Jump to content

Problemy z mocą Forester SHH 2.0 147km Diesel

RunForesterRun
 Share

Recommended Posts

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam szanowne grono użytkowników Subaru.

Mój problem z Foresterem III 2011 r. Diesel 2.0 147km polega na braku mocy.

Podczas podróży przy prędkości 140-150km/h na nierówności w jezdni usłyszałem "pufnięcie" i samochód stracił moc. Zapaliła się kontrolka check engine, kontrola trakcji i DPF.  Domyśliłem się że to prawdopodobnie coś z przewodem powietrza bo samochód stracił moc i zaczął mocno kopcić. Po zatrzymaniu się na stacji i odczekaniu parunastu minut ruszyłem dalej, przestał kopcić ale silnik kręcił do 3-3,5 k obrotów. Po powrocie zdiagnozowałem uszkodzony przewód dolotowy do intercoolera. Przewód wymieniony na nowy ale nadal silnik ciągnie do 3-3.2k obrotów i ani krztyny dalej. Nadal pali się check engine, kontrola trakcji i DPF.

W najbliższym czasie jadę do znajomego co by podłączył komputer i sprawdził co tam się dzieje, ale mimo wszystko będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, rady porady co może się jeszcze dziać nie tak ?

Pozdrawiam.

Edited by RunForesterRun

Bez sprawdzenia błędów to gdybanie i strata czasu ;-)

Odczytać błędy, zapisać je, skasować błędy i wtedy sprawdzić czy pomogło.

Jak się da to zmień temat na jakiś bardziej konkretnie wskazujący jaki to silnik ;-)

Edited by artaa

W dniu 11.04.2022 o 18:44, artaa napisał:

Bez sprawdzenia błędów to gdybanie i strata czasu ;-)

Odczytać błędy, zapisać je, skasować błędy i wtedy sprawdzić czy pomogło.

Jak się da to zmień temat na jakiś bardziej konkretnie wskazujący jaki to silnik ;-)

Z informacji które uzyskałem od diagnosty to jest jeden błąd, którego nie może skasować, a dotyczy DPF. Podobno zapchany DPF ale jakoś trudno mi w to uwierzyć.

• RunForesterRun changed the title to Problemy z mocą Forester SHH 2.0 147km Diesel