Jump to content

Nasze i ... nie nasze podróże. Kanały podróżnicze w Internecie.


subleo
 Share

Recommended Posts

Pozwoliłem sobie założyć temat "Nasze i ... nie nasze podróże", gdyż jest w Internecie trochę fajnych kanałów o tematyce podróżniczej, podróżniczo-motoryzacyjnej, podróżniczo-kulinarnej etc. Ogólnie takich, które mają jakikolwiek pierwiastek podróżniczy. A także pierwiastek autentyczności, w przeciwieństwie do wielu produkcji stricte komercyjnych, telewizyjnych.

 

Na początek, zupełnie nowy kanał M. Prokopa. Zrobiony profesjonalnie. Całkiem przyjemnie się ogląda. Odcinek 3 na razie wg mnie najlepszy.

 

 

 

Edited by subleo
Link to comment
Share on other sites

"stany Prokopa" też sie fajnie oglądało. Ja nawet lubie "ciężarówką przez stany", wystarczy trzymać dystans do tego, ze cały wątek spedycyjny jest aaranżowany... Ja generalnie lubie dokumenty o miastch, komunikacji, a w szczegolności o wieżowcach (seria Megastructures z National Geographic była super)- dlatego lubie jak Andres opowiada, bo wrzuca ciekawostki np. na temat tego, ze miasto jest nieprzyjazne dla ciężarowek (niskie kładki)

odemnie?
Pamietam w jakim szoku byłem gdy nagle zobaczyłem Mooga z MCM w telewizji. Na koniec sezony robią zazwyczaj coś z "pompą". I o tyle o ile MCM nie oglądam już prawie w cale (wolałem dwóch kumpli którzy montuja blow-offa na podjeździe, urośli zbyt bardzo, "lepsze jest wrogiem dobrego") To ich "feature films" sa bardzo dobre.
 

 Jest też seria chyba 6 odcinków ze złombola 2019 nagrany przez Canal+. Fajnie zrealizowane, ale jednak doszły głosy- bo złomboole to wielka rodzina- że jakiś puder telewizyjny był tam dodany. Oczywiście musicie lubić takie klimaty. Seria powinna być online dla użytkowników canal+ lub innych VOD. Oczywiście jako niespełniony filmaker nie tego popieram procederu, ale możliwe że lata gdzieś na YT

https://www.facebook.com/watch/?v=2789543707775968

Link to comment
Share on other sites

Podrozniczo-kulinarne to chyba mało co przebija Bourdaina. Są na tyle dobre, ze oglądałem pomimo niemal totalnego braku zainteresowania paszą ;)

 

Z polskich podróżniczych polecam „Planeta abstrakcja” na YT.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Godzinę temu, subleo napisał:

Bardzo ciekawy nowy odcinek.

 

 

 

Świetny kanał. ŚŁedze ich od dosyć dawna. Młodzi ludzie - "nie skażeni" hipokryzją politycznej poprawności i utrwalanymi przez cywilizacyjne naleciałości stereotypami. Czasami oglądając ich relacje sam czuje jak bardzo dotknięty jestem tą "zarazą mediów zachodu".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...