Skocz do zawartości

Outback VI (MY21/22) - najnowsza wersja oprogramowania/starlink oraz mapy google na całym ekranie?


Savio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pytanie do Subaru lub innych użytkowników nowych Outbacków, jaką macie obecnie wersję oprogramowania zainstalowaną? Chcę się upewnić czy mam aktualną wersję:

 

Moja wersja oporgraowania to: F17GHM042-380 a wersja mapy to 42522

 

No i czy ktoś wie czy kiedykolwiek doczekamy się aktualizacji aby Android Auto działało na całym ekranie  tak jak to jest w przypadku Apple Car?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając przemysł motoryzacyjny to taka aktualizacja może trafi razem z liftem, pewnie nie wcześniej. Może nawet z bezprzewodowym interfejsem i ładowarką indukcyjną (jak rozpieszczają klientów w USA).

 

Obecna wielkość Android Auto była dla mnie niewystarczająca (albo okulary za słabe ;)), więc próbowałem problem jakoś obejść.

 

Przetestowałem dongle na USB: Carlinkit AI Box oraz Carlinkit 4.0. Oba robią dosyć sprytną rzecz: używają interfejsu Carplay żeby wyświetlać to co chcą. Oba oferują możliwość wyświetlania bezprzewodowo Carplay/Android Auto. Co ciekawe: Android Auto wyświetla się na całym ekranie jako Carplay (na ekranie Starlinka pojawia się ikona Carplay).

 

Dodatkowo AI Box ma samodzielny interfejs Android 9 - po włożeniu karty SIM jako samodzielny (niemal) tablet: łącznie z netfliksem i youtube.

 

Niestety miałem z tymi gadżetami nieco problemów: bezprzewodowe Android Auto było bardzo kapryśne (może mój Google Pixel 4a był pechowy, w internecie sporo zadowolonych użytkowników) - działało albo od razu po odpaleniu samochodu albo nie chciało działać w ogóle, trzeba było się bawić w jakieś czyszczenie pamięci cache w telefonie itd. Samodzielny interfejs Android w AI Box miał jakiegoś dziwnego "laga" w GPS: pokazywał moje położenie sprzed kilku minut, do nawigacji kompletnie bezużyteczne.

 

Skończyło się tak, że wziąłem starego iPhone'a żony i jeżdżę z Carlinkitem 4.0 jako interfejsem do bezprzewodowego Carplaya i cieszę się dużą mapą z czytelnym bieżącym ograniczeniem prędkości (w Waze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łączysz się do WiFi to możesz gdzieś tam wyklikać sprawdzenie aktualizacji systemu multimedialnego, od roku też posiadam Outback'a i nie zdażyło mi się aby była jakakolwiek aktualizacja systemu multimedialnego.

Na stronie Subaru Maps możesz założyć konto i sprawdzić najnowszą wersję map, u mnie też jest 42522. Jeśli podłączysz się do WiFi to w ustawieniach map możesz sprawdzić i pobrać aktualne mapy poszczególnych państw, o ile takie aktualizacje wyszły, one nie podbijają numerka wersji map.

Edytowane przez ivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ivo napisał:

Jak łączysz się do WiFi to możesz gdzieś tam wyklikać sprawdzenie aktualizacji systemu multimedialnego, od roku też posiadam Outback'a i nie zdażyło mi się aby była jakakolwiek aktualizacja systemu multimedialnego.

 

To ciekawe. Skonfigurowałem sobie WiFi w Outbacku. Na subaru-maps.com jest dostępna wersja map: 42522, u mnie w aucie: 40849. Ale nie znajduje aktualizacji przez WiFi:upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, isdes napisał:

To ciekawe. Skonfigurowałem sobie WiFi w Outbacku. Na subaru-maps.com jest dostępna wersja map: 42522, u mnie w aucie: 40849. Ale nie znajduje aktualizacji przez WiFi:upside-down-face_1f643-small:

Aktualizacje poprzez Wi-Fi są delikatnie mówiąc niepewne co do tego czy i kiedy się pojawią. Stary kluczyk USB (byle pojemność była OK) sprawuje się znacznie lepiej i zazwyczaj szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, isdes said:

To ciekawe. Skonfigurowałem sobie WiFi w Outbacku. Na subaru-maps.com jest dostępna wersja map: 42522, u mnie w aucie: 40849. Ale nie znajduje aktualizacji przez WiFi:upside-down-face_1f643-small:

 

Też tak miałem, ale jak wgrałem z pendrive to podbiła mi się wersja map do 42522.

Wydaje mi się, że po podbiciu wersji map zaczęła pojawiać się informacja o numerze drogi i/lub nazwy ulicy na której aktualnie się jedzie, ale może tylko wydaje mi się to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Savio said:

gdyby tylko ta mapa miała zbierane aktualnie korki

 

Ma :) W Polsce lokalne stacje radiowe rozgłaszają za pomocą jakiegoś protokołu aktualne utrudnienia na drogach i faktycznie pojawiają się w mapach TomTom korki, objazdy itd. Chociaż to może działać z jakimś opóźnieniemw w porównaniu do Google, może jest to zależne od tego, jak szyko te informacje są rozgłaszane radiowo. Ale działa to bez internetu.

 

Ogólnie jeśli chodzi o jakość wyznaczania tras przez TomTom to jestem bardziej zadowolony niż z nawigacji od Google, Google czasami pokazuje mi trasę zawierającą dużą ilość zmian kierunków co skrzyżowanie, a TomTom stara się prowadzić jak najdłużej jedną ulicą żeby trasa była łatwiejsza do ogarnięcia, szczególnie przydaje się to jak się jest w obcym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest problem po stronie systemu Starlink ? Wydawało mi się, że AA by spokojnie działało gdyby nie jakaś blokada w systemie Starlink..mnie wkurza nawet to, że na dolnej części może być tylko radio i tego nie można ruszyć ani zmienić na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To znaczy widzę, kilka drobnych zmian. Według mnie można bardziej sobie spersonalizować te ikony na górze i na samym dole np. wybierając aby jednym przyciskiem był zamkniety obieg powietrza. Według mnie tego nie było w poprzedniej wersji...aa i pojawia się większy napis i bardziej wkurzający  " Trzymaj dłonie na kierownicy " :)

subaruopcje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Savio said:

To znaczy widzę, kilka drobnych zmian. Według mnie można bardziej sobie spersonalizować te ikony na górze i na samym dole np. wybierając aby jednym przyciskiem był zamkniety obieg powietrza.

 

Albo miałeś wcześniej starszą wersję i przeskoczyłeś jedną podcasz aktualizacji albo ja nie zauważyłem różnicy, bo mi się wydaje, że te opcje już były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jesli komus sie chce sledzic temat to jest giga thread na ten temat na amerykanskim forum, podaje link

 

https://www.subaruoutback.org/threads/2020-outback-software-gigathread.517684/page-435#post-6326888

 

widzialem na Youtube US film z AA na caly ekran, to bylo chyba w nowym Outback MY2023

 

nie wiem jak jest w Europie ale w USA update systemu zalezy od wersji wyposazenia tzw. trim, ale te sa inne na rynek USA i UE

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...