Jump to content

awaria w czasie jazdy: wystrzał pod podłogą jak guma lub jak tłumik.

Zdzislaw
 Share

Recommended Posts

awaria w czasie jazdy: wystrzał pod podłogą jak guma lub jak tłumik. Po zatrzymaniu i ogólnych oględzinach

(brak jakichkolwiek oznaków) spadek mocy i przy przekraczaniu 50 km/h auto zaczyna sadzić kangurki..  

Żadnych sygnałów na kontrolkach.

Do ASO 200 km. Co robić ? Czego nie robić ?  Jak wrócić do domu ?

4 godziny temu, Zdzislaw napisał:

awaria w czasie jazdy: wystrzał pod podłogą jak guma lub jak tłumik. Po zatrzymaniu i ogólnych oględzinach

(brak jakichkolwiek oznaków) spadek mocy i przy przekraczaniu 50 km/h auto zaczyna sadzić kangurki..  

Żadnych sygnałów na kontrolkach.

Do ASO 200 km. Co robić ? Czego nie robić ?  Jak wrócić do domu ?

I jak tu nie wymagać żeby w internecie nie było "motoryzacyjnych wróżbitów"

Według mnie coś mogło stać się ze skrzynią lub samym przeniesieniem napędu na koła, ogólnie może to być cokolwiek, zaczynając od zapłonu w silniku, pytanie jakim bo nawet nie podałeś modelu auta, przez skrzynie, na półosiach kończąc. Laweta i do mechanika, dla bardziej odważnych powrót na kołach

• Like 1

a co bagnety mówią? płyny ustrojowe w pierszej kolejności bym posprawdzał, czy tam coś w ogóle jeszcze w środku jest. Oleje, ATF(?).  jaki rocznik fury?

jedyne co miałem z cyklu "strzały z nikąd", to jak korka od miski olejowej mi fachura dobrze nie dokręcił. korek spustowy dostał wibracji, na gwincie było ślisko i BUUM!!! Dzwięk jak na westernie i odgłos rykoszetu. Oczywiście olej spłynął momentalnie i  kontolka się zapaliła-"czajniczek" ;P. Ty pewnie nie masz problemu ,bo żadna kontrolka się nie świeci. kangurek od półosi? No to musiały by się zrobić z półosiek mimośrody. Wibracje mocne tak, ale "kangurek"? nie wiem... ciężko oszacować.

Może nagraj film na parkingu i wrzuć tu, to wtedy zawsze szybciej oszacować, coś "wyniuchać" z niuansów.

Ogólnie wyciągając szklaną kulę widzę, że to skrzynia daje skok. (a nie leje się tobie czasem na uszczelniaczach skrzyni? Moze masz braki i nie ma skrzynia odpowiedniego cisnienia. to trochę, jak masz rurkę i napój  w kubku. jak jest odpowiedni poziom, to sie pije normalnie, a jak z dna, to dzwięki, zasysa człowiek powietrze itd). Ja stawiam na skrzynię. Wał(?) moze krzyżak lekko "chrupnął", wał się lekko przestawił i przy wirowaniu i wyższych prędkościach po prostu bije, jakby cegłę do pralki wrzucić-ale to ciężko tak oceniać. no bo jakby skrzynia, to jakis "check" by wyskoczył wg mnie...

Edited by Qubu666-Baja

Tu Zdzisław. Dziękuję za zainteresowanie;

Podwozie suche, płyny - przed innymi olej - bez zmian. Żadnego chrupania ani wibracji, Ale wyraźny brak mocy i niechęc do wejścia na obroty i przyspieszania.

Jutro będę u mechanika, bo sam nie potrafię zweryfikować doładowania. Na wolnych obrotach też troszkę inny dzwięk: jakby wolniej, jakby chciał "kłapać" jak stary diesel.

Podzielę sie wynikami diagnozy.  Może, mimo braku sygnalizacji na kontrolkach, komputer coś wykaże...

Acha - rok budowy 2010 i przez 160 kkm bezawaryjny ! Diesel, 2,0 litra. Turbo. Manual.

Pozdrawiam !

Edited by Zdzislaw
autopoprawka

8 godzin temu, Zdzislaw napisał:

Acha - rok budowy 2010 i przez 160 kkm bezawaryjny ! Diesel

wyraźny brak mocy i niechęc do wejścia na obroty

Na wolnych obrotach też troszkę inny dzwięk: jakby wolniej, jakby chciał "kłapać" jak stary diesel.

Hmm, to raczej nie skrzynia:mrgreen: Właścicielowi współczuję, od razu odradzam swapy, niech szuka na forum, bo ktoś nowe podpory wału dorabiał...

42 minuty temu, st981777 napisał:

Hmm, to raczej nie skrzynia:mrgreen: Właścicielowi współczuję, od razu odradzam swapy, niech szuka na forum, bo ktoś nowe podpory wału dorabiał...

jeśli tyle przejechał bez remontu, to po remoncie zrobi drugie tyle :v