Skocz do zawartości

Ogólne - szybkie pytania - Wujek albo Ciocia dobra rada!


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, BartD napisał(a):

A po co ci TV?

 

Wyrzucić, bezwzględnie i koniecznie zapisać datę, żeby chwalić się w towarzystwie od kiedy się go nie ma ;) :facepalm:

A później Netfliksa i inne płatne streamingi na komórce i od święta na 14" laptopie.

Później będzie można pogadać o jakimś smoku, czy innej ekranizacji gry, w biurze z kolegami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Adi napisał(a):

 

Wyrzucić, bezwzględnie i koniecznie zapisać datę, żeby chwalić się w towarzystwie od kiedy się go nie ma ;) :facepalm:

A później Netfliksa i inne płatne streamingi na komórce i od święta na 14" laptopie.

Później będzie można pogadać o jakimś smoku, czy innej ekranizacji gry, w biurze z kolegami ;) 


Nikt nie mowi o wywalaniu odbiornika TV tylko o dekoderze. To mialo sens 20 lat temu jak bajki były tylko tam. Dzis wystarczy AppleTv plus instalujesz co chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi napisał(a):

 

Wyrzucić, bezwzględnie i koniecznie zapisać datę, żeby chwalić się w towarzystwie od kiedy się go nie ma ;) :facepalm:

A później Netfliksa i inne płatne streamingi na komórce i od święta na 14" laptopie.

Później będzie można pogadać o jakimś smoku, czy innej ekranizacji gry, w biurze z kolegami ;) 

Dlaczego na komórce albo na laptopie? Bardzo fajnie się ogląda obraz z rzutnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Dlaczego na komórce albo na laptopie?

 

Właśnie nie wiem dlaczego, ale obserwuję, że jest to powszechne. Na pewno o rzędy wielkości bardziej, niż wspomniany przez Ciebie, znacznie doskonalszy rzutnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie, chciałem sobie przyciemnić szybki w moim Legasiu. Boczne przyciemniłem, z tyłem jeszcze czekam- bo szybka duża a nie ma mi obecnie kto pomóc. Moje pytanie brzmi następująco, bo już mnie to irytuje co dzieje się z folia ledwo po kilku dniach. Jak sobie poradzić z górnymi narożnikami w bocznych szybach?  W sensie, chodzi o ten "róg" szyby który dochodzi do słupka.. Folia się odwija od szyby za sprawą uszczelki :'( Za słaba/cienka folia, albo może zawinił płyn którego użyłem? Może źle podciąłem, zostawiając za dużo materiału?? Ktoś poradzi? Zdjęć już nie wstawię, bo przed chwilą się pozbyłem tej folii dlatego że u mnie albo coś wygląda dobrze albo niech wcale nie wygląda :-P

 

Już jakieś doświadczenia mam z tym, bo przyciemniałem swoje poprzednie 2 auta i efekt był bardzo zadowalający, jednak były to auta 3 drzwiowe... 

Edytowane przez gruszon18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 06:52, Danko napisał(a):
W dniu 20.02.2023 o 13:27, Blixten napisał(a):

Hej,

Co polecacie do czyszczenia i pielęgnacji jasnej i perforowanej skóry ? 

Wiem, że @Oczkoo15był zadowolony z zestawów do skóry z Daniela Washingtona.. Być może były kupione ode mnie :ph34r::biglol:

Taaak! Zdecydowanie polecam, efekty niczego sobie ;)

 

 

20200915_192405.jpg.c43a9339669c2de222b83e6b2961f420.jpg

20200915_192733.jpg.55e48586eb2feb0ba98835487131dbac.jpg

  • Super! 2
  • Trzymaj się 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie takie pytanie na poniedziałeczek poniedziałunio.

Czy znacie z autopsji jakąś firmę, która może zrobić drewniany blat do biurka o wymiarach powiedzmy 500x90 cm?

Moje wymagania są takie, żeby to była deska z prawdziwego drewna, a nie żadna drewnopodobna płyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kytutr napisał(a):

Szybkie takie pytanie na poniedziałeczek poniedziałunio.

