Skocz do zawartości

Zapach "spalenizny" podczas normalnej eksploatacji


dine

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy,

 

Podczas normalnej eksploatacji, czasami czuć zapach "spalonego sprzęgła" po zatrzymaniu. O problemie meldował mi już szwagier w dniu odbioru auta. Ktoś coś na ten temat? Mam jechać do ASO czy się tematem nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dine napisał:

Podczas normalnej eksploatacji, czasami czuć zapach "spalonego sprzęgła" po zatrzymaniu. O problemie meldował mi już szwagier w dniu odbioru auta

 silniki i wszystko pod maską pokryte jest mazią zabezpieczającą na czas morskiego transportu auta. Ta maź wypala się ( bo oczywiście w ASO tego nie myją ) i potrafi śmierdzieć przez parę pierwszych k km. Ewentualnie zaciski nie odbijają i smierdzi spalonymi klockami ale jakby tak było to pewnie już dawno auto odjechałoby na lawecie do serwisu

 

 

 

widzę że założyłeś temat o bijacych tarczach hamulcowych , może faktycznie warto udac się do ASO te dwie sprawy mogą być ze sobą powiązane

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2022 o 21:10, dine napisał:

Drodzy koledzy,

 

Podczas normalnej eksploatacji, czasami czuć zapach "spalonego sprzęgła" po zatrzymaniu. O problemie meldował mi już szwagier w dniu odbioru auta. Ktoś coś na ten temat? Mam jechać do ASO czy się tematem nie przejmować?

 

Raczej do sprawdzenia - samochód jest z 2020r i ma przejechane prawie 10kkm, więc to o czym napisał @Karas raczej nie powinno być już przyczyną. Miałem kilka subaru od nowości i ten preparat konserwujący czuć tylko na początku i  niezbyt mocno.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dine napisał:

Auto kupiłem w sierpniu od dealera z przebiegiem 9500km. W kwietniu miało przegląd, w maju trafiło do dealera. Sprzedali mi niesprawne auto? 

Oczywiście, niestety to się zdarza w każdej marce...

 

Jechać i reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...