Skocz do zawartości

Forester >300KM


siekla

Rekomendowane odpowiedzi

Ile wazy taki Forester ? WRX Kombi wazy prawie poltora tony a seryjne hamulce z gorszym od Taroxa (podobno) zestawem EBC dawaly rade przy mocy wyzszej od seryjnej. Dopiero przy dluzszym intensywnym uzyciu zaczynaly puchnac.

 

Anyway do duzej mocy i wiekszych ilosci upalania oraz komfortu psychicznego lepiej kupic cos wiekszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poza tym warto by dodać anti-lift kit (zmienia geometrię przedniego zawiasu) i stabilizatory. Może tylną rozpórkę jak nie przeszkodzi ladowności. Amortyzatory w stylu AGX tez by pomogły.

 

Tja, a gdzie (w Polsce) takie graty do starego Legaca można zanabyć? Wszystkie sklepy zajmują się tylko Imprezą. Czy może trzeba indywidualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakieś sugestie podstawowych rzeczy do poprawy w zawiasie by nieco lepiej jeździł? Dodatkowo Barry na plejadach zasugerował zmianę kąta pochylenia kół - przyznam, że dla mnie zawias to temat praktycznie obcy. Póki co jest to zwykła seria :)

U siebie w turbodziadku w najblizszym czasie bede robil cos z zawiasem. Wprawdzie inne auto, ale gabaryty, masa, i zawias chyba podobne... Narazie doraznie poczyniłem pewne kosmetyczne zmiany, ktore w porownaniu z poniesionymi kosztami ( 0 zł ;) )znaczaco poprawiły prowadzenie samochodu:

-negatyw z przodu ustawiony na ok 1 stopien (czyli kat pochylenia -1 stopien). Z tyłu nie pamietam :roll: , ale znacznie mniejsze pochylenie niż z przodu. Zbieżność przod i tył 0.

-sprawa której nikt nie poruszył jeszcze w tym topicu... ciśnienie opon. Znaczną poprawę jazdy w zakretach uzyskalem podnasząc ciśnienie z przodu do 2,5 a z tyłu 2,3 (opony 205/55/15). Wiem, że teoretycznie moze sie przez to środek opony szybciej zużywać, ale ja na tyle czesto jezdze szybko po zakretach, ze predzej i tak mi sie boki opon zjadą...

 

te 2 operacje w znacznym stopniu wyeliminowały u mnie podsterownosć. A podczas pokonywania zakrętu, umiejętnie obchodząc sie z pedałem hamulca można łatwo uzyskać delikatnie nadsterowne prowadzenie, czyli jest tak jak ma być (czyt. tak jak ja chciałem żeby było).

Oczywiścia auto w dalszym ciągu niemiłosiernie przechyla się w zakrętach. Ale chociaż juz nie ryje nosem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując ten wątek, silnik 2,0 jest jedank bardziej rozwojowy niż 2,5.

 

No to moze poradzicie w koncu co i jak. Przymierzam sie do wzmacniania forysia- moc tak do 400 KM - wiecej mi nie trzeba. Gadalem ze Zbyszkiem z Bajecznej i mowi ze 2,5 z glowicami od 2.0 nie bylby zly- bo 2,5 ma lepszy dol, inni mowia ze moze lepiej 2.0 bo sie podobno mniej grzeje- mimo ze zamierzam zalozyc chlodnice oleju od razu- no i stoje na razie w kropce czy kupowac blok 2.0 wzmocniony - taki jak na stronack Mapteku czy 2.5- nowka sztuka ??

Od razu uprzedzma inne pytania - ze idzie za tym wymiana tez innych podzespolow- turbo, chlodnica, IC i pewnie wiele innych ale jestem otwarty na uwagi- moze cos pominalem

PS- Imprezy nie kupie bo mi sie piesek nie zmiesci do bagaznika, a wole miec cichociemne kombi- to tak odnosnie jakby ktos doradzal

 

może przeczyatj sobie najpierw ten artykuł i http://www.nie-ASO.pl/forester.pdf

i wyciągnij wnioski czy aby te 350KM na początek nie na wyrost popatrz na elastyczność tego forestera .Z resztą twoja buda forestera jest lzejsza od tej testowanej o ok 100kg więc i osiągi będą jeszcze lepsze i myśle że zestaw 3 byłby rozsądny na początku oczywisice po wymianie bloku od STI 2.5 http://www.nie-ASO.pl/index.php?fid=zest ... ster25&m=1.

Po drugie po takiej zmianie sugerowałbym od razu zmodyfikować zawias i hamulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przeczyatj sobie najpierw ten artykuł i http://www.nie-ASO.pl/forester.pdf

i wyciągnij wnioski czy aby te 350KM na początek nie na wyrost popatrz na elastyczność tego forestera .Z resztą twoja buda forestera jest lzejsza od tej testowanej o ok 100kg więc i osiągi będą jeszcze lepsze i myśle że zestaw 3 byłby rozsądny na początku oczywisice po wymianie bloku od STI 2.5 http://www.nie-ASO.pl/index.php?fid=zest ... ster25&m=1.

