Skocz do zawartości

awaria w czasie jazdy: wystrzał pod podłogą jak guma lub jak tłumik.


Zdzislaw

Rekomendowane odpowiedzi

awaria w czasie jazdy: wystrzał pod podłogą jak guma lub jak tłumik. Po zatrzymaniu i ogólnych oględzinach

(brak jakichkolwiek oznaków) spadek mocy i przy przekraczaniu 50 km/h auto zaczyna sadzić kangurki..  

Żadnych sygnałów na kontrolkach.

Do ASO 200 km. Co robić ? Czego nie robić ?  Jak wrócić do domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zdzislaw napisał:

awaria w czasie jazdy: wystrzał pod podłogą jak guma lub jak tłumik. Po zatrzymaniu i ogólnych oględzinach

(brak jakichkolwiek oznaków) spadek mocy i przy przekraczaniu 50 km/h auto zaczyna sadzić kangurki..  

Żadnych sygnałów na kontrolkach.

Do ASO 200 km. Co robić ? Czego nie robić ?  Jak wrócić do domu ?

 

I jak tu nie wymagać żeby w internecie nie było "motoryzacyjnych wróżbitów"

 

Według mnie coś mogło stać się ze skrzynią lub samym przeniesieniem napędu na koła, ogólnie może to być cokolwiek, zaczynając od zapłonu w silniku, pytanie jakim bo nawet nie podałeś modelu auta, przez skrzynie, na półosiach kończąc. Laweta i do mechanika, dla bardziej odważnych powrót na kołach

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bagnety mówią? płyny ustrojowe w pierszej kolejności bym posprawdzał, czy tam coś w ogóle jeszcze w środku jest. Oleje, ATF(?).  jaki rocznik fury?

jedyne co miałem z cyklu "strzały z nikąd", to jak korka od miski olejowej mi fachura dobrze nie dokręcił. korek spustowy dostał wibracji, na gwincie było ślisko i BUUM!!! Dzwięk jak na westernie i odgłos rykoszetu. Oczywiście olej spłynął momentalnie i  kontolka się zapaliła-"czajniczek" ;P. Ty pewnie nie masz problemu ,bo żadna kontrolka się nie świeci. kangurek od półosi? No to musiały by się zrobić z półosiek mimośrody. Wibracje mocne tak, ale "kangurek"? nie wiem... ciężko oszacować.

Może nagraj film na parkingu i wrzuć tu, to wtedy zawsze szybciej oszacować, coś "wyniuchać" z niuansów.

Ogólnie wyciągając szklaną kulę widzę, że to skrzynia daje skok. (a nie leje się tobie czasem na uszczelniaczach skrzyni? Moze masz braki i nie ma skrzynia odpowiedniego cisnienia. to trochę, jak masz rurkę i napój  w kubku. jak jest odpowiedni poziom, to sie pije normalnie, a jak z dna, to dzwięki, zasysa człowiek powietrze itd). Ja stawiam na skrzynię. Wał(?) moze krzyżak lekko "chrupnął", wał się lekko przestawił i przy wirowaniu i wyższych prędkościach po prostu bije, jakby cegłę do pralki wrzucić-ale to ciężko tak oceniać. no bo jakby skrzynia, to jakis "check" by wyskoczył wg mnie...

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Zdzisław. Dziękuję za zainteresowanie;

Podwozie suche, płyny - przed innymi olej - bez zmian. Żadnego chrupania ani wibracji, Ale wyraźny brak mocy i niechęc do wejścia na obroty i przyspieszania.

Jutro będę u mechanika, bo sam nie potrafię zweryfikować doładowania. Na wolnych obrotach też troszkę inny dzwięk: jakby wolniej, jakby chciał "kłapać" jak stary diesel.

Podzielę sie wynikami diagnozy.  Może, mimo braku sygnalizacji na kontrolkach, komputer coś wykaże...

Acha - rok budowy 2010 i przez 160 kkm bezawaryjny ! Diesel, 2,0 litra. Turbo. Manual.

Pozdrawiam !

Edytowane przez Zdzislaw
autopoprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zdzislaw napisał:

Acha - rok budowy 2010 i przez 160 kkm bezawaryjny ! Diesel

 

8 godzin temu, Zdzislaw napisał:

wyraźny brak mocy i niechęc do wejścia na obroty

 

8 godzin temu, Zdzislaw napisał:

Na wolnych obrotach też troszkę inny dzwięk: jakby wolniej, jakby chciał "kłapać" jak stary diesel.

 

Hmm, to raczej nie skrzynia:mrgreen: Właścicielowi współczuję, od razu odradzam swapy, niech szuka na forum, bo ktoś nowe podpory wału dorabiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, st981777 napisał:

 

 

 

Hmm, to raczej nie skrzynia:mrgreen: Właścicielowi współczuję, od razu odradzam swapy, niech szuka na forum, bo ktoś nowe podpory wału dorabiał...

 

jeśli tyle przejechał bez remontu, to po remoncie zrobi drugie tyle :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...