Skocz do zawartości

Lift a dystanse do kół oraz rozpórki


kris16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jako że posiadam zlitowanego SF zastanawiam się nad dystansami dla kół (poprawa stabilności w zakrętach ) .

Czy ktoś orientuje się jak odbije się to na przegubach   ? 

Jak dużo dają rozpórki na kielichy i czy przy okazjonalnej jeździe po łąkach bardziej wyboistych drogach polnych ma sens ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse chyba nijak się mają do przegubów, nie powinny odbić się w żaden sposób na nich. Jedyne co to mogą troszkę bardziej narażone na zużycie być łożyska w piastach ze względu na większe odsadzenie kół od piasty.

Rozpórki na kielichy usztywnią nadwozie na większych wykrzyżach co ograniczy wykręcanie budy. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystansów nie mam.

Ale rozpórki polecam, byłem sceptyczny, ale w moim Forku po założeniu przód + tył różnica znacząca.

Buda trochę mniej nurkuje w zakrętach, szybsza reakcja na ruch kierownicą, auto aż tak nie "skrzypi".

IMG_20210529_190356.jpg

IMG_20210529_190421.jpg

IMG_20210529_191854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, posiadam Forka SG z instalacją gazową. Przy dalszych wyjazdach brakuje trochę miejsca bagażowego ze względu na koło zapasowe w bagażniku, są jakieś inne rozwiązania? Jakiś bagażnik dachowy - częściowy - nie na całym dachu ponieważ mam otwierane okno dachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...