Skocz do zawartości

multimedia nie wyłaczaja sie


BartOa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć formumowiczom!

 

Jestem szcześliwym posiadaczem Subaru XV e-boxer 2.0 z 2020, uzytkuje od ok 1 roku i 20tys km  i wszystko działało ekstra poza mała zmiana zachowania radia od wczoraj.

Mianowicie, zawsze jak właczałem auto przycikiem start/stop po otwarciu drzwi radio przestawało dzialac. Teraz juz tak sie nie dzieje, wylaczam auto i radio/multimedia dalej sa wlaczone. 

Wrocilem do auta po ok 1h i radio sie wylaczylo. Co jest OK ale zachowanie systemu sie zmieniło i nie mam gwarancji ze radio pozostanie wlaczone po odejsciu od samochodu.

 

Czy ktos spotkał sie z takim zachowaniem systemu multimedialnego/radia?

 

pozdrawiam!

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, BartOa napisał:

Zegary sie wylaczaja,zostaje radio.

Poprzednio tez radio sie wylaczalo jak drzwi kierowcy sie otwrzylo po wyłączeni silnika.

To jeszcze raz ponowię pytanie: czy jak otworzysz drzwi kierowcy to na zegarach pojawia się informacja, że są otwarte drzwi? Może jest problem z czujnikiem otwarcia drzwi?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BartOa napisał:

Już do nich dzowniłem, też nie wiedzą, podjadę, będą szukać.

Dziękuję!

Jeśli lewarek skrzyni biegów jest na pozycji P i zostanie wyłączony zapłon, to po otwarciu drzwi kierowcy powinieneś usłyszeć też włączającą się blokadę kierownicy. Powinno być wtedy też wyłączone zasilanie stacji multimedialnej. Jak blokada się włącza, to bardzo możliwe, że problem leży w samej stacji lub na styku stacji z wiązką elektryczną (brak sygnału otwarcia drzwi). Oprócz powyższego twój samochód w celu ochrony akumulatora przed rozładowywaniem, automatycznie około 20 minut po wyłączeniu zapłonu, odcina zasilanie do stacji, oświetlenia itp. niezależnie czy drzwi są otwarte czy zamknięte. Oczywiście zmiana stanu otwarcia drzwi czy naciśnięcie przycisku startu powoduje przywrócenie zasilania (drzwi do oświetlenia, przycisk do stacji multimedialnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dlatego po tej próbie z powrotem do auta po ok 1h radio było wyłączone. Dzięki za wyjaśnienie!!

Na teraz przytrzymuje chwile ~10s przycisk volume radia i też sie wyłacza, mam podjechac do serwisu w czwartek to będą sprawdząc mam nadzieję.

Jak się coś dowiem więcej napiszę.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BartOa napisał:

Na teraz przytrzymuje chwile ~10s przycisk volume radia i też sie wyłacza,

Taka operacja przy włączonym zapłonie powoduje restart stacji. Skoro u Ciebie się wyłącza, to może problem leży w oprogramowaniu? Robiłeś kiedykolwiek aktualizację oprogramowania stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BartOa napisał:

Robię to po wyłączeniu zaplonu.

W sensie, nie restartuje się po wyłączeniu zapłonu, czyli jednak to zasilanie jakoś ma odcięte lub też jednak dostaje sygnał, że ma być wyłączona. Więc może problem jest natury programowej i wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne. Oczywiście po wszystkim pewnie będzie trzeba ustawić język itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym, a chcialbym tu dokończyć temat, okazało się jak @aflintapodejrzewał, czujnik drzwi kierowcy się zepsuł. Podobno zdarza się niezwykle rzadko ale się zdarza :-)

Czekam na wymianę, na razie mam przepięty z tylnich drzwi więc radio wyłacza sie prawidlowo.

 

pozdrawiam!

 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...