Skocz do zawartości

Nie odbijający pedał sprzęgła L IV


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Danko napisał:

Hej hej, ktoś miał taki problem, że sprzęgło zaczęło łapać po minimalnym ruchu i pracować w bardzo małym zakresie, a wracając dalej zawiesza się kompletnie lub powraca bardzo powoli? 

@subariola tak chyba miał. Walnięty był wysprzęglik. Spróbuj jeszcze odpowietrzyć układ. 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn uciekł, dolałem wczoraj i póki co nie ubyło. Ale przecież nie wyparował. No nic, jutro będzie wysprzęglik, w niedzielę jadę do magika mojego i zadziałamy przy piwku 
Uwazaj z tym piwkiem. Ja z kolega jeden przekaznik 9h zakladalismy przy piwku

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka


  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dracula napisał:

Uwazaj z tym piwkiem. Ja z kolega jeden przekaznik 9h zakladalismy przy piwku emoji1787.png

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

 

Cóż.. Raz pojawił się trunek kolorem przypominający herbatę.. Akurat okazało się, że podnośnik padł i i tak muszę zostawić auto:mrgreen:

Nie no, pewnie męnskie piwko 0 wleci, żeby wyjechać i cieszyć się furą :superhero:

 

Dzięki ludki! Przynajmniej wiem, że dobre diagnozy stawiamy na czuja, bo ja mechanik żaden, a teleporada nie zawsze działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim przypadku wyglądało tak że kiedy samochód chwilę stał pedał sprzęgła był bardzo miekki wręcz wpadał do końca z tym że się cofal pewnie dlatego że sprężyna mu pomagala. Po kilku wcisnieciach i po przejechaniu kilku kilometrów wróciło do normy. Nie było wycieku a poziom płynu był w normie. Zmieniłem  wysprzeglik wraz z pompką i problem ustal. Podejrzewam że problem był w pompce sprzęgła.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Danko napisał:

Płyn uciekł, dolałem wczoraj i póki co nie ubyło. Ale przecież nie wyparował. No nic, jutro będzie wysprzęglik, w niedzielę jadę do magika mojego i zadziałamy przy piwku 

niech jeden wsiądzie za kierownice i pompuje sprzęgłem a drugi zdejmie układ dolotowy i szuka gdzie się leje płyn.  W Suzuki ciekło w miejscu łączenia układu z wysprzęglikiem. Jezeli ubył płyn to może się okazac ze wysprzeglik jest ok a gdzieś jest nieszczelność. Nie kupowałbym na zapas  tylko najpierw znalazł przyczyne

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karas napisał:

niech jeden wsiądzie za kierownice i pompuje sprzęgłem a drugi zdejmie układ dolotowy i szuka gdzie się leje płyn.  W Suzuki ciekło w miejscu łączenia układu z wysprzęglikiem. Jezeli ubył płyn to może się okazac ze wysprzeglik jest ok a gdzieś jest nieszczelność. Nie kupowałbym na zapas  tylko najpierw znalazł przyczyne

Sprawdzimy na pewno, jak się nie przydadzą to się zwróci, a tak od razu się wszystko zrobi. Na poniedziałek muszę mieć samochód sprawny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znajdziesz wycieków to przelej cały układ nowym płynem zrób kilkadziesiąt kilkaset kilometrów i powtórz czynność. to też może rozwiązać problem

 

W tych układach panuje zasada jak działa to pod żadnym pozorem nie ruszać. a potem z układu wydostaje się bliżej nieokreślona ciesz.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 14.05.2022 o 07:42, subariola napisał:

Witam, w moim przypadku wyglądało tak że kiedy samochód chwilę stał pedał sprzęgła był bardzo miekki wręcz wpadał do końca z tym że się cofal pewnie dlatego że sprężyna mu pomagala. Po kilku wcisnieciach i po przejechaniu kilku kilometrów wróciło do normy. Nie było wycieku a poziom płynu był w normie. Zmieniłem  wysprzeglik wraz z pompką i problem ustal. Podejrzewam że problem był w pompce sprzęgła.

Cześć Panowie,

 

U mnie jest identycznie. Po kilku dniach pedał w podłodze. Czy to objaw walniętej pompy czy wysprzęglik. Nie chce wydawać kasy na część która może być dobra ;-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2022 o 10:27, MichaPL napisał:

Cześć Panowie,

 

U mnie jest identycznie. Po kilku dniach pedał w podłodze. Czy to objaw walniętej pompy czy wysprzęglik. Nie chce wydawać kasy na część która może być dobra ;-(

Wysprzeglik/pompę na pewno warto zdiagnozować. Natomiast często pękają łapy sprzęgła, tak też było u mnie 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...