Skocz do zawartości

Szyba czołowa OBK (2001) wersja US - pytania


Qubu666-Baja

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie, krótkie pytanie. Czy ktoś z posiadaczy Outback w wersji US, rocznik 2001, ogólnie druga generacja, albo... Legacy III z tym samym przodem, również w wersji US, wymieniał szybę czołowa? 

Lub czy może się zgłosić osoba, która jeździ powyższymi modelami? 

Mam pytanie o wymiary szyby,

(ja już swoje znam, ale póki co nie chce nic sugerować)

Ale najpierw chciałem zapytać, czy ktoś w ogóle  wymieniał w PL.

Pstryknął mi kamień, czips na szybie, "PZU auto szyba" jest, ale "zdziwko" gość miał, że katalog kłamie i cmokał, bo coś się nie zgadzało jemu ;P 

Stąd pytanie do Was. Ja sobie poradzę, bo trzeba działać,bo zanim nowy katalog utworzą, to mnie pewnie już nie będzie ;)

 

 

 

 

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Qubu666-Baja zmienił(a) tytuł na Szyba czołowa OBK (2001) wersja US - pytania
W dniu 26.04.2022 o 13:26, Qubu666-Baja napisał:

Szybkie, krótkie pytanie. Czy ktoś z posiadaczy Outback w wersji US, rocznik 2001, ogólnie druga generacja, albo... Legacy III z tym samym przodem, również w wersji US, wymieniał szybę czołowa? 

Lub czy może się zgłosić osoba, która jeździ powyższymi modelami? 

Mam pytanie o wymiary szyby,

(ja już swoje znam, ale póki co nie chce nic sugerować)

Ale najpierw chciałem zapytać, czy ktoś w ogóle  wymieniał w PL.

Pstryknął mi kamień, czips na szybie, "PZU auto szyba" jest, ale "zdziwko" gość miał, że katalog kłamie i cmokał, bo coś się nie zgadzało jemu ;P 

Stąd pytanie do Was. Ja sobie poradzę, bo trzeba działać,bo zanim nowy katalog utworzą, to mnie pewnie już nie będzie ;)

 

 

 

 

A nie można oddać do serwisu który to ogarnie za Ciebie i za katalog, a ubezpieczalnia tylko za to zapłaci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Orear napisał:

A nie można oddać do serwisu który to ogarnie za Ciebie i za katalog, a ubezpieczalnia tylko za to zapłaci? 

Oni nie mają tego w katalogu. Byłem, sprawdzałem i sam im podpowiadałem co szukać. Koleś (oczywiście jego serwis namaszczony przez PZU) tylko się zmarszczył i g*wno załatwił póki co... 

Termin wyznaczony u niego ,na wymianę, a facet się zakręcił z lekka i temat stoi.

 

Wracam panowie i panie do mojego pytania.

Nie chcę nic pisać póki co o historii i przygodach , bo nie chce na razie nic sugerować nikomu. Na bank wszystko napiszę, jak zakończę temat lub ktoś z użytkowników wersji US dałby znać, że takim bolidem jeździ. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 14:37, Orear napisał:

A nie można oddać do serwisu który to ogarnie za Ciebie i za katalog, a ubezpieczalnia tylko za to zapłaci? 

Dziś mogę odpowiedzieć spokojnie na Twoje pytanie, bo już PZU dało odpowiedź w temacie.

Taki był cel zakupu "PZU szyba",żeby w końcu ktoś ogarnął temat za mnie. PZU chętnie przyjęło pieniądze. Skoro na starcie biorą cash, to rozumiem, że dwie strony mają układ. Jak się nie zbije szyba przez rok, to pula ze stołu zjeżdża do kieszeni PZU, jak mam problem, to niestety ,ale oczekuje pomocy(przepraszam bardzo za to- ja, zwykły robal) , jak sama nazwa wskazuje ubezpieczają mnie w razie draki, a nie leją mi "betonowe buty"  -tyle teoria. Wiem, że w regulaminie jest słynna  " * ", która zwalnia ubezpieczyciela z jakichkolwiek prób, ciut dłuższych poszukiwań. Teraz tak... "Gorący kartofel" jest przerzucany, czyli w PZU doradzili mi... "Poszukaj sobie szybę sam, bo my nie mamy tego modelu w katalogu..."-robalu , ale umowę zawarli chętnie. Ich serwis-ziomek, dekady "w szybach" siedzi, to jest jego temat od lat. Słaby jednak koles, bez kontaktów znaczy, bo nie doszukał się informacji. "Typówke" z Vin-u, to praktykant spokojnie znajdzie z oficjalnych katalogów.

