Skocz do zawartości

Skrzynia biegów - dziwny dzwiek


Miqs73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy i pozdrawiam Wszystkich. Mam problem i pytanie o skrzynie biegów w Tribece 3.6 z 2008 USA. Po odpaleniu auta i włączenia biegu R lub D że skrzyni wydobywa się dziwny dźwięk-buczenie, jeczenie, wycie-ciężko to nazwac. Podczas jazdy słychać go na niższych obrotach na niskich biegach. Taka sytuacja trwa jakiś czas, potem chyba po rozgrzaniu ten dźwięk zanika. Wymieniłem olej statycznie w skrzyni na Subaru atf i filtr. Dźwięk pozostał. Co może być przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz tak: auto ma większą chęć do ruszania z racji większych obrotów biegu jałowego na zimnym silniku i jak masz niesprawny układ wydechowy to mogą się pojawiać podczas stania na D lub R brzęczenia albo wibracje w okolicach katów najczęściej, jak wbijesz na P lub N albo jak  auto się nagrzeje i spadną obroty to wszystko przechodzi.

Edytowane przez xt6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, xt6 napisał:

A może masz tak: auto ma większą chęć do ruszania z racji większych obrotów biegu jałowego na zimnym silniku i jak masz niesprawny układ wydechowy to mogą się pojawiać podczas stania na D lub R brzęczenia albo wibracje w okolicach katów najczęściej, jak wbijesz na P lub N albo jak  auto się nagrzeje i spadną obroty to wszystko przechodzi.

Po odpaleniu z gzwignia na P nie ma tego dźwięku, przy dodaniu gazu na żadnych obrotach też nie. Jest dopiero po wrzuceniu R lub D. Wydech jest sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 24.05.2022 o 14:07, Miqs73 napisał(a):

Po odpaleniu z gzwignia na P nie ma tego dźwięku, przy dodaniu gazu na żadnych obrotach też nie. Jest dopiero po wrzuceniu R lub D. Wydech jest sprawny

Część, wiesz może z czym był problem bo mam to samo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...