Skocz do zawartości

zakup subaru


sertek

Rekomendowane odpowiedzi

Te za 15k będą warte uwagi (niekoniecznie w tej kolejności): laweciarza, blacharza, lakiernika, mechanika, właściciela hurtowni z częściami oraz pracowników SKP. Za 25k może uda Ci się kupić coś sensownego ale raczej będzie to w GT i w kombi i będzie pewnie wymagało dużo miłości i inwestycji. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tej górnej kwocie to kupuj Imprezę GH (Lanosa) 2.0 benz. 150KM. Nowsza buda, mniej pordzewiała i nawet to się zbiera ;) Włożysz kolektor różnoodległościowy, maskę z diesla z wlotem, jakiś tłumik firmy "KataNiMa" z przelotem 2,5" i będziesz Pan zadowolony :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Barthezz napisał:

Włożysz kolektor różnoodległościowy, maskę z diesla z wlotem, jakiś tłumik firmy "KataNiMa" z przelotem 2,5" i będziesz Pan zadowolony :thumbup:

Oby nie.. Wystarczająco dużo jeździ 318i M3 i tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2022 o 13:18, Bright napisał:

Oby nie.. Wystarczająco dużo jeździ 318i M3 i tym podobnych.


Serio, aż tak to Ci przeszkadza? :huh:
Przy obecnych chorych cenach nawet najzwyklejszy WRX w sedanie kosztuje tyle, że mało kogo stać na tak szalony zakup, a kombi też już poszły do góry i nie każdy jest na nie chętny :facepalm:
Według zasady "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma" to uważam, że jak najbardziej można sobie pozwolić na taki mały upgrade wolnossaka GH :P
No i takie wolnossące 2.0 150KM dłużej posłuży bezawaryjnie nowemu nabywcy niż uturbiona Świnka, na którą wyda się maks swojej uzbieranej kwoty, a potem nie będzie kasy na naprawy, które na bank się przytrafią w pierwszym roku jeśli to egzemplarz z najniższej półki cenowej.
Na forum jest kilka przykładów jak ktoś fajnie w wolnossaku zrobił "pakiet WRX/STI" i naprawdę fajnie to wygląda :thumbup:   Kiedyś też byłem przeciwnikiem tuningowych aut z małym silniczkiem 1.4, które z zewnątrz krzyczały jakby miały ze 300KM. Lecz w przypadku Burbaru doskonale rozumiem właścicieli, którzy to robią, bo gdybym 2 lata temu nie kupił za dobrych czasów cenowych WRX-a to dziś właśnie bym szukał do 25 tysi takiego wolnossaka "WRX-look" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony temat :D

Ja lata temu wrx kupiłem za mniej niż 15k i to w sedanie.

oczywiście każdy mówił że spoko sedan to najmniej 25k.. no ale jak szukasz i nie gorączkujesz się to da się kupić w normalnych pieniądzach ;). Co prawda to było z 2lata temu, ale za 20-25k da się kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ToGeR napisał:

Mój ulubiony temat :D

Ja lata temu wrx kupiłem za mniej niż 15k i to w sedanie.

oczywiście każdy mówił że spoko sedan to najmniej 25k.. no ale jak szukasz i nie gorączkujesz się to da się kupić w normalnych pieniądzach ;). Co prawda to było z 2lata temu, ale za 20-25k da się kupić :)

Musiałeś wyhaczyc okazję, nikt nie przeczy że się nie da, ale trzeba być cierpliwym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest z Olsztyna. Pamiętam jak w 2020 miałem do kupienia w Olsztynie niebieskiego Hawka, za 25 000 zł. Tam do malowania było totalnie wszystko, do klejenia dwa zderzaki, cieknąca maglownica i padnięte (w ogłoszeniu było OBNIŻONE :biglol: zawieszenie._ I to się rzucało w oczy od razu, w związku z czym olałem. A co by było jakbym wnikał.

Tanie mięso psy jedzą. Taka jest niestety prawda. Kupisz tanio, to potem kilka lat będziesz siwiał i łysiał bo " co znowu padło ...".

Edytowane przez Panbenonium
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Na forum jestem nowy,w temacie subaru też kuleje.

Mam zamiar kupić imprezę wrx kombi 2000/2001 r. (okrągła lampa)

Szczerze mówiąc nie wiem jak mam się za to zabrać.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dysponuje jedynie ogólną wiedzą na temat kupna samochodu,a w tym wypadku mam wrażenie,że potrzeba znacznie więcej.

Szczerze mówiąc liczę na pomoc osób doświadczonych w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa przy zakupie - jechać z kimś kto ma Subaru. Wyłapie sporo rzeczy. Samemu w ciemno nie warto, ryzyko jest spore. Co 2 głowy to nie 1, a druga która ma Subaru na pewno sporo doradzi, zauważy.

Edytowane przez makos89
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poszukać takiej Imprezy WRX bugeye w kombi od jakiegoś forumowicza ;) Stan faktyczny będziesz znał licząc na szczerość osoby z grupy lub będzie jakaś historia tego auta w postaci zdjęć lub informacji o naprawach, modyfikacjach. Możesz wrzucać linki z ogłoszeniami aut które Cię interesują w poście "Zakup Kontrolowany" i ktoś może doradzić, czy zna to auto lub czy był oglądać i czy warto bądź nie. Generalnie kombi GD ma duże problemy z rudą na tylnych kielichach, błotnikach i progach. Nawet jak ktoś to już zrobił to nie oznacza, że dobrze i po paru latach może wyjść ponownie.  Druga sprawa to silnik i dobrze by było jakby UPG (wymiana Uszczelek Pod Głowicami) i słynną panewkę miał już za sobą. Wtedy Ty nie będziesz musiał inwestować kilku lub kilkunastu tysięcy złotych jak Cię spotka ta niemiła niespodzianka :o
Polecam też dołączyć do grupy Subaru Klub Polska https://www.facebook.com/groups/513238618880999 Tam na bieżąco na Twój post ktoś wrzuci propozycje z autami i coś więcej możesz się o danym aucie dowiedzieć.

 

Edytowane przez Barthezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Barthezz napisał:

Możesz wrzucać tu linki z ogłoszeniami aut które Cię interesują i ktoś może doradzić, czy zna to auto lub czy był oglądać i czy warto bądź nie

Od tego jest "zakup kontrolowany" nie róbmy bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...