Skocz do zawartości

#Wideo Stacja multimedialna z AliExpress - CarPlay, Android Auto


Jamal_013

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! To znowu JA!

 

WIDEO:

https://youtu.be/ZEZ8k3HFO_M

 

Kolejny raz z Forkiem, tym razem troszkę nowszym - MY15 2.0XT. A jak nowe autko, to i nowe radyjko musiało się w nim pojawić.

Fabrycznie montowane jest tragiczne (miałem to dziwactwo z wyświetlaczem i mapami na karcie SD).

60924671079__52E4AF92-427C-4A19-924F-4D513F58EE5E.jpg.966d6762bfa02e850f5f88a4cff2a610.jpg60924739945__D5D91A10-1CAB-490E-A422-E4EE41A92933.thumb.jpg.de2e4f922c875de90be9d4c8f6ceec07.jpg

Szybko je podmieniłem na pasującego w otwór chińczyka.

IMG_0677.thumb.jpg.d2c2f520de8c67d86c6f8114e6564a85.jpg

 

Ale jak tylko nadarzyła się okazja, to zaopatrzyłem się w porządnie dopasowaną stację multimedialną.

Po raz kolejny postawiłem na Idoing i się nie zawiodłem. Po krótkiej konsultacji, przesłaniu kilku zdjęć mojego aktualnego "zastawu", zamówiłem kompletną, wbudowaną stację multimedialną z systemem Android. 

IMG_0930.thumb.jpg.8cc5dda463d7febd5d3a7124ed8a3d39.jpg

 

I to była świetna decyzja, jednostka jest wykonana z naprawdę dobrej jakości plastików, wyświetlacz QLED i w pełni dostosowana wiązka w zestawie. Plug&Play. Nawet oryginalna kamerka cofania działa.

Chyba nie muszę wspominać o bezprzewodowym CarPlay i Android Auto?

Dźwięk? Gra zdecydowanie lepiej od fabrycznego.

 

Poniżej mój film na którym prezentuję urządzenie.

 

WIDEO:

https://youtu.be/ZEZ8k3HFO_M

 

 

IMG_0924.jpg

IMG_0923.jpg

Edytowane przez Jamal_013
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, _akir_ napisał:

masz sprawdzonego sprzedawce ?

szukam stacji ale do innego auta, a jakoś nie mam chęci utopić kasy u chinczyków ;)

Być może coś się zmieniło w temacie ale moje doświadczenia z takimi chińczykami nie są zbyt pozytywne. 

1. Musisz dać radyjku internet, usb z kartą sim daje radę ale to kolejna karta z opłatami.

2. Udostępnianie neta z telefonu kotłuje baterię tak że ładowarka nie da rady naładować.

3. Radio odbiera średnio, rds nie ogarnia i gubi 'fale'.

4. Podczas włączonej nawigacji i dotykania mapy na ekranie, żeby coś podejrzeć/przybliżyć, dotyk potrafi 'przebić' widok mapy i zmienić stację radiową, bo to główny ekran.

    Trochę się zdziwiłem jak zacząłem słuchać radia maryja:facepalm:

5. Yanosik'a nie słychać w głośnikach auta, ale to już bardziej kłopot pojawiający się w zależności od wersji yanosika.

6. Start androida trwa co najmniej 30 sekund nawet do 1 minuty, co wyklucza szybki wyjazd z użyciem kamery cofania.

Podszedłem do tematu w sposób, "im masz mniej, tym masz więcej" mam zwykłe radia Pionieer dotykowe z kamerami cofania, reszta w telefonie.

Polecam kupić Pioniera z możliwością wrzucenia ekranu tel na ekran radia, nie pamiętam jak te systemy się nazywają, ale wiesz o co chodzi.:faja:

 

Ps. Mam też jedno radio Blaupunkt z navi na widows CE, stert systemu też trochę trwa więc z kamery cofania czasami nie mogę skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koziolek napisał:

Być może coś się zmieniło w temacie ale moje doświadczenia z takimi chińczykami nie są zbyt pozytywne. 

1. Musisz dać radyjku internet, usb z kartą sim daje radę ale to kolejna karta z opłatami.

2. Udostępnianie neta z telefonu kotłuje baterię tak że ładowarka nie da rady naładować.

3. Radio odbiera średnio, rds nie ogarnia i gubi 'fale'.

4. Podczas włączonej nawigacji i dotykania mapy na ekranie, żeby coś podejrzeć/przybliżyć, dotyk potrafi 'przebić' widok mapy i zmienić stację radiową, bo to główny ekran.

