Skocz do zawartości

Problem z ruszeniem na wsteczny.


blady2111

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Odebrałem dziś auto z warsztatu po długim czasie. Była robiona cała góra silnika , sprzeglo exide, wiskoza regenerowana wzmacniana itd. Teraz przy wbiciu wstecznego czuć bardzo duży opór i bez gazu niezwykle jest ciężko ruszyc używając samego sprzęgła. Do p4zodu jest znacznie lepiej choć wydaje mi się że mogłoby być lepiej.  Na luzie  oporów  brak. Jakieś pomysły.....

 

Forester sg .2007 158 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, większość "specjalistów" nie ogarnia że to jest, i trzeba kontrolować i regulować, nawet po trywialnych klockach...

 

A jak sprawdzą i wyregulują i dalej będzie źle to coś zjebali...

Edytowane przez artaa
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie bylem świadom że mam coś takiego. Jak to sprawdzić czy mam i w jaki sposób się to reguluje. 

 

Edit. Dobra , doczytałem  i zrobiłem kilka testów i wychodzi jednak ze to Hill holder. Jutro oddam auto niech se to regulują. Dziękuję.

Edytowane przez blady2111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ogarnąć jak działa hillholder - w awaryjnych sytuacjach ta wiedza może się przydać :). Mi kiedyś pękła linka sprzęgła - efekt był taki, że podczas holowania hh cały czas trzymał hamulce. W takiej sytuacji trzeba go rozpiąć albo chociaż poluzować. Wiedza o jego działaniu może się również przydać podczas dłuższego zjazdu tyłem ze wzniesienia - musisz zjeżdżać albo na biegu (najlepiej z zapiętym reduktorem :) ) albo odpowiednio operować sprzęgłem. Powyższe dotyczy mt, nie wiem jak to jest w at. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...