Po drugie po takiej zmianie sugerowałbym od razu zmodyfikować zawias i hamulce

 

Wlasnie po lekturze tego artykulu stwierdzilem ze cos ze swoim trzeba w koncu zrobic. Te 350 koni to tak po prostu wstepnie zaznaczyl marcin@bo takie sa mozliwosci na VF 34 podobno. Co do zawiasu i hamulcow to od tego zamierzam zaczac- potem dopiero modyfikacje silnika, a co za tym idize strojenie i jezdzienie, docieranie, strojenie itp...[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

potrzebuje jakiegos rzetelnego info odnośnie firmy nie-ASO. Zapewne wielu z Was słyszało o tej firmie a co niektórzy i być moze korzystali z jej usług. Interesowałoby mnie co to za firma jeśli chodzi o jakosć produktów i czy mozna na nich polegać w sensie trwałosci dokonywanych przeróbek.

 

Auto, które miałoby być poddane modyfikacji to Subaru STI MY 06 a dokonywane modyfikacje to najmocniejszy oferowany przez przez nie-ASO pakiet, czyli 420-450 koni i 550 NM. Przeglądałem forum, ale nie zauważyłem, aby ktos dokonywał tak duzych modyfikacji w STI właśnie w Mapteku (oczywiscie mogłem coś przeoczyć :wink: )

 

Widziałem w wykonaniu Mapteka pewnego Forestera, który z tego co pamietam kręcił srednie 11, ale rozumiem, iż nawet ten setup na 420-450 KM nie ma szans zbliżyć sie do takich osiagów.

 

Ps. Prośba również do znawców tematu o podanie w/g Was wad i zalet takiej modyfikacji (ewentualne uciażliwosci lug ograniczenia z jakim trzeba sie będzie liczyć przy modach na 420-450 koni).

 

Ps. 2 Auto a głownie słuzyc do streetu, ale z możliwoscią i opcja uzytkowania go na codzień jeśli zajdzie taka potrzeba :wink:

 

Z góry dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420-450KM w STi ze skrzynią 6 biegową to zapewne będą niskie 12 na 1/4 mili. Jak będziesz miał szczęście i umiejętności, to może uda Ci się pojechać wysokie 11, ale szczerze wątpię.

Trwałość przebudowy auta o takich parametrach zależy przede wszystkim od dużej uwagi w jego użytkowaniu i staranności serwisowania, również nieco od szczęścia.

Zalety modyfikacji: będzie dosyć szybkie auto do streetu.

Wady: będzie drogie, będzie potrzebowało drogiej benzyny, na pewno wyjdzie drożej niż evo o takich parametrach.

Ogólnie temat rzeka, długo mogę o tym, ale wolę konkretne pytania.

 

PS: Proponuję jednak nie mieszać w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420-450KM w STi ze skrzynią 6 biegową to zapewne będą niskie 12 na 1/4 mili. Jak będziesz miał szczęście i umiejętności, to może uda Ci się pojechać wysokie 11, ale szczerze wątpię.

Trwałość przebudowy auta o takich parametrach zależy przede wszystkim od dużej uwagi w jego użytkowaniu i staranności serwisowania, również nieco od szczęścia.

Zalety modyfikacji: będzie dosyć szybkie auto do streetu.

Wady: będzie drogie, będzie potrzebowało drogiej benzyny, na pewno wyjdzie drożej niż evo o takich parametrach.

Ogólnie temat rzeka, długo mogę o tym, ale wolę konkretne pytania.

 

PS: Proponuję jednak nie mieszać w tym wątku.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź. Temat najpierw trafił do Offtopic, potem przeniesiono go do technicznego jako oddzielny temat a teraz jest w tym wątku jako część dyskusji - sam juz powoli tracę rachubę gdzie ma byc moj post :neutral: Zresztą "łotewer" - dzieki Marcinie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graver,

miałem okazje jechać Subaru Imprezą zbudowaną przez firmę nie-ASO przy współpracy z Grintop Mechanics i mogę w pełni polecic obie te firmy. Forester o którym piszesz został zrobiony właśnie przy współpracy tych dwóch firm, miałem okazje dogłębnie go obejrzeć :smile: Auto te jest stworzone do wyscigów ( czasy na 1/4 mili niedużo powyżej 11 sekund) Poza tym normalnie nadaje się do codziennej jazdy. Samochód od podstwa zdubowany profesjonalnie w każdym calu naprawde :smile:

Jeśli chcesz jakichkolwiek więcej informacji to chętnie ich udziele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...