Czy znacie z autopsji jakąś firmę, która może zrobić drewniany blat do biurka o wymiarach powiedzmy 500x90 cm?

Moje wymagania są takie, żeby to była deska z prawdziwego drewna, a nie żadna drewnopodobna płyta. 

 

5m biurka?

Nie wiem, czy takie długie deski znajdziesz

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski do 6m kupisz w każdym dobrym składzie drewna, daj to jakiemuś stolarzowi i Ci z tego sklei blat. Chyba że potrzebujesz cały blat w jednym kawałku, to może być problem i tanio nie będzie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kytutr napisał(a):

Szybkie takie pytanie na poniedziałeczek poniedziałunio.

Czy znacie z autopsji jakąś firmę, która może zrobić drewniany blat do biurka o wymiarach powiedzmy 500x90 cm?

Moje wymagania są takie, żeby to była deska z prawdziwego drewna, a nie żadna drewnopodobna płyta. 

 

Wbrew pozorom 5m blat to nie jest jakis wielki problem. Sporo firm cos takiego jest w stanie zrobic, klejony blat na mikrowczepy, nawet 5m.

 

Problem jest w czyms innym:

- to powinno byc dosyc grube albo wzmacniane, coby sie nie uginalo itd.

- transport.

 

Zamawialem sobie blat do kuchni 4m+ po calej dlugosci z jednego kawalka (oczywiscie klejony) coby nie miec zadnych laczen, i o ile nie byl problem w samym "zrobieniu" to manewrowanie tym  i przetransportowanie tego bylo juz ciekawe a jeszcze musielismy to wyciac w "L" :)

 

Ogolnie da sie ale znajdz cos BARDZO lokalnego, chyba ze masz jak to przewiezc

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piwozniak napisał(a):

 

Wbrew pozorom 5m blat to nie jest jakis wielki problem. Sporo firm cos takiego jest w stanie zrobic, klejony blat na mikrowczepy, nawet 5m.

 

Problem jest w czyms innym:

- to powinno byc dosyc grube albo wzmacniane, coby sie nie uginalo itd.

- transport.

 

Zamawialem sobie blat do kuchni 4m+ po calej dlugosci z jednego kawalka (oczywiscie klejony) coby nie miec zadnych laczen, i o ile nie byl problem w samym "zrobieniu" to manewrowanie tym  i przetransportowanie tego bylo juz ciekawe a jeszcze musielismy to wyciac w "L" :)

 

Ogolnie da sie ale znajdz cos BARDZO lokalnego, chyba ze masz jak to przewiezc

 

 

 

5 m długości rzeczywiście nie jest istotną przeszkodą za to 90 cm szerokości tak. No chyba, że blat może być klejony z węższych desek.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kytutr napisał(a):

Szybkie takie pytanie na poniedziałeczek poniedziałunio.

Czy znacie z autopsji jakąś firmę, która może zrobić drewniany blat do biurka o wymiarach powiedzmy 500x90 cm?

Moje wymagania są takie, żeby to była deska z prawdziwego drewna, a nie żadna drewnopodobna płyta. 

 

Coś tam wiem o drewnie, dlatego proponuję poszukać najbliższego stolarza, który jednak robi klejonki daily, a nie od święta.

Są firmy, które produkują blaty masowo i mają odpowiednio wysuszone drewno, często sami suszą.

Przy tej długości trzeba solidnie przyłożyć się do selekcji materiału, pamiętać o grubości, żebyś potem nie przerabiał na łódkę.

Ważnym jest, w ilu miejscach i gdzie blat będzie podparty itd., przemyśl koncepcję mebla i pogadaj ze stolarzem.

 

edit:

Wersja budżetowa to użycie którejś z płyt i fornirowanie, wtedy już można się pokusić o ewentualny wzór, np. jodełkę.

W takim przypadku szukaj firmy robiącej drzwi.

Edytowane przez _ONE_
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...