Skocz do zawartości

Problemy z mocą Forester SHH 2.0 147km Diesel


RunForesterRun

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam szanowne grono użytkowników Subaru.

 

Mój problem z Foresterem III 2011 r. Diesel 2.0 147km polega na braku mocy.

Podczas podróży przy prędkości 140-150km/h na nierówności w jezdni usłyszałem "pufnięcie" i samochód stracił moc. Zapaliła się kontrolka check engine, kontrola trakcji i DPF.  Domyśliłem się że to prawdopodobnie coś z przewodem powietrza bo samochód stracił moc i zaczął mocno kopcić. Po zatrzymaniu się na stacji i odczekaniu parunastu minut ruszyłem dalej, przestał kopcić ale silnik kręcił do 3-3,5 k obrotów. Po powrocie zdiagnozowałem uszkodzony przewód dolotowy do intercoolera. Przewód wymieniony na nowy ale nadal silnik ciągnie do 3-3.2k obrotów i ani krztyny dalej. Nadal pali się check engine, kontrola trakcji i DPF.

W najbliższym czasie jadę do znajomego co by podłączył komputer i sprawdził co tam się dzieje, ale mimo wszystko będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, rady porady co może się jeszcze dziać nie tak ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez RunForesterRun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sprawdzenia błędów to gdybanie i strata czasu ;-)

 

Odczytać błędy, zapisać je, skasować błędy i wtedy sprawdzić czy pomogło.

 

Jak się da to zmień temat na jakiś bardziej konkretnie wskazujący jaki to silnik ;-)

 

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 18:44, artaa napisał:

Bez sprawdzenia błędów to gdybanie i strata czasu ;-)

 

Odczytać błędy, zapisać je, skasować błędy i wtedy sprawdzić czy pomogło.

 

Jak się da to zmień temat na jakiś bardziej konkretnie wskazujący jaki to silnik ;-)

 

Z informacji które uzyskałem od diagnosty to jest jeden błąd, którego nie może skasować, a dotyczy DPF. Podobno zapchany DPF ale jakoś trudno mi w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RunForesterRun zmienił(a) tytuł na Problemy z mocą Forester SHH 2.0 147km Diesel

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...