Skocz do zawartości

2.0 165 zgasł podczas jazdy


dbdgonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzis miałem mala przygodę podczas jazdy, a mianowicie jadąc 50km/h nagle zobaczyłem, że swieca się niemal wszystkie kontrolki i silnik nie pracuje. Zjechałem na pobocze i przekręciłem kluczyk ponownie, silnik odpalił beż problemu i później pracował już bez zastrzeżeń. Sprawdzałem czy może kluczyk luźno siedzi w stacyjce lub klemy na aku luźne i wszytsko wydaje się być ok.

Dodam, że to automat z instalacją gazowa. Gaz po serwisie ok 2000 km temu, butla pełna. Nie chcę żeby mnie  to kolejny raz spotkało, bo przez brak wspomagania siły hamowania znajdę się na jakimś słupie lub innym aucie.

 

Ma ktoś jakieś sugestie co mogę jeszcze sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dbdgonzo napisał:

Witam.

 

Dzis miałem mala przygodę podczas jazdy, a mianowicie jadąc 50km/h nagle zobaczyłem, że swieca się niemal wszystkie kontrolki i silnik nie pracuje. Zjechałem na pobocze i przekręciłem kluczyk ponownie, silnik odpalił beż problemu i później pracował już bez zastrzeżeń. Sprawdzałem czy może kluczyk luźno siedzi w stacyjce lub klemy na aku luźne i wszytsko wydaje się być ok.

Dodam, że to automat z instalacją gazowa. Gaz po serwisie ok 2000 km temu, butla pełna. Nie chcę żeby mnie  to kolejny raz spotkało, bo przez brak wspomagania siły hamowania znajdę się na jakimś słupie lub innym aucie.

 

Ma ktoś jakieś sugestie co mogę jeszcze sprawdzić?

 

Odpal go, obstukaj wszystkie przekaźniki pod maską, pod kierownicą. Jak Ci skubnie silnikiem to masz winowajcę. Możesz błędy odczytać, może będzie w pamięci np od czujnika położenia wału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pablonas napisał:

Silnik był ciepły czy zimny? Na którym paliwie pracował? 

 Silnik rozgrzany i jechałem wtedy na gazie 

 

9 godzin temu, ewemarkam napisał:

Odpal go, obstukaj wszystkie przekaźniki pod maską, pod kierownicą. Jak Ci skubnie silnikiem to masz winowajcę. Możesz błędy odczytać, może będzie w pamięci np od czujnika położenia wału. 

Podłącze kompa i dam znać. Z tymi przekaznikami tez sprawdzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.05.2022 o 21:00, dbdgonzo napisał:

Prawdopodobnie przyczyną był kiepskiej jakości gaz. Zauważyłem, że co kilka tankowań samochód nie ma mocy i podczas dojazd np do skrzyżowania bardzo spadają mu obroty. To dzieje się tylko na gazie.

 

Wyczyść przepustnicę

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...