Skocz do zawartości

Stacja multimedialna nie odczytuje kontaktów z telefonu.


dine

Rekomendowane odpowiedzi

Po sparowaniu telefonu, wyrażeniu zgody na dostęp do kontaktów w telefonie zauważyłem, że stacja multimedialna nie identyfikuje kontaktów podczas nawiązywania połączenia. Wyszarzona jest również zakładka kontaktów w aplikacji telefon w aucie. Czytałem, że to kwestia zapisywania kontaktów w chmurze na telefonie. Jak rozwiązać ten problem bez kopiowania kontaktów z chmury do telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem (mam nadzieję) poprzez usunięcie urządzenia i ponowne sparowanie jednak z tą różnicą, że zainicjowane z poziomu telefonu, a nie auta. Książka adresowa się pobrała, kontakty są widoczne. Mam nadzieje, że efekt się utrzyma. Bardzo dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez dine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dine napisał:

Problem rozwiązałem (mam nadzieję) poprzez usunięcie urządzenia i ponowne sparowanie jednak z tą różnicą, że zainicjowane z poziomu telefonu, a nie auta. Książka adresowa się pobrała, kontakty są widoczne. Mam nadzieje, że efekt się utrzyma. Bardzo dziękuję za pomoc. 

Używasz Android Auto? Nie masz efektu, że po dłuższej trasie (najlepiej z kilkukrotnym podłączeniem o odłączeniem telefonu), stacja gubi kontakty z telefonu (jak jest podpięta już tylko po BT) i trzeba ponownie włączyć ich import a na telefonie dać od nowa uprawnienia dostępu?

 

Taki przypadek jak Twój, że trzeba usunąć i dodać ponownie telefon bo nie chce importować kontaktów miałem po intensywnym używaniu równych urządzeń BT z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aflinta napisał:

Używasz Android Auto? Nie masz efektu, że po dłuższej trasie (najlepiej z kilkukrotnym podłączeniem o odłączeniem telefonu), stacja gubi kontakty z telefonu (jak jest podpięta już tylko po BT) i trzeba ponownie włączyć ich import a na telefonie dać od nowa uprawnienia dostępu?

 

Taki przypadek jak Twój, że trzeba usunąć i dodać ponownie telefon bo nie chce importować kontaktów miałem po intensywnym używaniu równych urządzeń BT z telefonem.

W innym wątku podnoszono wagę jakości kabelka. Mogę jakoś to potwierdzić bo używam tego od fabrycznej ładowarki i bywa lepiej albo gorzej. Albo - wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Szürkebarát napisał:

W innym wątku podnoszono wagę jakości kabelka. Mogę jakoś to potwierdzić bo używam tego od fabrycznej ładowarki i bywa lepiej albo gorzej. Albo - wcale.

Kabelek był wiązany z nagłym rozłączaniem AA, to jeszcze inny problem. Na tym samym kablu potrafi u mnie bez problemu przejechać 1500 km, innym razem potrafi rozłączyć się kilka razy na dystansie 100 km. Ja obstawiam błędy implementacji AA zarówno w telefonie jak i stacji multimedialnej - często wysypanie się AA występuje w momencie zaniku transmisji danych po sieci GSM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, aflinta napisał:

Kabelek był wiązany z nagłym rozłączaniem AA, to jeszcze inny problem. Na tym samym kablu potrafi u mnie bez problemu przejechać 1500 km, innym razem potrafi rozłączyć się kilka razy na dystansie 100 km. Ja obstawiam błędy implementacji AA zarówno w telefonie jak i stacji multimedialnej - często wysypanie się AA występuje w momencie zaniku transmisji danych po sieci GSM.

Lepiej do ASO tam wszytsko wyjaśnią

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 11:20, dine napisał:

Problem rozwiązałem (mam nadzieję) poprzez usunięcie urządzenia i ponowne sparowanie jednak z tą różnicą, że zainicjowane z poziomu telefonu, a nie auta. Książka adresowa się pobrała, kontakty są widoczne. Mam nadzieje, że efekt się utrzyma. Bardzo dziękuję za pomoc. 

Też miałem to samo. Musiałem wybrać źródło "BT" i ponownie sparować. Pewnie wina telefonu, bo jest sparowany z wieloma urządzeniami i mógł się pogubić. Natomiast nie rozumiem gubienia stacji FM. W pewnym momencie, w trakcie jazdy po stałej trasie, nazwy niektórych stacji zostały podświetlone migającym jaśniejszym tłem i po chwili znikły. Musiałem je zaprogramować od nowa. Ponadto nie mogę przypisać nazwy stacji na stałe. Np. dzisiaj zamiast rozgłośni "Szczecin" mam "ecin" a innym razem jakieś cyferki. Dzieje się to losowo co kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wieala napisał:

Też miałem to samo. Musiałem wybrać źródło "BT" i ponownie sparować. Pewnie wina telefonu, bo jest sparowany z wieloma urządzeniami i mógł się pogubić. Natomiast nie rozumiem gubienia stacji FM. W pewnym momencie, w trakcie jazdy po stałej trasie, nazwy niektórych stacji zostały podświetlone migającym jaśniejszym tłem i po chwili znikły. Musiałem je zaprogramować od nowa. Ponadto nie mogę przypisać nazwy stacji na stałe. Np. dzisiaj zamiast rozgłośni "Szczecin" mam "ecin" a innym razem jakieś cyferki. Dzieje się to losowo co kilka dni.

