Skocz do zawartości

Wiązka haka, nie działa lewa lampa postojowa w bagażniku rowerowym


rakukrakow

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie: Niedawno montowałem hak w aso. Niestety po podpięcia bagażnika rowerowego nie świeci się lewa pozycja i podświetlanie tablicy na bagażniku, wszystkie inne światła działają. 

Czy to oznacza, że wiązka haka jest źle podpięta ?? czy może jakiś bezpiecznik padł podczas wpinania ? 

Z tego co znalazłem w bezpiecznikach to jest jeden dotyczący wiązki, nie ma bezpieczników odpowiedzialnych za poszczególne elementy wiązki i czy na pewno jest to jeden bezpiecznik ? Jeśli nie, to gdzie szukać tego od lewej pozycji ? 

 

Dla dopytujących, podpinałem drugi bagażnik do wiązki 13 pin i jest dokładnie to samo. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aflinta napisał:

Czy wcześniej wszystko działało? Może warto podjechać do tych co montowali i zapytać czemu nie działa.

 

 

Nie wiadomo czy działało, bo podpinam pierwszy raz bagażnik. 

W ostateczności będę musiał podjechać do tych, którzy montowali, ale szkoda 90 km w jedną stronę jechać, jeśli był by to tylko bezpiecznik. Stąd moje pytanie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rakukrakow napisał:

Nie wiadomo czy działało, bo podpinam pierwszy raz bagażnik. 

W ostateczności będę musiał podjechać do tych, którzy montowali, ale szkoda 90 km w jedną stronę jechać, jeśli był by to tylko bezpiecznik. Stąd moje pytanie. 

Może być uszkodzone gniazdo w wiązce albo sama wiązka, zły montaż raczej można wykluczyć bo pewnie wiązka jest dedykowana. Jeden bezpiecznik wystarczy do całego bagażnika - w autach stosuje się sterowanie masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, STRAZAK napisał:

A bagażnik działał przed podpięciem do auta ? i jeszcze jedno czy gniazdo sprawdzałeś na innych przyczepkach czy co tam masz pod ręką ?

 

Bagażnik jest nowy. Jak hak.

 

Sprawdzałem inny bagażnik, nie działa także lewe światło postojowe i podświetlenie tablicy. 

Sprawdzę jeszcze na wszelki wypadek mój bagażnik u kumpla na innym aucie. 

 

Do serwisu który zakładała, jestem już umówiony, wygląda jednak jak coś z wiązką. 

Wg schematu elektrycznego światło postojowe lewe i prawe mają oddzielne zasilanie. 

schematy-gniazda-przyczepy-7-pin-gniazdo

Edytowane przez rakukrakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Do sprawdzenia pin 7, a do tego do sprawdzenia czy dobrze ten przewód został wpięty/wlutowany do wiązki świateł. U mnie po montażu wiązki miałem problem ze wstecznym i kierunkami. Okazało się, że kostka była za luźno dopięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ewemarkam napisał(a):

Czasem paproki montują to na tzw szybko złączach takich zaciskanych. Średnio to później działa. Najlepiej zawsze przylutować przewód do przewodu.

Albo kostki np takie :)IMG_20221125_181001.thumb.jpg.6bdd7585980490845b393e499559b868.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...