Jump to content

COROLLA GR

Jacky X

Recommended Posts

Witam. Nie widzę takiego tematu , czy było już o Corolli GR ? Niby technika z Yarisa ale koni 304 zamiast 261. No i wygląda dużo lepiej. Prawdę mówiąc jak zobaczyłem Yarisa GR w salonie to aż mnie odrzuciło. Trudno o Yarisie myśleć jako o "daily" bo jej wygląd jest conajmniej dziwny. Zdaje się , że Corolla wygląda o niebo lepiej. Ciekawe jak jeździ w porównaniu do Yarisa.

gr-corolla-7.jpg

• Like 1

2022 Toyota Yaris Hybrid Review, Specs, Prices - Autogos

Może to tylko moje zdanie, bo na żywo nie widziałem, ale patrząc na zdjęcia... to oprócz kształtu świateł nie widzę zbyt wielkich diametralnych różnic. 
Tył zdecydowanie ładniejszy od Yarisa. 

Edited by Orear

Niedawno szukaliśmy samochodu dla żony. I szukaliśmy długo. W grę wchodził Lexus NX, RAV4 także plug in, Mercedes GLA,CLA , BMW X3, Audi O3/Q5 i takie tam. I wrażenia? Ano takie, że motoryzacja poszła w dziwnym kierunku . Jakaś szara masa. NA czym stanęło ? Cupra Formentor VZ. Naprawdę fajne auto. Fajne zewnątrz, wewnątrz, silnik, skrzynia, mnóstwo fajnych gadżetów. Jeden mankament-masa około 1600kg. Skąd mój wywód. Taki Yaris oh i ech i do setki ma 5,5s. Formentor VZ do setki .....4,9s !!! OK. przyspieszenie to nie wszystko. 

Ciekawy jestem zatem jakie wrażenia z jazdy są między takim formentorem VZ a Yarisem GR a jeszcze bardziej mnie ciekawi porównanie Formentora VZ z Corollą GR !!!

I właśnie jak byliśmy w salonie Toyoty i stał tam Yaris GR. O ile na zdjęciach jeszcze jakoś wygląda to na żywo robi wrażenie samochodu wyścigowego. Pod sklepem wyglądał by po prostu paskudnie. Gdzie takie subaru GT było bardzo przyjemne w odbiorze. Dlaczego wspominam GT , bo to bardzo przyjemne auto było z wieloma zaletami . Mimo oczywistych różnic z Cuprą Formentorem to ta cupra ze względu na charakter i klimat bardzo mi GT-ka przypomina . Szkoda tylko tej nadwagi i dżwięku z głośnika miast rury i silnika.

Edited by Jacky X
  • Cheers! 1

Masa niestety ale skutecznie niweluje całą radość z jazdy. W samochodzie, mówie o własnym, większość czasu spędzasz wewnątrz a nie na zewnątrz oglądając go ...dlatego między innymi wybrałem Legacy a nie Imprezę. Człowiek się starzeje i przyzwyczaja do wygód i miłych w dotyku materiałów a impreza jest wewnątrz autem pod tym względem na wskroś japońskim, z klasy kompakt - środek jest jak w Nissanie Pulsar z 1996 roku. W sumie niczego nie brakuje i wszystko pod ręką ale brak trochę tej "przytulności" we wnętrzu.

Chyba zupełnie nie na temat ..."odjechałem" lekko ^_^

18 godzin temu, Jacky X napisał:

Niedawno szukaliśmy samochodu dla żony. I szukaliśmy długo. W grę wchodził Lexus NX, RAV4 także plug in, Mercedes GLA,CLA , BMW X3, Audi O3/Q5 i takie tam. I wrażenia? Ano takie, że motoryzacja poszła w dziwnym kierunku . Jakaś szara masa. NA czym stanęło ? Cupra Formentor VZ. Naprawdę fajne auto. Fajne zewnątrz, wewnątrz, silnik, skrzynia, mnóstwo fajnych gadżetów. Jeden mankament-masa około 1600kg. Skąd mój wywód. Taki Yaris oh i ech i do setki ma 5,5s. Formentor VZ do setki .....4,9s !!! OK. przyspieszenie to nie wszystko. 

Ciekawy jestem zatem jakie wrażenia z jazdy są między takim formentorem VZ a Yarisem GR a jeszcze bardziej mnie ciekawi porównanie Formentora VZ z Corollą GR !!!

I właśnie jak byliśmy w salonie Toyoty i stał tam Yaris GR. O ile na zdjęciach jeszcze jakoś wygląda to na żywo robi wrażenie samochodu wyścigowego. Pod sklepem wyglądał by po prostu paskudnie. Gdzie takie subaru GT było bardzo przyjemne w odbiorze. Dlaczego wspominam GT , bo to bardzo przyjemne auto było z wieloma zaletami . Mimo oczywistych różnic z Cuprą Formentorem to ta cupra ze względu na charakter i klimat bardzo mi GT-ka przypomina . Szkoda tylko tej nadwagi i dżwięku z głośnika miast rury i silnika.

Jacky ciężko wogole porównać tego Seata do Yarisa GR bo to auta do kompletnie czegoś innego, ale całkowicie się zgadzam Yaris wygląda pokracznie te poszerzenia sa po prostu za duże do gabarytów auta. Dziwne bo zazwyczaj każde auto z poszerzeniami błotników wygląda lepiej a tu coś nie gra. 

Odnośnie Formentora to bardzo fajne auto zdecydowany faworyt w tej klasie.

@ TurdziGT

Zakup nowego auta dziś to naprawdę stres dla kogoś oldschoolowego :biglol:  Niby nowe, niby pachnące , niby cośtam mają nowoczesnego i  tętno nie przyspiesza nawet trochę. Wiem , że Formentor starał się trafić do innej grupy odbiorców i to mu się chyba udało jak patrzę w jakim tempie przybywa tych aut na drogach.

PS. Pewnie bardziej sensowne było by porównanie Corolla GR (Yaris GR) VS Ford Focus RS. Bardzo mnie interesuje porównanie właściwości jezdnych tych dwóch aut.

10 godzin temu, Jacky X napisał:

@ TurdziGT

Zakup nowego auta dziś to naprawdę stres dla kogoś oldschoolowego :biglol:  Niby nowe, niby pachnące , niby cośtam mają nowoczesnego i  tętno nie przyspiesza nawet trochę. Wiem , że Formentor starał się trafić do innej grupy odbiorców i to mu się chyba udało jak patrzę w jakim tempie przybywa tych aut na drogach.

PS. Pewnie bardziej sensowne było by porównanie Corolla GR (Yaris GR) VS Ford Focus RS. Bardzo mnie interesuje porównanie właściwości jezdnych tych dwóch aut.

Focusem Rs jeździłem po torze kilkadziesiąt razy.  Corollą gr chyba nie będę miał okazji :(