:D też to zauważyłem. Programując stacje trzeba trafić na odpowiedni moment by nazwa wyświetlała się poprawnie. Straszna bzdura. Na szczęście mi stacje jeszcze nie zniknęły. Natomiast programowanie stacji cyfrowych, to jest już coś, co tylko inżynierowie subaru, którzy tworzyli ten system wiedzą jak zrobić. Ja nie ogarniam. Oczywiście na tym forum, na setki stworzonych postów, nikt nie zauważył problemu. Lepiej pisać o tym jak komuś się jechało do Szczecina, a jak komuś jechało się na Podkarpacie. 

Edytowane przez dine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dine napisał:

Oczywiście na tym forum, na setki stworzonych postów, nikt nie zauważył problemu.

Poszukaj postów z 2017/2018 roku - wtedy napotkasz opisy problemów o których piszesz. Po prostu TTTM i nic nie zrobisz.

Nie będę ukrywał, że od ponad 20 lat nie używałem radia w aucie... więc dla mnie problem nie istnieje. Jedyne do czego użyłem radia, to do zaprogramowania włoskiej stacji DAB, tak by w Polsce kiedy odpinam Android Auto, po kolejnych włączeniu stacji multimedialnej nie grało mi żadne radio a była cisza (bo staja multimedialna nie ma możliwości zdefiniowania domyślnego źródła w przypadku braku ostatniego). 

Kiedyś używałem MP3, teraz od wielu lat jadę na streamingu. 

Natomiast nie jest nowością, że koncerny samochodowe słabo ogarniają multimedia i ergonomię z tym związaną. Więc myśląc o Subaru jako naprawdę małej firmie z bardzo ograniczoną ilościowo kadrą inżynierską nie spodziewałbym się tutaj istotnych zmian. Wydaje się, że już samo sprzężenie zwrotne do fabryki w sprawie działania ich produktu i kolejnych aktualizacji oprogramowania (błędy tłumaczenia, błędy działania, błędy ergonomii - w większości banalne do poprawienia), to jak walenie głową w mur. W nowym OBK jest nowa stacja, nowy system operacyjny... i niestety w moim odczuciu zabrakło czasu na testy oraz świeże i krytyczne spojrzenie. Nie jest to wcale krok do przodu względem XV jeżeli chodzi o prostotę obsługi. Owszem multimedia może lepiej działają (za wyjątkiem AA, które korzysta z połowy dostępnego ekranu i jest zbyt małe), ale regulacja klimatyzacji, temperatury, zmiany trybów pracy asystentów... to nie poszło w dobrą stronę. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aflinta napisał:

Więc myśląc o Subaru jako naprawdę małej firmie z bardzo ograniczoną ilościowo kadrą inżynierską nie spodziewałbym się tutaj istotnych zmian. Wydaje się, że już samo sprzężenie zwrotne do fabryki w sprawie działania ich produktu i kolejnych aktualizacji oprogramowania (błędy tłumaczenia, błędy działania, błędy ergonomii - w większości banalne do poprawienia), to jak walenie głową w mur. 

Nie wydaje mi się, by Subaru w ogóle miało kadrę inżynierską, która tworzyła ten produkt. Jest to raczej praca zlecona firmie trzeciej. Dlatego jest słabe wsparcie, dlatego były ograniczone (lub wcale) testy. Generalnie dziś przetestowałem samochód na dłuższej trasie i w pobliżu dużego miasta stacje DAB były widoczne i dało się je zaprogramować. Jak to wygląda poza terenami aglomeracji? Lista jest pusta, a domyślnie gra jakieś bliżej niezidentyfikowane radio czyli zasięg jakiś łapie. Podkreślam, auto nie jest moje. Je je tylko staram się skonfigurować pod użytkownika. Ja jeżdżę mazdą i mam inne problemy :D 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dine napisał:

Nie wydaje mi się, by Subaru w ogóle miało kadrę inżynierską, która tworzyła ten produkt. Jest to raczej praca zlecona firmie trzeciej. Dlatego jest słabe wsparcie, dlatego były ograniczone (lub wcale) testy.

Kilka osób jest do tego z pewnością oddelegowanych, ale całość to konstrukcja Harmana (zależna od Samsunga). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...