Skocz do zawartości

Kamera cofania - artefakty/Bijące tarcze hamulcowe


dine

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! 

 

Zwracam się do Was z pytaniem dotyczącym kamery cofania. Mianowicie W momencie wrzucenia biegu wstecznego na ekranie widoczne są "duszki", oraz kolorowe pasy. Wszystko widać na załączonych zdjęciach. Pasy pojawiają się nieregularnie w różnych kolorach (czerwone, niebieskie, zielone). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy jest to kwestia korekty jakiegoś połączenia, czy grzać 200km do ASO? 

Drugie pytanie dotyczy tarcz hamulcowych. Auto ma zaledwie 10kkm (z takim przebiegiem kupione u autoryzowanego dealera). Zauważyłem, że przy gwałtownym hamowaniu z większych prędkości (100km/h+) tarcze dość mocno biją. Moje pytanie brzmi czy subaru staje na wysokości zadania i takie usterki usuwa w ramach gwarancji?

 

Marcin

20220815_130203.jpg

20220815_130259.jpg

20220815_130313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie ustawień przeklikałem w ustawieniach na ekranie głównym. Auto zakupione 2 tyg temu z przebiegiem niespełna 9500km. Wyświetlacz na zegarach i mały wyświetlacz na konsoli środkowej były w j.angielskim mimo, że w menu głównym był ustawiony polski. Po resecie i ponownym ustawieniu polskiego, wszystko jest w j.polskim. 
Żarówka jest oryginalna. Obstawiam, że to jednak błąd sofwarowy przy nakładaniu warstwy z widocznymi cyframi (odległością) czy też napisem STOP. Dlatego nie jest to widoczne kiedy odpalamy ekran diagnostyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Sprawdzałeś firmware stacji i próbowałeś zrobić aktualizację?

Tak, wszystkie aktualizacje zrobione. Starlink nie wymagał aktualizacji, mapy się zaktualizowały. Wifi podłączone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezyk dla licznika i Wyswietlacza na podszybiu (MFD) pobierany jest z licznika. czyli w liczniku wybiera się jezyk jaki się chce i ten język również trafi na MFD

 

Jednostka nawigacyjna/radiowa  (ten największy wyświetlacz) to całkowicie oddzielny twór w tym samochodzie. Chodziło mi o przeprowadzenie ustawień fabrycznych własnie w niej.

Gdybyś mógł to napisz jaka jest wersja oprogramowania (dostepne w "ustawienia') 

 

8 minut temu, dine napisał:

Starlink nie wymagał aktualizacji, mapy się zaktualizowały. Wifi podłączone. 

Nie wiem jak aktualizowałeś stąd prośba o napisanie jaką masz wersje oprogramowania. 

navi.PNG

Edytowane przez bombelllooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam jest aktualizowane poprzez aktualizacje z menu radionawigacji. Tyle, że z tego co patrze to Rel_UC.19.12.70 jest przewidziane do wersji bez nawigacji. Chyba, że się mylę.

Zrobiłeś tak zdjęcia, że nie jestem w stanie rozpoznać jaki masz model. Pod przyciskiem domku masz przycisk "MAP" czy "PHONE". jeśli PHONE to nic sam nie zaktualizujesz. I raczej serwisy nie maja praktyki aktualizować oprogramowania i to nie tylko Subaru. 

 

Zostaje Ci ASO, Jeśli nie pomogą to ja jestem w stanie to ogarnać.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma nawigację. Ma przycisk MAP i zaktualizowane mapy poprzez wbudowaną funkcję aktualizacji. Włączyłem też wifi i połączyłem z siecią. Podczas każdorazowego uruchomienia pojawiał się komunikat, że brak nowych aktualizacji. Auto należy do moich rodziców. Ja posiadam mazdę cx-30 i tak, auto odbieram po przegądzie z najnowszym softem. Różnica w poziomie obsługi serwisowej między mazdą a subaru, to niebo a ziemia. W subaru koleś powiedział, że na tych fotkach on "nic poza brudem i kurzem" nie widzi... Dwa serwisy z powodu aroganckiej obsługi już odpadły. Auta fajne ale serwis tak ssie, że tego się opisać nie da.

