Jump to content

[elektryka] Wiązka Subaru SF

Paweł Wojtkiewicz
 Share

Recommended Posts

Siemanko, rozbieram na części pierwsze Forestera Sturbo, mam małe pytanie do obeznanych w temacie, mianowicie są dwa miejsca gdzie przechodzą przewody od silnika (czujniki i inne tego typu sprawy), jedno mam ogarnięte, rozebrane i przygotowane do wyjęcia, to od strony kierowcy co idzie przez błotnik do komory i tych dwóch wtyk. Moje pytanie dotyczy drugiego przejścia, jak narazie zdołałem ustalić, idzie tamtędy wiązka od sondy, i pod przepływki,  czy jest tam coś jeszcze niezbędnego do pracy silnika? Jakieś czujniki czy inne ustrojstwa?

Sonda, czujnik położenia neutralnego biegu, przepływka, solenoid EBC, MAP sensor...

oki oki, dzięki, ale po co mi czujnik położenia neutralnego biegu?
Np by tempomat dzialal

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

6 minut temu, Paweł Wojtkiewicz napisał:

Tempomat raczej nie będzie działał z przeppustnicą na linkę :P

Będzie, ale musisz mieć sterownik do tego, gruszkę i zawór. Na przepustnicy masz drugie mocowanie właśnie na linkę od tempomatu.

• Like 1

Będzie, ale musisz mieć sterownik do tego, gruszkę i zawór. Na przepustnicy masz drugie mocowanie właśnie na linkę od tempomatu.
Od wlasnie i do tego tez potrzebny czujnik w skrzyni

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Czujnik jest potrzebny sterownikowi silnika, głównie chodzi o schodzenie z obrotów, na biegu jest łagodniejsze, na luzie wtryski są natychmiast zamykane, stąd często przy awarii czujnika auto szarpie przy odpuszczaniu gazu.