Skocz do zawartości

Outback III - wymiana uszczelki drzwi


Reynevan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy samodzielna wymiana uszczelki przednich drzwi (mam na myśli tą idącą w okolicy progu i po bokach - ew. też górą, nie jestem pewien czy idzie naokoło, na górze jest chyba jeszcze dodatkowa) jest problematyczna?

Mam przetarcie owej uszczelki na dole, pewnie od wsiadania - i myślę nad wymianą. Tyle że nie wiem na ile skomplikowana jest cała procedura, co należy zdemontować, czy nie ma ryzyka uszkodzenia plastików czy spinek, bądź jakiś innych nieprzewidzianych problemów - stąd pytanie

 

Pozdrawiam

Przemek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skalę trudności roboty oceniam na 1 (skala 0-10). Jak jesteś ambitny, cierpliwy, manualnie jesteś ok, to dasz radę. 

Mi spadała uszczelka tylnych drzwi ,bo spinki już nie trzymały gumy dookoła. Regeneracja uszczelki ( była możliwa) ,naprawialem dziury w które wchodzą spinki. Spinki nowe dałem i uszczelka, jak nowa. 

Jak ktoś nabożeństwa nie ma, to nowa OEM kupić, spinki są już przygotowane do pięcia nowej uszczelki. 

Ja ,do ściągnięcia uszczelki musiałem ściągnąć boczek, bo delikatnie pod boczkiem uszczelka jest przycisnieta. Znajdź film na YT jak ściągają boczek i do dzieła... Prosta wg mnie robota.

Ps powyższy film pokazuje zasadę na jakiej wisi ta uszczelka. Uszczelkę że Spinkami wspinasz w odpowiednie dziury i fru... ;)

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana nie jest skomplikowana a uszczelki kupisz z rynku wtórnego.

jeśli bierzesz się za wymianę to lepiej będzie to robić przy wysokiej temperaturze zewnętrznej  guma będzie miększa oraz tworzywa sztuczne mniejsza szansa że pękną...

 

Problematyczne za to i to bardzo jest odpięcie(a raczej zapięcie) plastiku osłaniającego próg po wewnętrznej stronie... zarówno w tym modelu jak i innych.

trzeba dociskać z całych sił wykładzinę aby zapiąć plastik a następnie energicznym i pewnym ruchem wcisnąć plastik.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...