Jump to content

Zakup częśći bezpośrednio od Subaru?b

Recommended Posts

Mam takie szybkie pytanie, zdawało by się że sprawa prosta; mam numer części którą potrzebuje do mojego Subaru. Chciałbym ją zakupić od Subaru. Nie z allegro, nie z czescidojaponskichautnajtaniej.pl, nie z ebayam tylko od Subaru. Jak mogę zrealizować taki szalony pomysł? Wiem że mogę zapakować się w auto, jechać 40min do ASO, zamówić część w 5min, jechać 40min z ASO a za tydzień jak część dojdzie znowu jechać 40min do ASO i 40min z ASO czyli mniej więcej tak jak w latach 90tych. Czy coś w tej kwstii się ostatnio zmieniło? Próbowałem pisać maile do ASO ale na nie nikt nie odpisuje. Dodzwonić się też tak sobie i dyktowanie tych wszystkich numerków i czasami trzeba zaliczkę itd itd... Widziałem https://sklep.subaru.pl/ i spoko, fajne parasolki ale części tam chyba nie dostanę :) Mam wrażenie że coś przeoczyłem że to niemożliwe że w 2022 nie da się jakoś sprawnie przez neta od Subaru głupiej części zamówić albo spytać o dostępność, tymbardziej że ceny w Subaru często wcale nie są tak wysokie a wręcz konkurencyjne do tego co jest na portach aukcyjnych. Więc może ktoś mnie oświeci jak to można sprawnie załatwiać. Może jest jakieś ASO gdzieś w Polsce które szybko odpowiada na maile i robi wysyłkę po płatności przelewem i np. (rozmarzyłe się) umie w paczkomaty?

Ja miałem trochę więcej szczęścia co do kontaktu, bo telefonicznie zamówiłem przedni błotnik do Forestera, mailem otrzymałem dane do przelania zaliczki i po niecałych 2 tygodniach otrzymałem sygnał, że jest do odbioru :). Nie dowiadywałem się tylko o możliwość wysyłki, bo akurat nie brałem tego nawet pod uwagę przy części blacharskiej ;). W moim wypadku było to ASO Emil Frey Kraków.

Korzystałem z usług Pani Doroty Satniszewskiej z Subaru Odział Rzgów. Błotniki przednie, tylne nadkola i inne części, które nie były dostępne w PL otrzymałem w ok 2 tygodnie. Kontakt telefoniczny, a potem mailowy, zaliczka i dostawa do domu.  Części były do Forka SG. Bardzo polecam:)

Mnie tez kiedyś w ASO zaproponowano wysyłkę opłaconej części bezpośrednio na wskazany adres, zamiast do salonu. Wiec chyba jakieś możliwości są.

ach, czyli z grubsza 90te ;) ale dzięki za odzew, chyba trzeba znaleźć kogoś gdzieś w jakimś ASO kto jest po prostu spoko człowiekiem i będzie się szło dogadać z wysyłka, płatnością, komunikacją i tyle. Lepiej nie będzie. 

W dniu 18.07.2022 o 23:29, Tinuviel napisał:

Może jest jakieś ASO gdzieś w Polsce które szybko odpowiada na maile i robi wysyłkę po płatności przelewem i np. (rozmarzyłe się) umie w paczkomaty?

Dzwoń/pisz do Mekki - czyli Subaru Dzierżoniów :) (bez ujmowania profesjonalizmu innym ASO)

Testuję (specjalnie nie chce tu robić reklamy/antyreklamy) jedno z poleconych wyżej ASO i plus jest taki że faktycznie dostaje odpowiedzi i jestem w trakcie składania zamówienia. Odpowiedzi może nie natychmiast ale jako-tako-akceptowalnie;)