Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy - Forester e-boxer


Aqstyk

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, sartek napisał:

przypadku wysokiego Forka bagażnik dachowy ma tylko jedną zaletę: cenę.

zgadzam się w 100% 
Nie uważam siebie za niskiego chłopa mam 184 ale nie wyobrażam sobie wrzucania 2 normalnych rowerów na dach..
I tutaj chodzi mi nawet bardziej o to że moje rowery jednak ważą naście kg a nie jak wyczynowe / sportowe zabawki które mają pewnie po 5kg.
Wrzucenie go na szyny na dachu to jedno potem trzeba go przymocować jeszcze do nich i tutaj widzę największy problem - utrzymaj go na tej wysokości bez wchodzenia na jakiś podest...
Platformę kupiłem wraz z pierwszym forkiem - i tak teraz przechodzi ona z auta do auta i nie wyobrażam sobie w chwili obecnej nawet mając sedana jechać z rowerami na dachu...platforma robi robotę i jest mega wygodna..
Latem to platforma siedzi u mnie w bagażniku i tylko na wakacje jest wyciągana jak nie potrzebuję rowerów, a tak zawsze pod ręką :-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Michał W. napisał:

często parkingi w ciekawych lokalizacjach turystycznych mają wjazd uniemożliwiający zaparkowanie kamperom i innym wysokim pojazdom

Słuszna uwaga, dodam jeszcze że wjazd z rowerami  na dachu na prom to tez kosztowna impreza.

 

Trzeba też mieć  na uwadze że miejsce parkingowe na 5 m długości , FSK + platforma przekracza ten wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sartek napisał:

Tylko powiedzmy sobie szczerze: rower był albo źle zapięty, albo uchwyt użyty niezgodnie z przeznaczeniem.

+ Prędkość niezgodna z instrukcją i może dodatkowo wiatr . Jak czasami widzę jak zapieprzają z boxami i rowerami to masakra. Dodatkowo auta firmowe z drabinami itd . W firmie wszystkie busy VW które miały bagażnik dachowy  ograniczyliśmy elektronicznie do 120km/h bo mimo upomnień ponosiło głównie młodych .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 12:23, Nargond napisał:

Nie uważam siebie za niskiego chłopa mam 184 ale nie wyobrażam sobie wrzucania 2 normalnych rowerów na dach..

Duda , w TVN-turbo prezentował takie urządzenie - rodzaj stopnia , zaczepiane na zamek słupka , bardzo pomocne przy mocowaniu rowerów na dachu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 09:52, Andrzej Koper napisał:

Duda , w TVN-turbo prezentował takie urządzenie - rodzaj stopnia , zaczepiane na zamek słupka , bardzo pomocne przy mocowaniu rowerów na dachu.

Ktoś kiedyś tutaj na forum też o tym pisał - wpina się to w ucho od zamka drzwi w słupku B (jeśli dobrze pamiętam) - ale mnie to jakoś nie przekonuje dalej w jednej ręce trzymasz rower drugą go mocujesz i robisz to na jednej nodze ? 
Mówię z własnego doświadczenia że bagażnik na hak jest mega wygodny - do tego nie daje aż tak dodatkowych oporów powietrza jak rower na dachu... 

Ale też nie chcę negować przewożenia rowerów na dachu - każdy ma prawo do własnego wyboru, i dla jednych wsadzenie rowerów na dach to żaden problem, sam tak wiele lat przewoziłem rowery! Bagażnik rowerowy mam od 3 może 4 lat i jak to jest z przyzwyczajeniami, do dobrego szybko się przyzwyczajamy i nie chcemy wracać do poprzednich rozwiązań ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...