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dine napisał:

i zaktualizowane mapy poprzez wbudowaną funkcję aktualizacji. Włączyłem też wifi i połączyłem z siecią. Podczas każdorazowego uruchomienia pojawiał się komunikat, że brak nowych aktualizacji.

Ale my nie piszemy o aktualizacji map tylko głównego oprogramowania stacji. Możliwe, że przy pomocy wifi są aktualizowane same mapy bez dotykania firmware (nie mówię, że tak jest na 100% - u mnie aktualizacja przez  wifi nigdy nie działała). Wejdź na stronę co podałem wcześniej, przygotuj porządny pendrive (dobrej jakości i odpowiedniej pojemności), pobierz aktualizację i zainstaluj z pendrive. Wtedy sprawdź jaką masz wersję oprogramowania i zobacz czy zniknął problem duszkami.

 

Doświadczenia z serwisami można poruszać w odpowiednim, stworzonym do tego dziale - te wpisy są tam czytane. Natomiast czy idą za tym wszystkie oczekiwane zmiany to już sprawa indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję. Zastosuję się do podanej rady. Mapy aktualizowałem z poziomu menu nawigacji. Jednostkę centralną z poziomu ustawień. Rozróżniam te dwa poziomy. Czytałem też wątek tu na forum dotyczący aktualizacji softu. Link, który podałeś (subaru-maps.com) też sugeruje, że mamy do czynienia z aktualizacją map, a nie softu infotainment... Mało to wszystko intuicyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te artefakty to nie wina softu a zakłócenia z czujników parkowania. Aktualizacja firmware stacji nic nie da.

Mam tak samo i podobno elektryk w ASO Koper ma na to jakiś patent ale czekam już z pół roku na termin kiedy mam podjechać i cisza...

Edytowane przez ESP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ESP napisał:

Te artefakty to nie wina softu a zakłócenia z czujników parkowania. Aktualizacja firmware stacji nic nie da.

Mam tak samo i podobno elektryk w ASO Koper ma na to jakiś patent ale czekam już z pół roku na termin kiedy mam podjechać i cisza...

No to zapowiada się ciekawie. Tylko dlaczego nie jest to powszechna usterka? Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ta aplikacja to jakiś śmiech na sali... 18GB do pobrania? Przecież ten system powinien mieć maksymalnie kilkanaście MB! Nie chcę aktualizować map innych niż polskie. 
Minimalna pojemność pendrive to 32GB. Kto dziś używa pendrive? Nie będę specjalnie kupował żeby zrobić aktualizację. Co za bzdura. Auta robią fajne ale pod każdym innym względem Subaru mocno... Gdzie ta słynna japońska dokładność i dbałość o szczegóły? A nie, zapomniałem, pracowałem z Japończykami i jest to mit. TRAGEDIA! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj najpierw jednostke. Masz na prawde starą wersje. Nic Cię to nie kosztuje a przy okazji będziesz mieć nowsze mapy. Wykluczysz kwestie oprogramowania. 
Pendrive to koszt 20-40zł, system zajmuje około 300MB, ale mapy zajmują kilkanaście GB. Mapy TomToma i działają dość fajnie. Narzekasz narzekasz, ale gdybyś miał okazje podziałać w RAV4 tej 5gen.. tam jest tragedia, W tym subaru to działa na prawdę fajnie:) 

Co do aktualizowania tylko Polski to w najnowszym Outbacku jest taka opcja przez WIFI tylko jeden kraj:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV4 to jeden z najgorszych samochodów którymi jeździłem. Dlatego zrezygnowałem z zakupu. Mapy zakutalizowałem z poziomu nawigacji, tam można wybrać region. Pobieram te mapy ale idzie to jak krew z nosa (~77h). 
Jakie rekomendacje dotyczące marki i typu pendrive?

Edytowane przez dine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...