Skocz do zawartości

Światła tryb AUTO - Dzienne 30% długich


adam2270

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Prośba o pomoc na dźwigni od świateł mam pozycje AUTO jeżeli jest to ustawione światła nie działają - pytanie czy to normalne ?

 

zalezy mi ma tym aby działały światła długie 30% mocy a przy zmierzchu włączały się ksenony 

 

outback IV 2012 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, adam2270 napisał:

Przy zmierzchu światła mijania są włączają - ale w dzień lampy są ciemne - chyba powinny swieci 30% drogowymi ? 
 

Miałem takiego Outbacka SBD z 2012 roku i przy zamawianiu go w salonie dopłaciłem (jeśli się nie mylę to około 800 zł.) do modułu, o którym mówisz. To dzięki niemu miałem 30% świateł drogowych jako oświetlenie do jazdy dziennej a bez tego modułu działało to tak jak piszesz czyli tryb auto sprawiał, że po zmroku uruchamiały się się ksenony i tyle.

 

Pamietam też, że działało to u mnie dziwnie bo chyba w trybie auto nie działo się nic a jak włączone miałem światła pozycyjne to wtedy było automatycznie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adam2270 napisał:

O właśnie - ale co to za moduł ? 

 

pewnie jakiś uniwersalny. W europejskich samochodach nie było dziennych z drogowych, bo takie światła nie mają homologacji. Wozy z USA miały to chyba fabrycznie. 
Możesz sobie kupić moduł za stówę z allegro i zamontować w pół godziny. Będzie działać tak jak oczekujesz. Mam taki w Legacy V SBD

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, adam2270 napisał:

ale co to za moduł

 

 

Polskie ASO sprzedawaly auta z dolozonym modulem swiatel dziennych firmy quasar

-30proc swiatel drogowych, pelen automat

Nawet byla zalaczona ulotka z homologacja dla wscibskiego mundurowego

Mialem takiego OBK-a i dzialalo to perfekcyjnie

 

tapatalked

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ir3n3usz napisał:

 

pewnie jakiś uniwersalny. W europejskich samochodach nie było dziennych z drogowych, bo takie światła nie mają homologacji. Wozy z USA miały to chyba fabrycznie. 
Możesz sobie kupić moduł za stówę z allegro i zamontować w pół godziny. Będzie działać tak jak oczekujesz. Mam taki w Legacy V SBD

a jesteś w stanie pokazać jaki to dokładnie moduł - boje się że kupie jakieś gówno i nie bedzie działać - a zapłacę za robocizne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adam2270 napisał:

a jesteś w stanie pokazać jaki to dokładnie moduł - boje się że kupie jakieś gówno i nie bedzie działać - a zapłacę za robocizne 

https://allegro.pl/oferta/modul-swiatel-dziennych-drl-swiatla-dzienne-usb-9492856089

 

Może być np. coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Temat rozwiązany - zakupiony moduł https://arena.pl/oferta/swiatla-dzienne-zamiast-dlugich-regulator-30-mocy-39788324?gclid=Cj0KCQjwj7CZBhDHARIsAPPWv3f55GJRk2zTFdt3Xqr2QySb5jz6TP29C7DQd8Hy4-0H1YuOAF4JMY8aAsW7EALw_wcB

 

podpięty pod żarówki świateł długich 

światła włączają się po około 3 sekundach od włączenia silnika - ustawione na AUTO - automatycznie zmieniają się po zmierzchu na soczewki - mijania

307585430_1293828688057594_8609094675034480486_n.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A próbował ktoś przerabiał temat zmiany aby zamiast świateł mijania świecących na 30 % mocy świeciły drogowe? Jak mam TRIBECE w wersji USA i u mnie oryginalnie moduł DRL jest z lewej strony pod deską i steruje światłami mijania. Chciałbym to zmienić na długie aby oszczędzać światłą mijania i odbłyśniki w soczewkach. Wie ktoś jak to zrobić. Czy to kwestia kodowania kompem czy przecięcia jakiś pinów w kostkach? Z góry dzięki za sugestie.

Edytowane przez JAREKMAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JAREKMAX napisał:

A próbował ktoś przerabiał temat zmiany aby zamiast świateł mijania świecących na 30 % mocy świeciły drogowe? Jak mam TRIBECE w wersji USA i u mnie oryginalnie moduł DRL jest z lewej strony pod deską i steruje światłami mijania. Chciałbym to zmienić na długie aby oszczędzać światłą mijania i odbłyśniki w soczewkach. Wie ktoś jak to zrobić. Czy to kwestia kodowania kompem czy przecięcia jakiś pinów w kostkach? Z góry dzięki za sugestie.

Czysto teoretycznie to powinna być kwestia znalezienia kabelka, który idzie z modułu/przekaźnika do świateł mijania i wpięcia go w światła drogowe. Niemniej jednak jeśli to jest instalacja fabryczna to może się okazać, że taka prosta zamiana nie zadziała dla tego modułu i trzeba będzie kombinować coś więcej. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć . Czy u kogoś z forumowiczów występuje problem z rozpoznaniem tunelu ? W Outbacku USA 2020 mam taki problem, że światła ustawione na automat świecą w dzień jak pozycje , ale nie przełączają się na drogowe po wjeździe do tunelu. Po zmierzchu oczywiście od razu odpalają się drogowe . Tym samym ( co już najbardziej mnie denerwuje ) nie świecą tylne pozycje . Musze więc robić to ręcznie. Jest na głównym panelu regulacja czułości tego systemu, ale jej ustawienie na najwyższy poziom takze nic nie zmieniło w temacie. 

I przy okazji pytanie dodatkowe.

Czy komuś udało się ustawić w Outbacku światła typu skandynawskiego, czyli przy światłach dziennych z przodu świeca sie normalnie pozycje z tyłu ? Zawsze tak ustawiam we wszystkich autach, ale do Subaru mam ,, za płytkie ,, wejście do systemu komfortu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...