Skocz do zawartości

Ogólne - szybkie pytania - Wujek albo Ciocia dobra rada!


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

bez zagłębiania to pole przekroju x wytrzymałość obliczeniowa stali (w tym przypadku zapewne 235MPa - stal S235 / St3Sx - jeśli wyższy gatunek to więcej). Temat smukłości i wyboczenia w tej długości rurce można pominąć  zmniejszyłyby wynik minimalnie.

Ważne też czy to profil gorącowalcowany czy zimnogięty - zimnogięte mają mniejsze pole przekroju ale w tym profilu różnica będzie minimalna.

Tak czy tak jedna noga weźmie ok 160kg. Teraz pytanie czy 600kg waży blat czy blat + obciążenia? I jaki wymiar ma miec blat bo jeśli stół będzie długi to wejdzie ci zginanie i już nogi zaczną sie rozjeżdżać, wtedy wejdzie zginanie i wszystko klapnie o podłogę. Ja spiąłbym nogi poprzeczką  a porzeczki połączył ściągiem a jeśłi stół długi to dał 6 nóg. Daj wymiary blatu.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nogi przeniosą obciążenia a blat nie jest na tyle duży żeby jego ugięcie powodowało rozjeżdżanie nóg. Jednak bałbym się czynników dynamicznych. Czy podczas naparzania młotkiem albo innego szarpania z ciężkim przedmiotem na stole. Bo to wywołać może niestabilność. O ile dobrze pamiętam to robisz stół spawalniczy więc nogi pewnie będziesz spawać do blatu. Dołem spiąłbym je przewiązkami jak na szkicu niżej (ew jedną poprzeczkę możesz sobie trochę przesunąć jak Ci przeszkadza).

U siebie zrobiłem w ten sposób blat 70x220 na 4 nogach spiętych w ten właśnie sposób. Wszystko na profilu 40x40x3. Blat drewniany 5cm więc lżejszy ale obciążenia na nim czasem po 200kg w sumie leży. Sztywny bardzo.

 

 

image.thumb.png.2757f1dd9ae34efbcedd0364c82d8a79.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę spawać blatu i bocznych boków do ramy z nogami, ma to być w miarę możliwości mobilna konstrukcja do szybkiego demontażu i transportu w inne miejsce. Blat będzie przykręcany 12 śrubami , a nogi będą mieć na  wysokości 20 cm od dołu poprzeczki łączące je miedzy sobą tworząc półkę na spawarkę i graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.04.2023 o 11:01, thomson0073 napisał(a):

Siatka polipropylenowa przeciw kretom - stosował ktoś? Warto?

Stosowałem. Ale musisz pamiętać żeby jakoś sensownie obrzeża zamknąć bo tak bedzie ci rył nad siatką. No i na tyle glęboko by przy sadzeniu roślin jej nie przekopać.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Arq napisał(a):

Stosowałem. Ale musisz pamiętać żeby jakoś sensownie obrzeża zamknąć bo tak bedzie ci rył nad siatką. No i na tyle glęboko by przy sadzeniu roślin jej nie przekopać.

Dzięki! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jedzie z nami diagnosta?

Zanabyłem ja pojazda z Usa, już jakiś czas jeździ, ale ostatnio skleiłem, że w dowodzie wpisano mi max dmc przyczepki 680 kg :O

Ja rozumiem że jak brak danych w tabelkach (bo model jest nieeuropejski) to się jakieś rachunki robi i dla pewności jeszcze  minus parę kg wpisuje. Ale to już tak na amen, że będę max mógł taczkę ogrodową ciągnąć? Czy można to jakoś oprotestować żeby te klasyczne 750 kg. uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Aga napisał(a):

Elo, jak się dostać z lotniska w Balicach do centrum Krakowa?

Ciapągiem? 

Np. Neobus kropka peel - jeździ erport-rejlłej stejszą

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fala napisał(a):

Np. Neobus kropka peel - jeździ erport-rejlłej stejszą

Sęks, sprawdziłam rozkład jazdy i nic nie pasuje ;)

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Luku napisał(a):

https://jakdojade.pl/KRAKOW

 

pamietam, że kiedyś jechałem autobusem, ale nie pamietam numeru :D tak.. raz w życiu lądowałem w Krakowie

Dzięki ;)

 

Mnie się kilka razy zdarzyło tam startować i lądować, ale taksówką jechałam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Aga napisał(a):

Dzięki ;)

 

Mnie się kilka razy zdarzyło tam startować i lądować, ale taksówką jechałam :mrgreen:

 

właśnie ja się wyleczyłem z jazdy MPK po kilku ważnych rzeczach na które się spóźniłem dzięki temu że stałem godzinę na przystanku, od tego czasu samochód / taksówka / Panek :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luku napisał(a):

 

właśnie ja się wyleczyłem z jazdy MPK po kilku ważnych rzeczach na które się spóźniłem dzięki temu że stałem godzinę na przystanku, od tego czasu samochód / taksówka / Panek :D

 

Ja w ostateczności zadzwonię po brata :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Aga napisał(a):

Elo, jak się dostać z lotniska w Balicach do centrum Krakowa?

 

Przechodzi się taką krytą kładką na dworzec Kraków Lotnisko i dość często jeżdżą miejskie kolejki prosto na dworzec główny.

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...