Skocz do zawartości

Dystans do felgi OEM


JobForACowboy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Kurde, starałem się poszukać przez szukajkę, ale straszne głupoty wychodzą. Jak był, to proszę podlinkować. 

Zakładał ktoś do GD dystanse pod felgę OEM? Jaka grubość żeby ładnie wypełniła nadkole? Nie wiem czy 20 mm nie będzie za dużo. 

Dzęki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem jakiś czas na dystansach 20mm, głównie zimą i zdecydowanie nie jest to za dużo, mieści się na standardowym zawieszeniu, nie dobiło mi chyba nigdy ale rzadko jeżdżę z kimś na kanapie.

 

Ciężko o dobrą fotkę, tutaj akurat porównianie zaraz po założeniu dystansów, sti felga która ma 7.5'' et53 (musztardowe) a oem wrx 7'' et55 (czarne) + 20mm dystans

 

Na wiosnę wrzuciłem felgi 17, 8'' et 35 i jest bajka, nawet raz przytarłem na łuku i hopce ale nie wiem czy to przez szerokość czy blacharz się nie popisał bo tylko jedną stroną, drugi raz mi się nie zdarzyło do tej pory 

IMG_20210328_173205.jpg

obraz_2022-05-16_203158132.png

 

 

Edytowane przez darecky
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wejdź w kalkulator ET i ci policzy, a najprościej po prostu weź metrowke i zmierz od rantu do błotnika z zapasem i będziesz wiedział dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było dodać że na seryjnych szpilkach dystans przelotowych można dać do 5mm.

Powyżej jest wymagana zmiana szpilek na dłuższe lub dystanse już w wbudowanymi szpilkami.

Edytowane przez Mayki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2022 o 12:05, Mayki napisał:

Dobrze by było dodać że na seryjnych szpilkach dystans przelotowych można dać do 5mm.

Powyżej jest wymagana zmiana szpilek na dłuższe lub dystanse już w wbudowanymi szpilkami.

 

A wiesz może jak to wygląda w przypadku nakręcanych dystansów właśnie z wbudowanymi szpilkami, ile musiałoby być minimum tego dystansu, aby przykręcić go i nie było potrzeby cięcia lub wymiany szpilek? 

Edytowane przez miklaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miklaj napisał:

A wiesz może jak to wygląda w przypadku nakręcanych dystansów właśnie z wbudowanymi szpilkami, ile musiałoby być minimum tego dystansu, aby przykręcić go i nie było potrzeby cięcia lub wymiany szpilek? 

Tego to ja nie wiem. Chyba sprawa indywidualna, znaczy się do dopasowania.

Niektóre felgi aluminiowe mają dość duże otwory na przylgni i nawet jak by dystans był na tyle cienki, że nakrętki po przykręceniu do piasty wystawały by to mają szansę schować się w tych wnękach.

Czy oto pytałeś?

 

For Sale Nc: 19x8.5 enkei rpf1 - MyG37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mayki napisał:

Tego to ja nie wiem. Chyba sprawa indywidualna, znaczy się do dopasowania.

Niektóre felgi aluminiowe mają dość duże otwory na przylgni i nawet jak by dystans był na tyle cienki, że nakrętki po przykręceniu do piasty wystawały by to mają szansę schować się w tych wnękach.

Czy oto pytałeś?

 

For Sale Nc: 19x8.5 enkei rpf1 - MyG37

 

Tak o to mi chodziło :) Aktualnie mam wsadzony dystans przelotowy właśnie 5mm, ale jest to troszkę mało... Myślałem o 20-25mm, jednak chciałem uniknąć wymiany lub cięcia oryginalnych szpilek, no i właśnie pojawił się problem odnośnie długości. Moje Enkei niestety nie posiadają właśnie takich otworów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, miklaj napisał:

 

Tak o to mi chodziło :) Aktualnie mam wsadzony dystans przelotowy właśnie 5mm, ale jest to troszkę mało... Myślałem o 20-25mm, jednak chciałem uniknąć wymiany lub cięcia oryginalnych szpilek, no i właśnie pojawił się problem odnośnie długości. Moje Enkei niestety nie posiadają właśnie takich otworów :(

 

Oryginalne szpilki chowają się w dystansie 20mm 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...