Skocz do zawartości

Tarcze i klocki przód


Seba X

Rekomendowane odpowiedzi

w sierpniu 2020r założone tarcze Blue Print i klocki Alpha, zrobione przeszło 60kkm, na tarczach nie widać wiele zużycia a klocka jest jeszcze połowa.  Co ciekawe poprzedni właściciel założył mniejsze tarcze i klocki wystawały poza obrys tarcz, tak więc można ;-)

118094918_395164024792494_7255328309773810328_n.jpg

118208474_761515271083599_7185575868533398636_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się z pytaniem, tarcze z przodu biją i wchodzi cały nowy zestaw w przyszłym tygodniu, jeśli nic innego mi nie poleci mechanik lub ktoś z forum to założę Blue Printy lub Brembo, moje autko to Legacy 2.5 GT.

Może ktoś ma do sprzedania jakiś fajny zestaw.

Teraz mam założone klocki EBC już nie pamiętam koloru, ale z niższej półki cenowej i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napiszę tylko co założyłem, może komuś się kiedyś przyda.

Tarcze Ate + klocki Ferodo, tanio nie było, ale zdałem się na doświadczenie sprzedającego.

Przy wymianie okazało się że zaciski i jarzma zacisków do regeneracji.

Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zrobię mały update odnośnie moich tarcz Blue Print i klocków Alpha po przejechaniu 65kkm. Ostatnim czasem podczas hamowania pojawiło się buczenie, ale bez wibracji. Myślę wymienię klocki, bo może te już mają dość, chociaż jest jeszcze dobre pół klocka. Coś mnie tknęło żeby zrzucić tarcze i zobaczyć je od środka i na prawej tarczy poprzeczny wżer się pojawił. Pomierzyłem grubość tarcz, są w nominale  24,1 mm, więc niewiele myśląc zawiozłem tarcze do tokarza, który je przetoczył na specjalne tokarce do tarcz i bębnów. Poskładane wszystko z nowymi klockami Master Sport ;), buczenie oczywiście zniknęło a hamowanie się lekko polepszyło. Zobaczymy czy te klocki też będą tak twarde jak poprzednie.

 

image.thumb.jpeg.16bc1ed702fcf3ea6b7508ff9cad0c07.jpeg

 

image.thumb.jpeg.214a535d84e41f5708ad4a275dad2904.jpeg

 

image.thumb.jpeg.b621fc9115d143fa3576d58d4b162133.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te klocki to jakaś plastelina z dębiną - kilka mocniejszych hamowań i fading jak w towarowym od władzia P.

Tak samo wyglądają ferodo - spieka się ten materiał i ślizga na tarczy - być może podrobione bo ściągane z kilkuletniej ekspoatacji. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gustaf napisał(a):

Przecież te klocki to jakaś plastelina z dębiną - kilka mocniejszych hamowań i fading jak w towarowym od władzia P.

a do których klocków się odnosisz? Bo ciężko wywnioskować z Twojego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...