Skocz do zawartości

Uszkodzenie tylnej opony - wymiana na inny model w tym samym rozmiarze?


wojtech

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! uszkodziłem tylną oponę, niestety jest nie do naprawienia. Musiałem na miejscu u wulkanizatora kupić inną - wymieniłem na oponę w tym samym rozmiarze, tej samej marki ale niestety jest to inny model. Nie miałem wyjścia bo musiałem zdążyć na prom :).

 

Mam w związku z tym pytanie:

- Powinienem wymienić pozostałe 3?

- Wymienić jedną z tyłu

- Olać sprawę

 

Opony miały przejechane ok 5k/6k - Outback 2019 2.5

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile bieżnika zjadło już na tych trzech. Ale jeśli będziesz miał 1mm różnicy w zużyciu to nie widzę przeszkód żeby kupić nową po prostu. 
Ja tak zrobiłem na oponach co miały ok pół roku, więc 2-3 tyś, okazało się że było ok 0.2-0.3mm różnicy w głębokości bieżnika.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieżnik raczej ok, ale naczytałem się informacji że różne modele opon, nawet tej samej marki mają różne parametry i może to źle wpływać na napędy. Jak trzeba będzie to kupię 3 opony ale wiadomo że wolałbym uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę wydaje się, że dwie różne opony na jednej osi to raczej słaby pomysł. Ja bym kupił dwie takie same opony, najlepiej o podobnej głębokości bieżnika co na drugiej osi.
Dokladnie. Chodzi tylko o to by przod i tyl byly rowno zjedzone. A czy sa takie same przod/tym nie ma znaczenie.
Obwod kola ma sie zgadzac

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź jakie mamy przepisy  ( i tam gdzie się wybierasz/wybrałeś ) -  Auto  nie przejdzie przeglądu, za naszą granicą pewnie kara się takie coś mandatami a w razie kolizji możesz miec  problem z ubezpieczycielem jeżeli to zauważą. Zmień na 2 takie same na jednej osi

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkanizator nie zaproponował bo to była jedyna dostępna w okolicy. Sam powiedział ze trzeba będzie coś z tym zrobić. Dzięki za porady! Kupię drugą taką samą.

 

 

Edytowane przez wojtech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...