    Trochę się zdziwiłem jak zacząłem słuchać radia maryja:facepalm:

5. Yanosik'a nie słychać w głośnikach auta, ale to już bardziej kłopot pojawiający się w zależności od wersji yanosika.

6. Start androida trwa co najmniej 30 sekund nawet do 1 minuty, co wyklucza szybki wyjazd z użyciem kamery cofania.

Podszedłem do tematu w sposób, "im masz mniej, tym masz więcej" mam zwykłe radia Pionieer dotykowe z kamerami cofania, reszta w telefonie.

Polecam kupić Pioniera z możliwością wrzucenia ekranu tel na ekran radia, nie pamiętam jak te systemy się nazywają, ale wiesz o co chodzi.:faja:

 

Ps. Mam też jedno radio Blaupunkt z navi na widows CE, stert systemu też trochę trwa więc z kamery cofania czasami nie mogę skorzystać.

1. mam karte za ktora nie płace wiec internet nie jest problemem

2. jak wyzej

3. wiecej slucham muzyki z telefonu niz radia 

4. mam juz w jeepie dotykowe i jakos nie ma tragedii - ale jest za małe i ma za mało ramu

5. do ogarnięcia

6. akurat z tym nie mam problemu - lusterko zintegrowane z kamera cofania i kamera z przodu wiec odpala sie od razu po przekreceniu kluczyka ;) 

 

chodzi mi o radio gdzie bede miec jakies 8gb ramu, ewentualnie kupie ipada mini i na tym bede odpalac navi i wikiloca + netflixy i itp ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego jakiegos tam doswiadczenia w użytkowaniu stacji multimedialnych  wtrące swoje 3 grosze:

oem  lub jakies markowe radio ( kenwood, sony pionner itp itd) z funkcją car play i/lub android auto i po temacie. Włacza się szybko, wszystko smiga z telefonu itp itd. Każdy  po jakims czasie wywalal chinola z auta na rzecz powrotu do albo fabrycznego radia albo stacji z CA lub/i AA

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Karas napisał:

Z mojego jakiegos tam doswiadczenia w użytkowaniu stacji multimedialnych  wtrące swoje 3 grosze:

oem  lub jakies markowe radio ( kenwood, sony pionner itp itd) z funkcją car play i/lub android auto i po temacie. Włacza się szybko, wszystko smiga z telefonu itp itd. Każdy  po jakims czasie wywalal chinola z auta na rzecz powrotu do albo fabrycznego radia albo stacji z CA lub/i AA

wszystko fajnie pieknie ale nie chce uzywac telefonu do stremowania aplikacji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z przedmówcą... Miałem Kenia z serii W. Przy rozbudowie CA zdecydowałem się przejść na 2Din GMS - funkcji mnóstwo, ale okazało się, że na dłuższą metę po prostu tego nie wykorzystywałem. Brzmienie - rewelacji nie ma. Jeszcze ŻADNE radio oparte na systemie Android (nie mówię o wsparciu dla systemu) nie zachwyciło mnie jakością dźwięku. Ew. nie kaleczyło uszu. Po długim czasie użytkowania Evo+ od GMS (a miało chociażby DSP i stoi półkę wyżej niż w PEŁNI chińskie wynalazki) przesiadłem się z powrotem na Kenia. Tym razem z serii DNX. I to dopiero wyciągnęło ze wzmaka bardzo dużo, czego GMS w połączeniu z Morelami i Audio System w bagażniku nie potrafił zrobić.

Edit: I zapomniałem, że mimo wszystko odczyt CD/DVD jest dla mnie ważny. Chociaż w dzisiejszych czasach coraz więcej fanów kompresowanego audio.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lukikosa napisał:

A jak z widokiem na ekran w dzień przy słońcu widać coś ?. Bo ja mam słabe doświadczenie z tym wyświetlaczem.

Ta stacja jest wyposażona w wyświetlacz QLED, jest troszkę mniejszej rozdzielczości (1280x720) ale za to zarówno kontrast jak i jasność są nieporównywalnie lepsze od LCD. Nawet przy największym słońcu nie ma problemu z widocznością. Mam porównanie, bo montowałem radio od Idoing (zupełnie inne parametry) kilka lat temu w moim poprzednim Foresterze (2009).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koziolek napisał:

Być może coś się zmieniło w temacie ale moje doświadczenia z takimi chińczykami nie są zbyt pozytywne. 

1. Musisz dać radyjku internet, usb z kartą sim daje radę ale to kolejna karta z opłatami.

2. Udostępnianie neta z telefonu kotłuje baterię tak że ładowarka nie da rady naładować.

3. Radio odbiera średnio, rds nie ogarnia i gubi 'fale'.

4. Podczas włączonej nawigacji i dotykania mapy na ekranie, żeby coś podejrzeć/przybliżyć, dotyk potrafi 'przebić' widok mapy i zmienić stację radiową, bo to główny ekran.

