Skocz do zawartości

Polska autostrada A4 lipiec 22, oplaty


Legacy96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat dla mieszkancow Polski prawdopodobnie smieszny, ale nie dla mnie. Wybieram sie poczatkiem lipca do Polski, do Gromnika pod Tarnowem. Do tej pory jechalem przez Zgorzelec autostrada A4 pod Tarnow. Placilem za autostrade na bramkach. Ale teraz to zostalo zmienione i szczerze mowiac, nie wiem jak mam za platne odcinki zaplacic. Zadnego boxa nie zamierzam kupowac, ani instalowac aplikacji na komorke. Jakie sa inne mozliwosci? Swoja droga normalnie w Europie placi sie na bramkach lub kupuje winietke. Ale tak w Polsce sie juz nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to możesz wykupić "bilet" na przejazd na stacjach w okolicy autostrady.

Sam korzystam z Orlen Pay do płacenia za paliwo. Jest tam też funkcja kupienia biletów na autostradę. Kupuje się na konkretną godzinę. Telefon nie jest śledzony i nie trzeba się martwić tym, że padnie bateria, zgubi zasięg itp.

 

Edytowane przez halvaekiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam w sieci niemieckiej, czy aplikacja bedzie dzialac w roamingu i niemieckiej wersji jezykowej? NIe wiadomo... Do tego gdzies po drodze, moze za Wroclawiem, moze za Opolem chce sie zatrzymac na nocleg. Przy okazji, mze ktos polecic dobry, spokojny hotel w poblizu A4 miedzy Wraclawiem a Opolem?

Edytowane przez Legacy96
nowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Legacy96 napisał:

NIe wiadomo...

Bilet możesz kupić w aplikacji nawet z domu. Nie wiem dlaczego miałoby to nie zadziałać. :) Operator nie ma tu nic do rzeczy. Język aplikacji kontrolowany jest przez język systemowy w telefonie - przynajmniej tak powinny być zaprogramowane.
Jeżeli jednak masz aż tyle wątpliwości i braku zaufania to najbezpieczniej Ci będzie kupić bilet bezpośrednio na stacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawa sie wyjasnila, ze strony e-Toll:

"Wymagania minimalne urządzenia mobilnego

Aby aplikacja działała poprawnie, urządzenie mobilne, na którym jest zainstalowana musi dysponować przynajmniej 200 MB wolnej pamięci oraz musi umożliwiać nawiązanie połączenia z siecią Internet."

 

Nie mam internetu w telefonie, jedynie przez wi-fi.

Wiec trzeba zaplanowac postoj na stacji benzynowej przed Wroclawiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Legacy96 napisał:

Nie mam internetu w telefonie, jedynie przez wi-fi.

Wiec trzeba zaplanowac postoj na stacji benzynowej przed Wroclawiem.

Są dwie aplikacje: e-Toll oraz e-Toll Bilet. Ta druga jest prosta jak budowa cepa i pozwala na prosty zakup biletu na konkretny dzień, a zakup możesz zrobić jeszcze zanim wyjdziesz z miejsca gdzie masz WiFi. Co więcej jak kupisz np. bilet na jutro na 9:00 to on od jutra od 9:00 jest ważny przez 48h i tyle masz czasu żeby przejechać wybrany odcinek. W apce zapłacisz szybkimi płatnościami. Nawet ktos w PL może Ci wykupić bilet na konkretny numer rejestracyjny. 

Możesz też po prostu wejść na stację benzynową przed wjechaniem na autostradę i kupić bilet. :)

 

Autostrada A4 z Katowic do Krakowa ma klasyczny system opłat na bramkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Legacy96 napisał:

Odcinek od Katowic do Krakowa oplaca sie nadal na bramkach?

w zeszłe wakacje normalnie płaciło się na bramkach, jak jest teraz nie wiem.

 

Chyba na wszystkich autostradach nadal istnieje możliwość płatności gotówką za przejazdy, nie da się od tak wszystkich podróżnych przestawić na płatności online, po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś apka pozwala zarejestrować auto i przejeżdzać przez nie, nawet nie mając telefonu przy sobie, obciążona zostaje tylko karta płatnicza i jedziesz jak księciuniu, normalnie czyta twoje numery kamerka na wjeździe i na zjeździe i po prostu pobierają Ci pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...