Skocz do zawartości

Sprężarka klimy a obroty silnika


marlowe277

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru forester rocznik 2007. Pierwsze pytanie, jak stoicie, na luzie, jakie macie obroty? ja mam 800 czy to jest ok wartość?

Druga sprawa, samochód coraz częściej mi gaśnie, nawet na luzie, zauważyłem że jak chodzi klima to obroty od razu lecą w dół do 400, wyłączam klime i powrót wskazówki na około 800.

Myślę że to sprężarka czy kompresor (sam nie wiem jak to się nazywa) od klimy. bo jak otworze maske to gołym uchem słychac jakieś trykotanie przy tej sprężarce.

sory że tak haotycznie ale z nowego telefonu piszę i paluchy za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marlowe277 napisał:

Subaru forester rocznik 2007. Pierwsze pytanie, jak stoicie, na luzie, jakie macie obroty? ja mam 800 czy to jest ok wartość?

Druga sprawa, samochód coraz częściej mi gaśnie, nawet na luzie, zauważyłem że jak chodzi klima to obroty od razu lecą w dół do 400, wyłączam klime i powrót wskazówki na około 800.

Myślę że to sprężarka czy kompresor (sam nie wiem jak to się nazywa) od klimy. bo jak otworze maske to gołym uchem słychac jakieś trykotanie przy tej sprężarce.

sory że tak haotycznie ale z nowego telefonu piszę i paluchy za duże

To ze sprezarka obciaza silnik to normalne.

Normalne rowniez ze obroty moga troche spasc

 

Ale bardzo nie normalne ze po zapieciu klimy silnik gasnie.. nigdy tak nie mialem

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To objaw niesprawnego układu klimatyzacji. Jest zbyt duże obciążenie generowane przez kompresor i dochodzi na pewno do palenia się sprzęgła kompresora klimatyzacji. Powodów jak zawsze kilka. Za duża ilość czynnika, za mała ilość czynnika a wraz z nim i oleju który smaruje kompresor (zacieranie się kompresora). Nie działający wentylator klimatyzacji, niewydajny skraplacz (chłodnica klimatyzacji), zapchany układ klimatyzacji. Niesprawny zawór rozprężny, nie działające zabezpieczenia termiczne i ciśnieniowe które powinny rozłączać sprzęgło w kompresorze.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...