    Trochę się zdziwiłem jak zacząłem słuchać radia maryja:facepalm:

5. Yanosik'a nie słychać w głośnikach auta, ale to już bardziej kłopot pojawiający się w zależności od wersji yanosika.

6. Start androida trwa co najmniej 30 sekund nawet do 1 minuty, co wyklucza szybki wyjazd z użyciem kamery cofania.

Podszedłem do tematu w sposób, "im masz mniej, tym masz więcej" mam zwykłe radia Pionieer dotykowe z kamerami cofania, reszta w telefonie.

Polecam kupić Pioniera z możliwością wrzucenia ekranu tel na ekran radia, nie pamiętam jak te systemy się nazywają, ale wiesz o co chodzi.:faja:

 

Ps. Mam też jedno radio Blaupunkt z navi na widows CE, stert systemu też trochę trwa więc z kamery cofania czasami nie mogę skorzystać.

Wszystko się zmieniło. Technologia poszła mocno „na przód”. Mam porównanie, bo kilka lat temu montowałem ich radio do poprzedniego Forestera (2008). Niebo a ziemia, wyświetlacz choć o gorszej rozdzielczości, to QLED a co za tym idzie dużo jaśniejsze i o wiele lepszy kontrast. Bardzo dopracowane oprogramowanie. Mega szybki procesor co przekłada się na szybkość działania urządzenia. A historie typu „radio odpala się 30s” można włożyć między bajki. No chyba, że kupujemy coś za 200zł, o marnych parametrach i przedpotopowym procesorem. Ale to już wina kupującego i niedostosowania oczekiwań do ceny.
Radio jest gotowe do użytku w 1-2 sekundy. Czasem gdy autko dłużej postoi, to się stacja całkowicie wyłącza (żeby nie drenować akumulatora) i jej włączenie rzeczywiście trwa ok. 5-7 sekund. To tyle. Czasy się zmieniają, ale z technologią jest jak ze wszystkim innym. Jak nie postawisz na dobre podzespoły, to później utrwalasz błędne informacje.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jamal_013 napisał:

Wszystko się zmieniło. Technologia poszła mocno „na przód”. Mam porównanie, bo kilka lat temu montowałem ich radio do poprzedniego Forestera (2008). Niebo a ziemia, wyświetlacz choć o gorszej rozdzielczości, to QLED a co za tym idzie dużo jaśniejsze i o wiele lepszy kontrast. Bardzo dopracowane oprogramowanie. Mega szybki procesor co przekłada się na szybkość działania urządzenia. A historie typu „radio odpala się 30s” można włożyć między bajki. No chyba, że kupujemy coś za 200zł, o marnych parametrach i przedpotopowym procesorem. Ale to już wina kupującego i niedostosowania oczekiwań do ceny.
Radio jest gotowe do użytku w 1-2 sekundy. Czasem gdy autko dłużej postoi, to się stacja całkowicie wyłącza (żeby nie drenować akumulatora) i jej włączenie rzeczywiście trwa ok. 5-7 sekund. To tyle. Czasy się zmieniają, ale z technologią jest jak ze wszystkim innym. Jak nie postawisz na dobre podzespoły, to później utrwalasz błędne informacje.

rzuc linkiem na priv do tej aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jamal_013 napisał:

Ta stacja jest wyposażona w wyświetlacz QLED, jest troszkę mniejszej rozdzielczości (1280x720) ale za to zarówno kontrast jak i jasność są nieporównywalnie lepsze od LCD. Nawet przy największym słońcu nie ma problemu z widocznością. Mam porównanie, bo montowałem radio od Idoing (zupełnie inne parametry) kilka lat temu w moim poprzednim Foresterze (2009).

Miałem coś podobnego na androidzie ale wywaliłem. U mnie w słońcu była tragedia. Udało mi się kupić takie radio  z oryginał subaru wrx 2020. Poniżej zdjęcie 

6BFAD5A0-46A5-4D7B-96B3-4624F5B5C201.jpeg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukikosa napisał:

Miałem coś podobnego na androidzie ale wywaliłem. U mnie w słońcu była tragedia. Udało mi się kupić takie radio  z oryginał subaru wrx 2020. Poniżej zdjęcie 

6BFAD5A0-46A5-4D7B-96B3-4624F5B5C201.jpeg

wzmacniacz HK tez musiales zmienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _akir_ napisał:

całościowy koszt ? :) 

jeśli ktoś będzie zakładał sam to zmieści się w 3,5-4tys. Pytanie w jakiej cenie zakupi radio i wzmacniacz. Radio może być z przyciskiem phone lub map. Czyli z nawigacją lub bez. z Przyciskiem phone jest tańsze.
nawet mam taki gotowy zestaw do sprzedania do forka :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...