Jump to content

Problem z prądem Forester SG lift

FrenzE
 Share

Recommended Posts

Witam i na wstępie potrzebuje pomocy.

Na dwa lata spokojnej bardzo przyjemnej jazdy coś się skopało. Jest problem z elektryką, a mianowicie dwa razy był robiony alternator - przegrzewa się i spalił dwa razy diodę prostowniczą + (zamieniałem z alternatorem kolegi - to samo auto jak dwie krople wody SG lift automat 2.0 - i jemu też spaliło diodę po ok 2minutach pracy), rozwaliło stary akumulator - 6.5 V i cały gorący.

Nie pali bezpieczników, sprawdzone bezpieczniki. Ciekawostką jest to jak wypięty jest kabel od sterowania regulatorem - wzbudzaczem (kabel 3 pionowy) silnik pracuje lekko po wpięciu zaczyna się obciążenie silnika a ładowanie na poziomie 14-14.5 V choć szybko się grzeje. 

Żebym dobrze zrozumiał. U kolegi spaliło diody w Twoim alternatorze, czy alternator kolegi w Twoim aucie również się zepsuł?

Niestety jakoś zamienników części zamiennych do alternatorów w Subaru jest słaba. O ile jestem przeciwnikiem wkładania używanych części, o tyle w przypadku alternatorów zdecydowanie lepiej po awarii kupić używany alternator niż naprawiać swój stary na zamiennikach. Są z nimi problemy. Często używany alternator będzie tańszy od naprawy starego. Alternatory w Subaru są wyjątkowo trwałe, a co za tym idzie używki można kupić naprawdę tanio.

Jak wyżej, ja kupiłem używkę zapobiegawczo ze 2 lata temu, i wymieniłem w moim przy okazji, okazało się że mój fabryczny już hałasował na łożyskach (ok 350kkm przebiegu)