Skocz do zawartości

[elektryka] Wiązka Subaru SF


Paweł Wojtkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, rozbieram na części pierwsze Forestera Sturbo, mam małe pytanie do obeznanych w temacie, mianowicie są dwa miejsca gdzie przechodzą przewody od silnika (czujniki i inne tego typu sprawy), jedno mam ogarnięte, rozebrane i przygotowane do wyjęcia, to od strony kierowcy co idzie przez błotnik do komory i tych dwóch wtyk. Moje pytanie dotyczy drugiego przejścia, jak narazie zdołałem ustalić, idzie tamtędy wiązka od sondy, i pod przepływki,  czy jest tam coś jeszcze niezbędnego do pracy silnika? Jakieś czujniki czy inne ustrojstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paweł Wojtkiewicz napisał:

Tempomat raczej nie będzie działał z przeppustnicą na linkę :P

Będzie, ale musisz mieć sterownik do tego, gruszkę i zawór. Na przepustnicy masz drugie mocowanie właśnie na linkę od tempomatu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie, ale musisz mieć sterownik do tego, gruszkę i zawór. Na przepustnicy masz drugie mocowanie właśnie na linkę od tempomatu.
Od wlasnie i do tego tez potrzebny czujnik w skrzyni

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest potrzebny sterownikowi silnika, głównie chodzi o schodzenie z obrotów, na biegu jest łagodniejsze, na luzie wtryski są natychmiast zamykane, stąd często przy awarii czujnika auto szarpie przy odpuszczaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...