Skocz do zawartości

Reflektory Przednie Regenerować? Zamiennik?


SdKfz_00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zapytać szanowne grono o wasze doświadczenia z reflektorami typu zamienniki. 

U siebie mam pęknięty odbłyśnik i lekko nadtopiony od środka klosz przy żarówce. Nie wiem czy próbować bawić się w regenerowanie czy metodą leniwą wstawić po prostu zamienniki.

 

Cena za oryginały jest jak wiadomo dość sroga (Impreza 2004) o ile w ogóle będą dostępne w Polsce. Zamienniki z kolei widziałem tylko firmy DEPO, brat mechanik negatywnie ocenił jakość tej firmy i mówił zdecydowanie żeby regenerować.

Ale chciałem zobaczyć co tutaj przeczytam, jak ma się oryginał regenerowany do zamiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zregenerował. Zamienniki to kupa ,świeca jak z dupy
Zależy jeszcze w jakim stanie klosze , bo z dostępnością ich jest kłopot.
Robiłem regenerację xenonu w blobie i było super.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SdKfz_00 napisał:

Witam chciałem zapytać szanowne grono o wasze doświadczenia z reflektorami typu zamienniki. 

U siebie mam pęknięty odbłyśnik i lekko nadtopiony od środka klosz przy żarówce. Nie wiem czy próbować bawić się w regenerowanie czy metodą leniwą wstawić po prostu zamienniki.

 

Cena za oryginały jest jak wiadomo dość sroga (Impreza 2004) o ile w ogóle będą dostępne w Polsce. Zamienniki z kolei widziałem tylko firmy DEPO, brat mechanik negatywnie ocenił jakość tej firmy i mówił zdecydowanie żeby regenerować.

Ale chciałem zobaczyć co tutaj przeczytam, jak ma się oryginał regenerowany do zamiennika?

Myślę, że w życiu warto posłuchać rodzonego brata niż obcych ludzi z sieci. ;) O ile ma się z bratem braterskie stosunki. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.05.2022 o 21:31, SubaruLPG napisał:

Jeśli masz żarówkę jako źródło światła  to możesz zwrócić się do kogoś kto przerabia lampy i wstawia soczewy dobrej jakości i przy okazji zmieni źródło światła na wydajniejsze mocniejsze

 

 

A co z homologacja? Dowod rejestracyjny papa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak główny reflektor, tu mogą być problemy z zamiennikami

 

ale np zamiennik halogena w SG mam TYC i świeci OK.

https://allegro.pl/oferta/tyc-19-0961-01-2-reflektor-przeciwmglowy-10712440476

 

Do tego żarówki TUNSGRAM HB4

https://allegro.pl/oferta/zarowki-hb4-tungsram-megalight-ultra-120-gratisy-9883638530

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Legacy96 napisał:

A co z homologacja? Dowod rejestracyjny papa...

idąc tym tropem to dowód może Tobie polecieć za pasy bezpieczeństwa jeśli nie mają normy EU..(tyczy się to samochodów importowanych poza UE)

Jeśli masz samochód nie typowy a Subaru jest samochodem dość niszowym to jeśli ktoś zrobi to zgodnie ze sztuką to nie powinno być problemów podczas kontroli.(nawet dostaniesz  na klosz "homologacje")

Dodatkowo w Subaru przynajmniej w starszych generacjach istnieje wiele wariacji jeśli chodzi o oświetlenie.

 

Jestem zdania że modyfikacje które są zrobione z głową są przetestowane i świadomie zainstalowane w naszym pojeździe nawet jeśli są na granicy przepisów to raczej nie powodują zagrożenia innym użytkownikom ruchu drogowego. natomiast zagrożenie często stwarza zły stan techniczny pojazdu czy zła regulacja OM lampy

 

Edytowane przez SubaruLPG
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli jest taka możliwość, to bym regenerował. Pytanie tylko po jakich przejściach są te reflektory ? W moim STI 08 świecą jak nowe. Żadnego zamglenia, długie i krótkie idealne. Może zależy od drożności odpowietrzników, płynu i oryginalnych żarników/palników ? Robiłem przegląd w końcówce maja. Pan diagnosta aż się dziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...