstein? Chyba wzmianka w katalogu powinna być skoro były montowane w fabryce, czy nadal nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Orear napisał(a):

Spec B nie wychodził fabrycznie na Bilstein? Chyba wzmianka w katalogu powinna być skoro były montowane w fabryce, czy nadal nie? 

 

Tak, Spec.B wychodził na Bilsteinach. Ale, model 2.0 NA nie wychodził (przynajmniej na rynku europejskim) na Bilsteinach, więc jak zaczniesz szukać po vinie auta 2.0 NA to przecież konkretnie Bilsteiny nie wyjdą jako kompatybilne. A jednak @_ONE_ma je w aucie, są kompatybilne, "pasują". Z innymi gratami jest przecież podobnie (spręzyny, staby, heble etc).

 

 

@_ONE_ Te wzmocnione springi Lesjo na pewno auto podniosą, ale o ile to Ci nikt nie powie dokładnie. Ten sam efekt możesz osiągnąć kilkoma innymi sposobami (customowe springi, dać podkładki takie czy inne, gwint założyć, czy coś tam jeszcze innego zmienić).

 

Edytowane przez frisco
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, frisco napisał(a):

 

Tak, Spec.B wychodził na Bilsteinach. Ale, twój model 2.0 NA nie wychodził (przynajmniej na rynku europejskim) na Bilsteinach, więc jak zaczniesz szukać po vinie swojego auta to przecież konkretnie Bilsteiny nie wyjdą jako kompatybilne. A jednak je masz w aucie, są kompatybilne, "pasują". Z innymi gratami jest przecież podobnie.

 

Te wzmocnione springi Lesjo na pewno auto podniosą, ale o ile to Ci nikt nie powie dokładnie. Ten sam efekt możesz osiągnąć kilkoma innymi sposobami (customowe springi, dać podkładki takie czy inne, gwint założyć, czy coś tam jeszcze innego zmienić).

Łapię. Dzięki! ;)
Oznaczam @_ONE_ bo to on chce majstrować przy aucie, u mnie póki co wszystko równo stoi. :biglol:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu temat tylnych sprężyn zamknięty, po wszystkim zrobiona profilaktyczna kontrola zbieżności i geometrii.

Jest minimalnie sztywniej niż się spodziewałem, ale jest ok.

Zamiast proponowanych Lesjofors 4288331 dałem Kilen 63331 - ten sam producent, a cena lepsza.

Cena 345zł za kpl sprężyn na tylną oś, reszta gratów jest nowa (przód B6, tył B4).

Dzięki za porady.

powymianiespringów.JPG

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...