Skocz do zawartości

Hawkeye 2.5 NA na pierwszy samochód?


Kaurol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako że niedawno skonczylem 18 lat, zacząłem rozglądać sie za swoim pierwszym samochodem i w oko wpadł mi hawkeye w sedanie z wolnosakiem 2.5 i w czterobucie. Impreza od malego byla moim malym marzeniem a teraz jest szansa ze to marzenie sie spełni, dlatego chcialem zapytac o kilka rzeczy. Po pierwsze, czy wogóle warto sie w to pchać? Jak z kosztami? Jakieś typowe usterki? Z tego co czytałem to ludzie polecają ten motor, ale jednak wole dobytac i upewnić sie ludzi którzy mają o tym wieksze pojęcie.  Z góry dziekuje za odpowiedzi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to czy to nie jest import z USA - z 2.5 NA pod maską może być. Jeśli to import z USA to historia wypadkowości do sprawdzenia.

 

Drugi temat przy 2.5 NA to sprawdzenie czy UPG nie fatyguje się na tamten świat. Ten silnik ma na to większą podatność niż 2.0 dopóki nie zostanie to zrobione do porządku, tzn. na uszczelkach MLS (multi-layer-steel) z turbo.

 

Trzeci temat to czy to nie jest wersja z AVLS. Jeśli tak to bym sprawdził konsumpcję oleju. Może jednostkowy przypadek (a może nie, bo na internecie spotkałem się z takimi opiniami u innych) ale u nas Forester z 2.5 NA z AVLS żre olej nawet po remoncie generalnym.

 

Bonusowo do sprawdzenia blacharka - nadkola, progi, tylne kielichy (w sedanie anegdotycznie mniej problematyczne niż w kombi).

 

A tak to spoko auta, silnik dobry do gazu. Miałem na pierwsze auto GC z 2.0 115KM, miło wspominam, nie zabiło studenckiego budżetu.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli znajdziesz auto w dobrym stanie to bardzo fajna propozycja na pierwsze auto. Mam hawka 2.5, w razie czego pytaj.

Koszty utrzymania i serwisowania sa stosunkowo niskie, auto jest miezawodne, chyba ze trafi ci sie jakas awaria - ale kazde inne auto rowniez moze sie zepsuc.

 

Co do UPG. Nie mialem jeszcze auta w ktorym nie robil bym UPG poza wlasnie Hawkiem 2.5 NA ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja impreza też jest moim pierwszym samochodem, od małego w serduszku japońskie wozy :) 

ja wybrałem 2.0R A/T ze szwajcarii. Czy 2,5 to dobry silnik to ci nie powiem bo mnie zaraz zjedzą, widziałem dużo 2,5 na stołach porozbieranych :) 

Fakt, po obwodnicy czy autostradzie to moc taka sobie, natomiast do miasta jest wystarczający, przez 1,5 roku zrobiłem tym samochodem już 28kkm i totalnie brak poważniejszych awarii.

Jak na pierwsze to bardzo polecam 2.0R.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie wszystkim, porozglądałem sie jeszcze po zagranicznych forach i zdania sa podzielone jedni polecają 2.5 a inni odradzaja, tak samo ze 2.0. Zostało mi w sumie obserwowac różne serwisy i szukać. I z tego co zdążyłem zauwazyc o hawka 2.5 w sedanie w polsce ciężko bo znalazłem jednego, za granicą troche lepiej ale nie widzi mi sie sprowadzać samochodu.

 

https://m.olx.pl/d/oferta/subaru-impreza-gd-sedan-2006r-CID5-IDPR3b5.html?reason=observed_ad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem 2.0 RC 06  u Pana Andrzeja Kopera. Bez specjalnych usterek jeździ do dzisiaj. RC06 jest warte uwagi. Problemy z cofaniem zapłonu, akurat w moim egzemplarzu, załatwiam myciem przepływki w myjce ultradźwiękowej. Co ok. 60 kkm. 160 KM, rozkład momentu obrotowego bardzo ładny, trakcja super, zużycie Mobil 1  5W50 małe, tylko jeździć. 16,5 roku na drogach i wstydu nie ma !

Edytowane przez mz56
Dopisek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...