Szybę Do Skody, Seata, to ja sobie mogę sam na szrocie kupic za kilka fajnych złotych i po kłopocie, nie potrzeba "auto szyby PZU"

No... To tyle, czyli tak: załatw wszystko sam, wyskocz z siana, to oddamy(pytanie czy się znowu nie wykona. Kapuche wydam i znowu wysad. Grubo by było...)

Pytanie: mieliście taki przypadek? Swoje pieniądze wydaliście, na szybę, a tu PZU zrobiło klasyczny "wysad" i nie wypłacili?

Jak wyglądała u Was likwidacja szkody w "PZU auto szyba "? 

 

Napisanie historii jest dla Wszystkich, którzy mają trochę inny samochód, kupią "auto szybę PZU" i zamykają temat, wpadając w stan błogiego spokoju z powodu "czuwającego dobrego anioła" w postaci PZU-błąd. Trzeba być czujnym i mieć swoje kontakty. 

Ja mam kilka kontaktów(na używki), coś czułem, że różnie może byc.w.tym temacie i stało się... Mam też drugie rozwiązanie, ale muszę pomierzyć szybę Europejczyka, stąd moje pytanie tytułowe, tylko dziś uzyskałem cenna informację na temat szyby, która leży w Piklingtonie-szyba europejczyk(do Legacy 2002) . Namierzyłem Outback Europejczyka zaparkowanego pod czyimś domem. Jutro jadę kulturalnie atakować właściciela z zapytaniem,czy mogę stanąć fura, obok fury i pomierzyć szyby. Powinno być wszystko jasne. Dlaczego tak? Szyba Piklingtona jest około 13mm krótsza od mojej

 

Dla mnie to przepaść, chyba, że da radę to jakoś wygubić na uszczelkach, ale moja siedzi z lekkim luzem 2mm luzu między szyba,a uszczelka.

13mm to dużo różnicy, przy montażu szyby? Wygubią to jakos? Może samtakie szerokie uszczelki... Ale mieć uszczelke-gruba jak szlauf? ;P

Jaja z tą szyba mówię Wam... Ale i tak kocham tę furę... :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13mm to za dużo :D

 

Podzwoń po warsztatach w całej Polsce, może ktoś jest ogarniety i ci powie czy coś zamiennego pasuje z EU.

 

Niestety tak się często dzieje z wersjami US że jest znacząco inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13mm to lepiej jak w pierwszej wersji, jaka "zaoferował" warsztat, który był wyznaczony przez PZU. 53mm brakowało ;P i zdziwione towarzystwo... powiedzialem (na luzie i dla jaj ;) ), ze mogą dospawać listwy metalowe na słupkach i wtedy szyba będzie pasić . Tylko 1z3 gości zaczął się śmiać ;P

;)

Ps tak w ogóle to pojechałem do w porządku ludzi, którzy mają dwa Outbacki (I gen, II gen) i pozwolili mi zmierzyć szybę w MKII. Wychodzi na to, że Europa i US, to to samo. Trzeba będzie ryzykować ;)

Właściciele byli "w temacie". Pani od razu zwróciła uwagę na "prosiaka" (Mam go czarnego, na tylnej szybie-czarnej i tylko wprawne oko widzi "prosiaka"), więc ucieszyłem się, bo był to sygnał, że będzie wola pomocy i była, za co bardzo dziękuję.  Syn państwa naprawia Subaru w Szczecinie, jeździ Subaru i pewnie jest zarejestrowany na naszym forum (daj znać kolego- masz w porządku rodziców) Państwo porobili zdjęcia mojego samochodu, obejrzeli w środku. Ogólnie fajny, ludzki klimat i dzięki pomocy wiem, że:

Piklington pasił do wersji Europejskiej wg katalogu. Skoro pasi do Europejczyka, to stawiając dwa samochody obok siebie i robiąc pomiary wyszło na to ,że szyba jest 1:1 i EU=US. Teraz pozostało tę roszadę rozwiązać wstawiając nowa szybę. Jak już dojdzie do tego, to jak zwykle dam w 100% sprawdzoną przez siebie odpowiedz

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artaa napisał:

13mm to za dużo :D

 

Podzwoń po warsztatach w całej Polsce, może ktoś jest ogarniety i ci powie czy coś zamiennego pasuje z EU.

 

Niestety tak się często dzieje z wersjami US że jest znacząco inaczej...

temat muszę na spokojnie ogarnąć. Mam Szybę "Safeue"-tak się nazywa producent, zazwoniłem do człowieka, który w opisie firmy, na stronie www ma zaznaczone, że zajmują się "Safeue" ,ale na razie cisza...

A Wy jakich marek macie szyby czołowe? W "Outback II" widziałem oryginalną szybę bo był napis "Subaru" ;) jakie marki macie? to też w sumie cenne info, gdzie szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...