Jump to content

Szyba boczna kierowcy - działanie automatu

Felerr
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Niespodziewanie moja szyba boczna kierowcy przestała działać w trybie automatycznym, można ją opuszczać tylko przytrzymując przycisk, ale by zamknąć trzeba to robić na raty, bowiem podnosi się tylko o ok. 5cm i zatrzymuje, więc ponownie trzeba pociągnąć przycisk do góry. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Nastąpiło to krótko po tym jak zrobiłem jakieś zwarcie w gniazdku pod panelem audio, i wywaliło mi bezpiecznik. Po wymianie bezpiecznika gniazdo działa prawidłowo, ale szyba już nie... :(

Pozdro!

34 minuty temu, Felerr napisał:

Cześć!

Niespodziewanie moja szyba boczna kierowcy przestała działać w trybie automatycznym, można ją opuszczać tylko przytrzymując przycisk, ale by zamknąć trzeba to robić na raty, bowiem podnosi się tylko o ok. 5cm i zatrzymuje, więc ponownie trzeba pociągnąć przycisk do góry. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Nastąpiło to krótko po tym jak zrobiłem jakieś zwarcie w gniazdku pod panelem audio, i wywaliło mi bezpiecznik. Po wymianie bezpiecznika gniazdo działa prawidłowo, ale szyba już nie... :(

Pozdro!

O ile dobrze pamiętam trzeba zaprogramować, szyba na max do dołu i max do góry trzymając stale przycisk przez kilka sekund dłużej.

Udało się, ale musiałem nieco zmienić procedurę programowania, najpierw przy zamkniętej szybie pociągnąłem dźwignię do góry na 2-3 sekundy, a następnie opuściłem i trzymałem przycisk wciśnięty przez 2-3 sekundy i tadam! Widocznie różne roczniki inaczej się programuje. Dzięki wszystkim za pomoc!

Edited by Felerr