Skocz do zawartości

Brak mocy - czujnik jakości oleju?


romo1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!  

Pacjent OBK 2014rok...220 000km , samochód po spokojnej jeździe na tempomacie po około 30min jazdy nie przyśpiesza ...

Wystarczy zjechać na chwilę na pobocze i odpalić ponownie silnik i moc wraca. W trasie co pół godziny jazdy wraca problem w kółko.

Na desce żaden błąd nie wyskakuje - tylko jest ograniczona moc i nie można go wprowadzić na obroty - dodam, że tempomat działa normalnie (nie rozłącza się jak w przypadku błędu) 

Po takiej trasie podjechałem do mojego mechanika by zgłębić temat, podłączył się pod kompa i z czytał tylko jeden błąd  "zła jakość oleju"

Szybka decyzja, wymieniłem olej - (było przeleciane 10 000km). Na wymianie oleju po 40km problem powraca....  

Czy możliwe jest, że padł czujnik oleju? 

Czy jest jakiś inny problem?  :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2022 o 18:41, romo1313 napisał:

Witajcie!  

Pacjent OBK 2014rok...220 000km , samochód po spokojnej jeździe na tempomacie po około 30min jazdy nie przyśpiesza ...

Wystarczy zjechać na chwilę na pobocze i odpalić ponownie silnik i moc wraca. W trasie co pół godziny jazdy wraca problem w kółko.

Na desce żaden błąd nie wyskakuje - tylko jest ograniczona moc i nie można go wprowadzić na obroty - dodam, że tempomat działa normalnie (nie rozłącza się jak w przypadku błędu) 

Po takiej trasie podjechałem do mojego mechanika by zgłębić temat, podłączył się pod kompa i z czytał tylko jeden błąd  "zła jakość oleju"

Szybka decyzja, wymieniłem olej - (było przeleciane 10 000km). Na wymianie oleju po 40km problem powraca....  

Czy możliwe jest, że padł czujnik oleju? 

Czy jest jakiś inny problem?  :krecka_dostal:

 

Czy to jest diesel? Jeśli tak, to objawy wskazują na umiejący DPF i bardzo duże rozrzedzenie oleju, które zaraz zabije ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 22:48, ir3n3usz napisał:

Czy to jest diesel? Jeśli tak, to objawy wskazują na umiejący DPF i bardzo duże rozrzedzenie oleju, które zaraz zabije ten silnik.

 

:facepalm:  sorry zapomniałem napisać...    Tak . Jest to diesel.

 

     Zapewne masz rację bo zaobserwowałem wzrost stanu oleju...  Tylko zdziwiłem się, że na świeżym oleju po przejechaniu 40km pojawiły się tak szybko objawy

Mechanik zrobił test wtryskiwaczy na rozgrzanym oraz zimnym silniku - wskazania były poprawne wszystkie wtryski równiutko podają paliwo .

   Co do DPF to około 7 000km robił mi "regeneracje"..

Co robić????

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...